Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 16:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 21:01 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 2 września 2006, 20:47
Posty: 392
Cytuj:
tego nie będe komentował Fajnie

Nie rozumiem popatrz np. na fiirmy internetowe handluja wszystkim od samochodów po pocztówki swiateczne to normalne ze takie wieloobranzowce powstaja. specyfika dzisiejszego handlu...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 21:21 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 2 maja 2006, 19:25
Posty: 371
Lokalizacja: Brigadoon
No nie będę, to nie to forum więc za jezyk nie ciągnij :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 22:13 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam odnośnie przekazania :666 ,dobra opiszę to najprościej jak mogę .i podam taki przykład ;) .ok. np pan X ma firmę,wodociagową.ma kolegów którzy mają hobby(tak jak my) Ci koledzy dogadują się z panem X w sprawie kupna sprzętu do jego firmy niby :666 .na fakture bo taniej ich wyniesie o VAT. 22%.wiec wszyscy wspólnie się dogadują i kupują.i są zadowoleni . za szt 2000.+22%. pan X zadowolony bo ma koszty,które wiadomo ,pod koniec mies/roku dają lekko upustu i z VAT-u .problemy się zaczynają kiedy koledzy pana X chcą sprzedać sprzęt :cop . mianowicie nie mogą ,może to uczynić Firma która nabyła sprzęt,bo trzeba wystawić fakture,i ktoś ją musi podpisać! i wykreslić z ewidencij(chyba) na takich sprzedażach nie wychodzi się dobrze. :( Jeśli ominiemy pewne sprzawy mianowicie VAT który został odliczony .przy lekkiej kontroli możemy mieć problemy. :wq .pewnie bedzie kara+ zwrot odliczonego VAT-u.pozdrawiam to tak w telegraficznym skr. :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 22:28 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 2 maja 2006, 19:25
Posty: 371
Lokalizacja: Brigadoon
Jak nie będzie to środek trwały to się nie czepną. Zawsze można spisać protokół że uległ zniszczeniu ;) Koparka po nim przejechała czy coś ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 22:44 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam czyli nastepny punkt .Protokół wypadkowy :que (cz coś takiego). jeśli maszyna zakupiona na firmę ulega zniszczeniu/spaleniu/kradzierzy/ ale od tego są też ludzie z Urzędu :cop . wiadomo jest ,że nawet papiery w firmie (byłej firmie) trzymamy w bezpiecznym miejscu przez pare latek (ale tylko mole są zadowolone). nie bedę nikogo zniechęcał. napisałem tylko jakie są problemy. pozdrawiam :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 23:08 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 2 września 2006, 20:47
Posty: 392
Cytuj:
problemy się zaczynają kiedy koledzy pana X chcą sprzedać sprzęt Bad boys, bad boys !
musi to zrobi Pan X a jesli jego jego firma nie jest handlowa to niestety sa spore schody....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2006, 23:35 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam .dla usciśnienia . dany sprzęt sprzedaje firma pana X.z jego podpisem/lub pełnomocnik. a dalej temat donośnie firmy która nie jest chandlową? jest takie coś zakładając firmę zawsze można uwzględnić coś takiego. udając się do GUS-w sprawie nadania nr ewidencyjnego REGON ,powinno się pamiętać o jednej sprawie, Nie wiadomo co się będzie robić za rok.więc wszyscy(prawie) mają rozszerzone działalności. na 80% o działalność chandlowo usługową ,bo po co kombinować, ale to szczegół. pozdrawiam :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 1 grudnia 2006, 09:08 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 2 maja 2006, 19:25
Posty: 371
Lokalizacja: Brigadoon
Arkadio.IE napisał(a):
witam czyli nastepny punkt .Protokół wypadkowy :que (cz coś takiego). jeśli maszyna zakupiona na firmę ulega zniszczeniu/spaleniu/kradzierzy/ ale od tego są też ludzie z Urzędu :cop . wiadomo jest ,że nawet papiery w firmie (byłej firmie) trzymamy w bezpiecznym miejscu przez pare latek (ale tylko mole są zadowolone). nie bedę nikogo zniechęcał. napisałem tylko jakie są problemy. pozdrawiam :1


No jasne, że US może chcieć to drążyć, z praktyki - jeśli nie ma ewidentnych przegięć to nie drążą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 1 grudnia 2006, 15:10 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 9 września 2005, 09:57
Posty: 89
Lokalizacja: Wawa Podlasie
Witam. Dzieki za propozycje z tym PHU chyba sobie dam spokój , kumpel ma firmę budowlaną więc problem sam się rozwiązał. :) Mam nadzieje że US nas nie czyta :cop


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 1 grudnia 2006, 22:25 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam cogger ,odnośnie, kto kogo drąży to się nie wypowiadam,ale z zasady nie płaci ten , kto ma wielką kase. a jeśli ktoś chce się czegoś dopatrzyć to to zrobi! więc nasuwa się coś takiego.PO co dawać komuś powód.warto tylko pomyśleć. piećka zrobi jak zrobi,ale nic się nie stanie jak pomyśli.a w tym przypadku pomyślał. ps.po co było się rozpisywać,przecież można było od razu stwierdzić NIECH KUPI sprzęt,ale za jakiś czas pojawi się następne pytanie .Chłopaki chcę sprzedać sprzet ,ale jest problem! pozdrawiam :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 2 grudnia 2006, 19:05 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 2 maja 2006, 19:25
Posty: 371
Lokalizacja: Brigadoon
Nie no oczywiście masz rację - ja też odradzam przekręty :) Moja uwaga dotczyła ogólnie stanu faktycznego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 2 grudnia 2006, 19:32 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam ,odnośnie przepisów to są b.chore. ale wiadomo ,że w przypadku np.zakupu drabiny,łopaty przez podmiot gospodarczy jest normalną procedurą,traktowane ok,ale jest to ogólnie iluzja.czemu ,bo w wielu wypadkach tych przedmiotów w firmie nie ma . a gdzie są ;) ? można naginać ,nawet do granic. pozdrawiam :1 ps.cooger ty też masz racje! pozdrawiam :za


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL