Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 18:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: nowość numizmatyka
PostNapisane: piątek, 7 września 2007, 14:45 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 26 września 2006, 14:37
Posty: 4502
witam a oto kilka nowości z zakresu numizmatyki (2 pierwsze sztuki) i kilka słów do nich w linku http://www.ptn.pl/htm/wydawnictwa.htm pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 20 października 2007, 17:59 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 20:07
Posty: 833
Lokalizacja: Łódź
Jestem bardzo ciekaw czy ktoś już widział książkę Witolda Garbaczewkiego "Ikonografia monet piastowskich 1173-1280" i co o niej sądzi.
pozdrawiam
Neko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 października 2007, 16:51 
Offline
Książę Lynchets

Dołączył(a): czwartek, 5 stycznia 2006, 10:52
Posty: 376
Lokalizacja: Mokotów
Widzialem ksiazke Garbaczewskiego - jest naprawde niezla. Moze nie dla zbieraczy, chociaz i oni duzo skorzystaja z wielu swietnych ilustracji. Czesto sa to monety publikowane po raz pierwszy! Tresc juz bardziej dla historykow sztuki i naukowcow, ale mysle, ze kazdy dowie sie czegos ciekawego. W kazdym razie goraco polecam, tym bardziej, ze ta naprawde duza ksiazka (prawie 400 stron A4 drobnym drukiem) kosztuje niewiele. Goraco wszystkim polecam!
Pzdr,
IJ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 26 października 2007, 18:04 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 26 września 2006, 14:37
Posty: 4502
a oprócz danych jakie podał mój przedmówca należy dodać że wszystko na kredzie zdjecia duże i dobrze wykonane takze jest co pooglądać, poczytać też jest co, książka warta ceny stoi juz na półeczce :) Oprócz wielu monet publikowanych po raz pierwszy autor podsumowuje w większym i mniejszym stopniu w zalezności od monety wyniki badawcze sowich poprzedników polemizuje z nimi i wyciąga swoje wnioski umiejscowiając je w temacie szeroko rozumianej ikonografi która posiłkowana jest poza monetami również innymi źródłami epoki średniowiecza oraz monetami obcymi pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 27 października 2007, 09:22 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 20:07
Posty: 833
Lokalizacja: Łódź
No to fajnie bo czekałem na nowe opracowanie okresu denarowego. Rozumiem że kupić ją można tylko w PTN.
Pozdrawiam.
Neko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 listopada 2007, 16:52 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 26 września 2006, 14:37
Posty: 4502
drukarnia która ja wydała sprzedaje też na Allegro i w lublinie na miejscu w sklepie numizmatycznym możesz kupić pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 listopada 2007, 20:40 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 20:07
Posty: 833
Lokalizacja: Łódź
Witam dziś kupiłem książkę Witolda Garbaczewkiego "Ikonografia monet piastowskich 1173-1280". Naprawdę staranne wydanie i choć nie jest to typowe numizmatyczne ujęcie tematu, tylko tak jak w tytule - ikonografia, stanowi niecodzienne bazę wiedzy na temat monet tamtego okresu. Kupiłem ją w księgarnii historycznej (taniej).
Pozdrawiam.
Neko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 listopada 2007, 09:57 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 26 września 2006, 14:37
Posty: 4502
dla członków PTN jest jeszcze taniej :) ale kto szuka znajdzie w cenie która może go usatysfakcjonować rzyczę miłej lektury


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 stycznia 2008, 21:56 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 20:07
Posty: 833
Lokalizacja: Łódź
Dowiedziałem się właśnie o wydaniu przez Muzeum Zamkowe w Malborku katalogu "Czar srebra i magia złota. W kręgu monet i medali Prus Królewskich". katalog ten jest katalogiem wystawowym bardzo ciekawej ekspozycji, która odbyła się od 3 czerwca do 30 listopada 2007 w Zamku w Malborku. Czy ktoś już ma tą książkę, czy ją poleca?
Pozdrawiam.
Neko


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 stycznia 2008, 22:39 
Offline
Książę Lynchets

Dołączył(a): czwartek, 5 stycznia 2006, 10:52
Posty: 376
Lokalizacja: Mokotów
Gorąco polecam tę książkę. Cena co prawda wysoka (150 zł), ale 331 stron na kredowym papierze w twardej oprawie, z bardzo ładnymi zdjęciami, obszernymi opisami monet oraz artykułami wprowadzającymi jest tego warta. No i do tego dużo super rzadkich monet. Ja już mam ją od kilku miesięcy i często do niej zaglądam. Jednym słowem - POLECAM.
Pzdr,
IJ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 stycznia 2008, 23:13 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 20:07
Posty: 833
Lokalizacja: Łódź
Dzięki serdeczne z opinię.
Pozdrawiam.
Neko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 stycznia 2008, 14:48 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 26 września 2006, 14:37
Posty: 4502
witam a gdzie można nabyć to cudeńko :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 stycznia 2008, 18:12 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 20:07
Posty: 833
Lokalizacja: Łódź
U źródła http://www.zamek.malbork.pl/sklep/produ ... 0107e754ce i na allegro po 150 zł. Na e-księgarniach drożej.
Pozdrawiam.
Neko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 lutego 2008, 13:50 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 20:07
Posty: 833
Lokalizacja: Łódź
Mr IndianaJones napisał(a):
Gorąco polecam tę książkę. Cena co prawda wysoka (150 zł), ale 331 stron na kredowym papierze w twardej oprawie, z bardzo ładnymi zdjęciami, obszernymi opisami monet oraz artykułami wprowadzającymi jest tego warta. No i do tego dużo super rzadkich monet. Ja już mam ją od kilku miesięcy i często do niej zaglądam. Jednym słowem - POLECAM.
IJ

Właśnie kupiłem tą pozycję, dokładnie jak napisał Mr IndianaJones. Polecam wszystkim.
Pozdrawiam
Neko


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL