Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 19:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Małe pytanie ...
PostNapisane: wtorek, 30 listopada 2004, 19:52 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 15 września 2004, 22:20
Posty: 5
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Witam ! Jestem nowym na Forum, to dopiero moja druga wypowiedź. Mam małe pytanko odnośnie wykrywacza:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35371471

Ktoś mógłby coś napisać o takim egzemplarzu ? Co to znaczy "impulsowy wykrywacz PI" ? Jakieś specyfikacje, zdjęcia itp. ?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 listopada 2004, 23:21 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 16 maja 2003, 00:00
Posty: 264
polecam:

- wyszukiwarka search.php i wpisać haslo pożadane np impulsowy czy tez PI lub jakie sobie zyczysz

- zajrzeć na forum "O" http://www.odkrywca.pl/forum.php?id_for ... 55050792e3 i na dole wyszukiwarka, hasla jak wyzej

znajdziesz m.in takie wątki: http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=69261 i masę innych

a to chapnąłem od Kruka:

WYKRYWACZ IMPULSOWY ( ang. PI)
Sonda tego wykrywacza zawiera pojedynczą cewkę zasilaną krótkim impulsem prądowym o wielkiej energii. Przepływ prądu przez cewkę powoduje wytworzenie silnego pola magnetycznego, które z kolei obejmuje otaczającą przestrzeń. Układ odbiorczy wykrywacza rejestruje zmiany prędkości i sposobu zaniku wytworzonego pola magnetycznego. Prędkość zaniku tego pola zależna jest od tego, czy w zasięgu wykrywacza znajdują się przedmioty metalowe.
Wykrywacz ten doskonale nadaje się do poszukiwań przedmiotów żelaznych, charakteryzuje go największy zasięg spośród wszystkich znanych konstrukcji, jest niewrażliwy na wpływ zmineralizowanego gruntu.
Jednak ma istotne wady, - duży pobór prądu, wymaga względnie powolnego prowadzenia sondy, stosowane układy selektywnego rozpoznawania metali są nieskuteczne.

więcej mozesz poczytac wlaśnie u Kruka: http://www.poszukiwania.pl/portal/modul ... cle&sid=34

tak więc poznaleś przy okazji inne miejsca wymiany poglądów i mysli :D

milej lektury


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 listopada 2004, 23:34 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:06
Posty: 3464
Lokalizacja: Kłodzko-Glatz
Dodam od siebie że ta aukcja wygląda dość "biednie",czyli sama teroria o wykrywce(to tak jak sprzedawać auto które ma kierownice,cztery koła i silnik w opisie),jak możesz to dowiedz sie od sprzedającego jakie ma parametry itp.(być może to Jabel),przedstaw na forum i będzie można coś więcej powiedziec na ten temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 grudnia 2004, 03:03 
Offline
Administrator Honorowy
Administrator Honorowy

Dołączył(a): poniedziałek, 11 lutego 2002, 01:00
Posty: 1098
Lokalizacja: Poznań
Ludzie...
www.poszukiwanieskarbow.com , na gorze wybrac pozycje "technika". ;)

Bacchus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 grudnia 2004, 08:37 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): piątek, 16 maja 2003, 00:00
Posty: 264
Bacchus napisał(a):
Ludzie...

nie zaszkodzi jak zerknie rownież na uwagi praktyczne porozrzucane tu i ówdzie,
wszechstronność to obszerniejsza świadomość a ta z kolei wplywa korzystnie na radość z zakupów :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 grudnia 2004, 17:07 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 15 września 2004, 22:20
Posty: 5
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Dziękuje bardzo za informacje. Postaram się "wydoić" od sprzedającego jakieś informacje i zamieszcze je na forum.

Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL