Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 07:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy sprzet kupiony w Anglii
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 10:28 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2005, 18:04
Posty: 128
Lokalizacja: Wasilków
podlega opłatom celnym i Vat czy nie (UE).Oczywiście wykrywacz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 10:43 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 10 października 2005, 12:07
Posty: 4124
Lokalizacja: Kielce
Opłaty celne - nie, VAT - jak najbardziej tak.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 11:12 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2005, 18:04
Posty: 128
Lokalizacja: Wasilków
powaga Vat trzeba płacić ????????? to po co nam UE szok!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 11:23 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 10 października 2005, 12:07
Posty: 4124
Lokalizacja: Kielce
Spróbuj wytłumaczyć to sobie tak:
1) VAT to podatek od wartości dodanej (Value Added Tax)
2) Kupiłeś w Wielkiej Brytanii wykrywacz i przywiozłeś do Polski.
3) Stan ilościowy sprzętu w kraju zwiększył się bo "dodałeś" 1 sztukę.

To czemu nie chcesz zapłacić podatku VAT :que :que :que :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 11:24 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 2 lutego 2006, 18:59
Posty: 151
Witam
Na dodatek wykrywaczem z Anglii trzeba chodzić lewą stroną pola :jump
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 11:35 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 10:01
Posty: 701
Lokalizacja: gdzie chcę
sl15 napisał(a):
Witam
Na dodatek wykrywaczem z Anglii trzeba chodzić lewą stroną pola :jump
pozdrawiam


Ale za to mądre prawo tam obowiązuje! Pierwszy wykrywacz dostałem od wuja z Anglii i jak śmigaliśmy po naszych polach i lasach, to on dziwił się, że trzeba się ukrywać. Nie chcę rozwijać długiej dyskusji na ten temat, bo wszystko już zostało powiedziane, ale nie mogę się doczekać, jak u nas będzie można wyjść na pole bez strachu, że strażnik, chłop lub policja przywali mi widłami, pałą albo z wiatrówki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 11:47 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 2 lutego 2006, 18:59
Posty: 151
Polacy (czytaj politycy) preferują własne pomysły dlatego watpilwe jest wprowadzenie u nas modelu Angielskiego, który wymyślony przez kraj od dawien dawna demokratyczny jest bardzo dobry i praktyczny- ale mi się rymnęło (poczytaj w Artykułach referaty z konferencji OODA 2006.11.29)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 12:46 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam .Moje wszystkie sprzęty zakupione są w UK.do każdego jest dolączona jest fakt.na której jest opisane ,(inc vat.)Czyli Vat jest opłacony w UK. pozdrawiam ps. robiąc zakupy ,płacac Vat w UK,przy wyjezdzie z danego kraju,powinno sie przedstawic dokum,zakupu.Vat zostaje zwrócony(danej osobie) i przeniesiony do naszego pięknego kraju :666 .Tak było kiedyś ,jak jest na dzień dzisiejszy ?Od dnia kiedy weszliśmy do UE,jest to zagmatwane.Nikt chyba tego nie stosuje :666 .Kiedyś było podobnie w Niemczech.Moim zdaniem skoro zaplaciłem Vat w UE,to raczej paragonem sie nie bede afiszował.pozdrawiam :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 12:47 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 9 lutego 2006, 14:02
Posty: 108
Witam
Jak już kupisz wykrywacz w Angli to już nikt od ciebie nic nie pobierze ani cła ani vatu po prostu kupiłeś za 300 Funtów czy za 1000 to twoja sprawa ani do nowego ani starego się nie doczepi .pozdrawiam N.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 12:57 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Dokładnie tak - vat jest już opłacony przy zakupie sprzętu w sklepie w UK :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 13:06 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 9 lutego 2006, 14:02
Posty: 108
A jak byś się dobrze postarał to jeszcze ten Vat zapłacony w Angli mógł byś odzyskać i w Polsce byś też nie zapłacił .

N .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 14:27 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam .Odnośnie tego Vat,to '' słysze dzwony tylko nie wiem w którym kościele'' wiem że jest możliwośc odzyskania ,ale moj sprzęt przysłany został do Jrlandii,a o ile się orjentuję powinienem pewne kroki poczynić w UK.Tak myślę sobie że grzebanie z Vat-em w Polsce zostałoby zle odebrane :wq ..Ogólnie nie lubie tego typu instytucij :666 .ps.ale jak masz pomysł to śmiało. :666 :666 :666 . :1(ostatni sprawiedliwy) :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 14:32 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 9 lutego 2006, 14:02
Posty: 108
Pozdrawiam .....N....


Ostatnio edytowano sobota, 30 grudnia 2006, 23:05 przez NORTAL, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2006, 18:21 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
witam domniemam ,że wiadomości masz sprawdzone? Ale jest pare pytań ; jest Vat, i gdzieś i tak to trzeba zapłacić.Vat jest wszędzie. :cop . Jest tylko jedyne rozwiązanie, :666 .(pogodzić się z tą myślą)albo pokombinować. :666 :666 . odnośnie Vat-u. tu jest pare spraw . http://www.euroinfo.org.pl/index.php?op ... &Itemid=52 pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL