Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 22:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fisher CZ-7
PostNapisane: niedziela, 19 listopada 2006, 18:06 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
Witam!
Jak Fisher CZ-7 radzi sobie z moniakami? Na militarce już go widziałem i wiem, że jest świetny.Czy jest skomplikowany w obsłudze? Jak z zasięgami?
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 listopada 2006, 19:55 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam Fisher ma pare wad, jest zle wyważony,jest trudny do obsłógi,jest prądożerny 2 baterje 9v daje około 6-9 godzin.a teraz zalety jak to Fisher b.dobra marka ,jest sprzętem uniwersalnym(raczej) począwszy od monet! łatwo można nim namierzyć drobniutkie przedmioty,zasięg dobry cewka 10,5 '' , http://free.polbox.pl/d/dark/testy.htm#fh7 tu odnośnie testu. jak dla mnie to dobry sprzęt :1 pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 listopada 2006, 21:26 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 9 lutego 2003, 01:00
Posty: 142
Witam,
Na monetki jak najbardziej można go polecić, ten sprzęt wybiera kolorek z bardzo glęboka więc z monetami bdb. sobie poradzi. Typowo do drobnicy go nie używalem ale zdarzalo mi się kopać male kolorki z pokaźnych glębokości, jedna z częstotliwości na których pracuje to 15kHz więc to też predysponuje go do tego zastosowania. (druga to 5kHz).
Ten konkretny model czyli Fisher cz7 jest zasilany 12 paluszkami i pracuje na nich dość dlugo z tego co pamiętam okolo +-40godzin, ta ilość bateri zwiększa sporo wagę wykrywacza ale ze względu na to że umieszczone są pod lokciem wyważenie jest niezle.
I jeszcze jedna ważna sprawa model cz7 nie ma wbudowanego glośnika (praca tylko na sluchawkach lub z dodatkowym zewnętrznym glośnikiem) model z wbudowanym glośnikiem to cz7a.


pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: niedziela, 19 listopada 2006, 21:49 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
Kilka zdań, ale zawsze.

http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_wat ... 200#133983

http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_wat ... 6812#56812

http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_wat ... 623#224623

http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_wat ... 4067#14067

Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 listopada 2006, 21:51 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4353
Lokalizacja: Gliwice
Lipek jak wiesz mam już trzeci wykrywacz z tej serii i używam ich od wielu lat.
Jeżeli chodzi o wyważenie to nie do końca się zgadzam z Arkadio bo pracując tym wykrywaczem należy omiatać teren w bliskiej odległości /po małym/ łuku z wyciągniętą do przodu ręką. Taki sposób pracy gwarantuje brak bólu przedramienia :)
Co do prądożerności też się nie zgadzam bo kupując baterie np. duracell i pracując w słuchawkach prądu :) wystarczyło na 3 dni kopania po 12 godzin co daje jakieś ponad 30 godzin pracy. Na zlocie w Dukli przez 7 dni zużyłem 2 komplety baterii :)
Co do militarki to sam widziałeś, a jeżeli chodzi o drobnicę to czasami trzeba się naszukać kolorku wielkości łebka od szpilki.
Wykrywacz jest bardzo stabilny i odporny na wilgoć /Saperowi elektronika wpadła do wiadra z wodą i działa/
Jeżeli jest to model CZ 7a, CZ 70 to zamontowany w nim głośnik jest wodoodporny.
Gdybyś chciał kupić model CZ 7, który ma zasobnik 2x6 paluszków i nie posiada głośniczka to nie ma problemu by go zamontować np u Proscana a gdyby przeszkadzał ci ciężar paluszków to można do zasobnika załadować 2 baterie 9v.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 listopada 2006, 22:10 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam- odnośnie Fishera to nie mam złego zdania na jego temat wręcz przeciwnie.odnośnie bateri to ja chodziłem na akumulatorkach 2x 9v (niestety), (ale teraz raczej ich unikam) .pozdrawiam ps.odnośnie wagi Fishera ,jest porównywalna do C.scope 1220xd/xdp pozdrawiam :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 listopada 2006, 22:18 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4353
Lokalizacja: Gliwice
Jeszcze jedno :)
CZ 7 jest, moim zdaniem, najprostszym w obsłudze wykrywaczem z górnej półki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 listopada 2006, 23:18 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam -nie jestem do końca tak przekonany z tą najprostrzą obsługą chyba, że wcześniej się miało podobny(Fisher) sprzęt.to jest tak tak jak w twoim przypadku jesteś z Fisherem od jakiegoś czasu,więc nie ma dla Ciebie tajemnic/w moim przypadku jest tak z np.C.scope. nowy sprzęt nowe rozwiązania. a jeśli chodzi o to czy jest łatwy,czy nie czas pokaże :que . :) pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 2 grudnia 2006, 15:14 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
Witam!
Mój Fisher CZ7 wczoraj doszedł do mnie, a dziś od rana go testowałem. Mejscówka była już przeczesana, więc na efekty nie liczyłem. Choc w czasach swojej świetności moniaki były tam tak popularne jak liście w lesie :666
Moje pierwsze spostrzezenie: wykrywacz ten jest bardzo solidnie skonstruowany, ale dość ciężki (w porównaniu do Ultry 2, jaką miełem przedtem).
Chodziłem w trybie dynamicznym (ID), z dyskryminacją wycinającą tylko IRON. Nie wiedziałem za bardzo, jak ustawić grunt, więc był na poziomie 5-6. I teraz pytania:
a) jak ustawiać grunt w Fisherze CZ7?
b) na podwyższonej czułości (powyzej 6) miałem bardzo dużo fałszywych sygnałów, momentami wyło cały czas. Jak to wyeliminować?
c)czemu mimo zdyskryminowania żelaza kopałem gwoździe, które wyświetlacz wskazywał jako srebrną monetę (ostatnia przedziałka skali)
d)proszę o porady, jak ustawić wykrywkę na monety, a jak na militaria :)
e)czy ktoś mógłby mi podać kolejność czynnosci, jakie należy wykonać po odpaleniu wykrywki (co najpierw ustawić itp.)
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś dobre rady dla povczatkującego użuytkownika, to będę zobowiązany :skromny :piwo
Jak na pierwszy raz poszło nawet nieźle: miedziana łyżeczka,guzik gaciowy, kawałek wieńca z niemieckiej odznaki, boratynka i grosz SAP :)
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi :za


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 2 grudnia 2006, 19:08 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4353
Lokalizacja: Gliwice
Osobiście na prawie wszystkie poszukiwania, poza monetami, stosuje takie ustawienia:
1. Czułość max
2. vol max
3. nic nie wycinam
4. chodze w trybie statycznym

na monety, w zalezności od skali zaśmiecenia terenu:
1. czułość max
2. vol max
3. nic nie wycinam lub wycinam tylko żelazo
4. uruchamiam tryb dynamiczny

Dlaczego czułość max ? otóż w takim ustawieniu słychac delikatny sygnał wiodący i można wychwycic sygnały na granicy zasięgu/ tzw duchy/ w trybie statycznym a i w dynamiku dyskryminacja jest dobra.
Dlaczego pokazuje trochę inny rodzaj metalu niż wynika to z wyświetlacza ? Otóż wykrywacz ustawiony jest na stopy monet amerykańskich i a u nas wystepujace maja inny skład stopowy.
Dlaczego cienkie gwoździe czasami pokazuje jako kolor ? pokazuje ale jak zauwazyłeś gdy poruszasz cewką to daje taki odczyt tylko lub prawie tylko w jedna stronę. Gdy poruszasz w dwie strony to sygnał jest zmienny. Dlaczego tak się dzieje zapytaj Proscana ale przyzwyczaj się do tego i tak to odczytuj :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 2 grudnia 2006, 20:32 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
Hej!
A jak wyeliminować te fałszywe sygnały? Gdy czułośc jest na max. to wykrywka prawie ciągle piszczy, i nie wiem który sygnał jest dobry, a który to fals.
A i napisz jak mozesz, jak to ustrojstwo dostroić do gruntu :)
A co do dyskrymy-oprócz gwoździ pokazuje też inne żelastwo, czasami bardzo małe, także nie wiem co o tym mysleć. Moze z czasem naucze się odróżniać poszczególne dźwięki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 3 grudnia 2006, 21:32 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 14 listopada 2005, 16:15
Posty: 17
Czesc.
Jak podaje instrukcja, wlaczasz wykrywacz z cewka do gory i grunt na max w prawo(10), potem cewka do ziemi i pokrętłem tak trzeba wymanewrowac w lewo (do 1) zeby był bardzo delikatny sygnał. Musisz pamietac zeby nic metalowego nie było w pobliżu. W praktyce jednak chodze na gruncie ustawionym jeszce przed 1, a jak wykrywka szaleje to na 3.
Ustawienia mam takie jak FDJ napisał, a wykrywka to dokladnie CZ 7 quick silver.

P.S Te wykrywacze to pancerne maszyny :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 grudnia 2006, 18:21 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
Mam jeszcze jedno pytanie: czy jak wytnę żelazo (IRON), to nie będę znajdować grubszej militarki (karabiny, hełmy, bagnety)?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 grudnia 2006, 18:56 
Offline
Główny Administrator
Główny Administrator

Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4353
Lokalizacja: Gliwice
Lipek !!!
militarki szukamy na statyku czyli AUTO !!! :)
jeżeli w ID wytniesz stal to możesz nie zauważyć przedmiotów głębiej zalegających, bo te płycej zalegające dużej wielkości wskaże ci jako kolor, najczęściej mosiądz. Ale najwazniejsza jest zasada 1 czyli militarka = statyk


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 grudnia 2006, 22:15 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4664
Lokalizacja: Gútþiuda
Dzięki :za :piwo
Po prostu przeraża mnie myśl, że mam iśc na militarkę bez dyskryminacji :666 Przecież tam są tony odłamków, śmieci itp. Wykopię tego z pół ciężarówki, zanim naucze się odróżniać co jest co. Wiem wiem, leń ze mnie :jump
Ale w statyku nie ma identyfikacji. Skąd mam wiedzieć, że to jest akurat stal a nie odznaka? Co chwila przełączać na ID?
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL