Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 06:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Książki potrzebne do pracy magisterskiej
PostNapisane: sobota, 29 grudnia 2007, 17:35 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 8 listopada 2004, 12:06
Posty: 137
Lokalizacja: K-staw
Witam wszystkich .Mam do Was ogromną prośbę poszukuje niżej podanych książek chce je wykorzystać w mojej pracy magisterskiej .Jeśli ktoś ma takowe pozycje lub wie jak i gdzie jest zdobyć proszę o kontakt .

J. Dąbrowski, Wielka wojna 1914 – 1918, Warszawa, 1937.

J. Froehlich, Dyzlokacja wojsk rosyjskich w Królestwie Polskim, Warszawa 1911.

H. Kuhl, Der Weltkrieg 1914 – 1918, Band I – II, Berlin 1929.

M. Siedlecki,Z ziemi lubelskiej .Jesień 1915r., Kraków 1916

Wichrowski M. Dziennik oficera Landsturmu oraz Galicja 1914. Przemyśl: 2004

A. Biełoj,Galicyjskaja bitwa, Moskwa-Leningrad 1929.

N. Gołowin ,Galicyjskaja bitwa Paryż ,1930

E. Izdebski,Bitwa pod Komarowem 26 VIII -2 IX 1914, Warszawa 1932

E. Izdebski,Bitwa pod Zamościem , Warszawa 1929

F. Conrad von Hötzendorf, Aus meiner Dienstzeit 1906 – 1918, Band I – V, Berlin – Wien – Leipzig – München 1922.

A. Cramon, Unsere Österreichisch – Ungarischer Bundesgenosse im Weltkriege. Erinnerungen aus meiner vierjährigen Tätigkeit als bevollmächtigter deutscher General beim k. u. k. Armeeoberkommando, Berlin 1922.

F. Żurek., Powiat krasnostawski w walce o niepodległość , Warszawa 1937


Artykuły


T. Pawlik, Działania osłonowe w Małopolsce Wschodniej w sierpniu 1914 r., „ Bellona” R. 1929, T. XXXIV.

S. J. Toruń, Zagadnienia kwatermistrzowskie wojska austro – węgierskiego z lat 1914 – 1918, „Bellona”, R. 1937, T. XLIX.

Szymanek Wit "Walki pod Kraśnikiem w czasie I wojny światowej", w: "Regionalista", 1994, nr 1


Ostatnio edytowano sobota, 5 stycznia 2008, 20:54 przez PIRO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 grudnia 2007, 18:55 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Może nie będę oryginalny ale czy próbowałeś w bibliotece w jakimś najbliższym większym mieście :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 grudnia 2007, 21:53 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2007, 10:46
Posty: 410
Lokalizacja: Krużewniki
Książka Franciszka Żurka na pewno jest w bibliotece KUL. Wiem o tym, bo miałem ją w łapkach. Podejrzewam, że przeczytasz ją z wielką ochotą i być może przeczytasz w niej o swoich przodkach z imienia i nazwiska! Miłej lektury. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 grudnia 2007, 23:21 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 8 listopada 2004, 12:06
Posty: 137
Lokalizacja: K-staw
damiano napisał(a):
Może nie będę oryginalny ale czy próbowałeś w bibliotece w jakimś najbliższym większym mieście :que



tak patrzyłem w Lublinie w bibliotece mojego uniwersytetu niestety zwróćcie uwagę na daty wydania książek jeśli nawet maja (a nie maja na pewno ) to nie wypożyczą i tak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 grudnia 2007, 23:23 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 8 listopada 2004, 12:06
Posty: 137
Lokalizacja: K-staw
przemytnik rabarbaru napisał(a):
Książka Franciszka Żurka na pewno jest w bibliotece KUL. Wiem o tym, bo miałem ją w łapkach. Podejrzewam, że przeczytasz ją z wielką ochotą i być może przeczytasz w niej o swoich przodkach z imienia i nazwiska! Miłej lektury. :)


Studiujesz może na KULu ? Jaki tam jest system wypożyczania książek dla studentów z poza uniwersytetu ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 grudnia 2007, 09:55 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2007, 10:46
Posty: 410
Lokalizacja: Krużewniki
Nie, nie studiuję tam, ale jakieś 2 lata temu znajomy, który też nie był studentem wypożyczył tę książkę. Nie wiem na jakich zasadach, gdyż w tej chwili nie mam z nim kontaktu, ale myślę, że warto spróbować. Jak coś się więcej dowiem, to dam znać. Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 grudnia 2007, 22:54 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 22 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 366
Lokalizacja: Galicja, Tarnów
A. Biełoj, Galicyjskaja bitwa, Moskwa-Leningrad 1929.

http://www.grwar.ru/library/Beloy-Galicia/index.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 stycznia 2008, 19:28 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 10:25
Posty: 972
Lokalizacja: POLSKA
Niestety sa to dosc stare pozycje. W Toruniu w bibliotece pewnie wiekszosc dostaniesz ale tylko na miejscu.

W warszawie pewnie bedzie to samo szczegolnie w Narodowej.

Pozdrawiam
Taz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2008, 09:57 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 26 września 2006, 14:37
Posty: 4502
PIRO napisał(a):
damiano napisał(a):
Może nie będę oryginalny ale czy próbowałeś w bibliotece w jakimś najbliższym większym mieście :que



tak patrzyłem w Lublinie w bibliotece mojego uniwersytetu niestety zwróćcie uwagę na daty wydania książek jeśli nawet maja (a nie maja na pewno ) to nie wypożyczą i tak


qa na jakim jeśli można wiedzieć sprawdź na KULU tam najczesciej jest wszystko bo wiem z własnego doświadczenie i daty takie to tam podstawa i zapraszam do sprawdzenia w bibliotece Łopacińskiego pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2008, 09:58 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 26 września 2006, 14:37
Posty: 4502
PIRO napisał(a):
przemytnik rabarbaru napisał(a):
Książka Franciszka Żurka na pewno jest w bibliotece KUL. Wiem o tym, bo miałem ją w łapkach. Podejrzewam, że przeczytasz ją z wielką ochotą i być może przeczytasz w niej o swoich przodkach z imienia i nazwiska! Miłej lektury. :)


Studiujesz może na KULu ? Jaki tam jest system wypożyczania książek dla studentów z poza uniwersytetu ?


tylko na miesjcu do skorzystania w czytelni głównej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 stycznia 2008, 20:57 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 8 listopada 2004, 12:06
Posty: 137
Lokalizacja: K-staw
W Łopacińskim jeszcze istotnie nie byłem , na dniach sie zabiorę .

Jeśli macie jakieś pomysły co do książek jakie mogę jeszcze wykorzystać w pracy to każda pomoc sie przyda .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2008, 09:45 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
PIRO napisał(a):
Jeśli macie jakieś pomysły co do książek jakie mogę jeszcze wykorzystać w pracy to każda pomoc sie przyda .

Ale jak, skoro nie napisałeś nic konkretnego o tematyce swojej pracy? Przynajmniej tytuł by się przydał...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2008, 11:15 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 8 listopada 2004, 12:06
Posty: 137
Lokalizacja: K-staw
Faktycznie zapomniałem .Roboczy tytuł to Działania militarne podczas pierwszej wojny światowej w okolicach Krasnegostawu .Zapewne temat ulegnie jakimś przemianom zobaczę jak wyjdzie z dostępnością do materiałów


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 stycznia 2008, 12:13 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): wtorek, 26 września 2006, 14:37
Posty: 4502
a patrzyłes czy coś w zasobie Archiwum Państwowym w Lublinie jest? i jest jeszcze w Domu Żołnierza w Lublinie biblioteka może oni coś pomogą. W łopacińskim pogadaj dobrze z ekipą bo sprowadzają książki z innych bibliotek i przede wszystkim na KUL pozdrawiam a i warto do Krasnegostawu do muzeum się wybrać może pomogą


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 marca 2008, 21:19 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 8 listopada 2004, 12:06
Posty: 137
Lokalizacja: K-staw
Podbijam temat w górę

Może ktoś ma takie pozycje książkowe

Dobroński A., Potencjał militarno-gospodarczy Królestwa Polskiego w latach 1907-1914, Warszawa 1976.

Historia sztuki wojennej do roku 1939, red. P. Rotmistrow, Warszawa 1965

J .Orzechowski Dowodzenie i sztaby od schyłku XIX wieku do końca pierwszej wojny światowej , Warszawa 1957

Aleksander Achmatowicz, Polityka Rosji w Królestwie Polskim w pierwszym roku Wielkiej Wojny 1914-1915

Za wszelką pomoc z góry dziękuje


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL