Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 14:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Detektor na firmę
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 10:29 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 9 września 2005, 09:57
Posty: 89
Lokalizacja: Wawa Podlasie
Witam. Nie wiem czy nie powtarzam się z tematem.Chciałbym zaoszczędzic parę złociszy i zakupić wykryw. na firmę.Oczywiście ja nie prowadzę zadnej firmy ale sporo znajomych tak.Jaką trzeba prowadzic działalność aby móc wykryw.sobie odpisać od podatku.Może ktoś juz kupował i może się podzielić info. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 11:37 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2005, 21:53
Posty: 1292
Lokalizacja: Zdolny Sląsk
Witam. Ja kupowałem wykrywke na firme budowlana brata...co tu wiecej napisac, z tego co sie orientuje to wykrywka została wrzucona w koszty jako narzedzia niezbedne do prowadzenia działalności gospodarczej (oczywiscie po wczesniejszych konsultacjach z ksiegową) i brakt zwrócił mi VAT a on sobie to odliczy przy zapłacie podatku. W razie czego pytaj to zorientuje sie dokładniej w tej kwestii.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 11:42 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Moze nie kupowalem a sprzedawalem...:) firmom o bardzo roznej dzialalnosci-najczesciej budowlanym-podczas kopania czesto trafiaja na rury-okazuje sie ze plany sa "przesuniete" , moze byc i elektryczna-kable w scianach,zbrojenia itp.
telekomunikacja...nawet handel wierzytelnosciami...

Moze podejdzmy odwrotnie podaj profile firm-a wymyslimy temat:) Tu czy na maila


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 12:30 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 9 września 2005, 09:57
Posty: 89
Lokalizacja: Wawa Podlasie
No własnie w tym problem bo paru znajomych ma działalność ,ale usługi transportowe a tam wykrywacz raczej nie jest przydatny.A czy na przedsiębiorstwo handlowo usługowe da się odpisać bo to raczej taka uniwersalna działalność.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 16:30 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 2 września 2006, 20:47
Posty: 392
No zaraz zaraz czy przypadkiem jesli taka firma handlowa Twoich znajomych skontaktuje sie z hurtownia żeby kupic wykrywacz, nie jako sprzęt na firme, ale jako sprzet do późniejszej sprzedaży komus tam, to chyba otrzyma wykrywke po cenie bez Vat-u ?? Oczywiscie wykrywka nie zostanie nikomu sprzedana tylko przekazan Tobie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 17:09 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 2 maja 2006, 19:25
Posty: 371
Lokalizacja: Brigadoon
oj graf_zero - takie stwierdzenie ostatnio słyszałem w latach 90tych. :jump

Firma kupuje normalnie po cenie brutto tylko odlicza VAT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 17:30 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 2 września 2006, 20:47
Posty: 392
Chwileczkę nie wiem jak jest z wykrywaczami dlatego napisalem to ze znakami zapytania ale pracuje w księgarnii i książki od hurtowni do sklepu kupuje sie po cenie hurtowej (niezaleznie od ilosci)... Proszę wyjaśnij dlaczego z wykrywaczami jest inaczej...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 17:50 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 2 maja 2006, 19:25
Posty: 371
Lokalizacja: Brigadoon
Cena to jedno a zakup "bez vatu" jak to określiłeś to co innego. Nie wiem jak z książkami - może tam jest zerowa stawka albo zwolnienie z vatu. Na chyba całą elektronikę obowiązuje 22% i nie idzie kupić "bez vatu". Kiedyś istniały jakieś zwolnienia z vatu dla szkół, nie wiem czy to nadal działa, możliwe, że tak. Ale to już temat na oddzielną opowieść ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 18:58 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): czwartek, 29 września 2005, 13:04
Posty: 361
Lokalizacja: Szczecin
Kumpel kupił wykrywkę na zakład krawiecki no wiecie szpilki , igły w poduszkach :jump i przeszło .
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 20:10 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 2 września 2006, 20:47
Posty: 392
No dobra ale wykrywacz kupowany w taki sposób o jakim mowielm byłby tańszy od wykrywacza kupionego przez osobe prywatna w sklepie tak czy nie ??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 20:14 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 2 maja 2006, 19:25
Posty: 371
Lokalizacja: Brigadoon
To zależy czy firma uzyskałaby cenę "do dalszej odsprzedaży" a to już nie pytanie do mnie tylko do dystrybutora. Według mnie jeśli to firma nie związana ze sprzedażą wykrywaczy to nie powinna takiego rabatu uzyskać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 20:23 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 2 września 2006, 20:47
Posty: 392
wiesz moze w przypadku piecka byloby to bardziej oplacalne... Wiesz pewnie ze przy zakladaniu firmy wpisuje się rodzaje branż w jakich firma będzie działać. Praktyka jest dzis taka ze wybiera sie ich jak najwiecej i hurtowni z tego co wiem nie powinno interesowac co sobie wybrales wazne zeby to byla firma handlowa...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 20:24 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam ,proponuje jeszcze się zoriętować w temacie środków trfałych,poniekąd jeśli przekroczy daną wartość jest problem,amortyzacja,itd,itp.pozdrawiam :que i jeszcze jedno nie ma możliwości przekazania (prawnie) komu kolwiek sprzętu bo VAT gdzieś wisi. to tak jak z leasingiem, masz auto,ale nigdy nie jest twoje. :cop poadrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 20:30 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 2 września 2006, 20:47
Posty: 392
Cytuj:
nie ma możliwości przekazania (prawnie)

Oczywiscie masz racje chodzilo mi jednak o przekazanie bez tego nawiasu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 20:35 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 2 maja 2006, 19:25
Posty: 371
Lokalizacja: Brigadoon
graf_zero napisał(a):
wiesz moze w przypadku piecka byloby to bardziej oplacalne... Wiesz pewnie ze przy zakladaniu firmy wpisuje się rodzaje branż w jakich firma będzie działać. Praktyka jest dzis taka ze wybiera sie ich jak najwiecej i hurtowni z tego co wiem nie powinno interesowac co sobie wybrales wazne zeby to byla firma handlowa...


tego nie będe komentował :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL