Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 02:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zdjęcia wraków czołgów z plaży "Omaha"
PostNapisane: sobota, 29 stycznia 2005, 23:02 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
Zobaczcie. Całkiem fajne.
http://www.luftschutz-bunker.de/images/wracks/dday_wracks.htm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 29 stycznia 2005, 23:09 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 21:25
Posty: 595
fajne, fajne
i mi by sie taki przydal :jump
hehehe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 stycznia 2005, 11:29 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
WITAM . Te wraki to nie sa w prywatnym muzeum we francji , bo mialem podobne fotki ?.,POZDRAWIAM .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 stycznia 2005, 11:51 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): środa, 26 stycznia 2005, 19:36
Posty: 488
Lokalizacja: Białystok
Witam! Bardzo fajne pojazdy. Jeden z nich (patrz zdjęcie pierwsze) ma chyba dziure po jakimś pocisku. Ciekawie to wygląda. Pozdrawiam, Michał


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 30 stycznia 2005, 22:36 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): środa, 24 listopada 2004, 01:32
Posty: 54
Lokalizacja: Toruń
To chyba odpowiednia forma eksponowania sprzętu bojowego

..............................:czo... :czo... :czo..............
Jakoś nikomu nie przeszkadzają te "strupy" (małże) na pancerzu.
Musieli je wydobyć po ładnych paru latach z wody.
To pewnie muzeum w Normandii ?
Nie znam niemieckiego, mógłby ktoś to przetłumaczyć. :wq

saludo, comet :pa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 lutego 2005, 03:41 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): wtorek, 18 stycznia 2005, 01:11
Posty: 51
Lokalizacja: Kaszuby
Musialo tam byc bardzo goraco!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 lutego 2005, 14:55 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 1 grudnia 2004, 12:17
Posty: 259
Lokalizacja: Olsztyn
kilka miesięcy temu widziałem na kanale NG dokument z wydobywania takiej pływającej wesji Sherman'a tylko, że ten którego wtedy wyciągali urwał im się tuż prz wierzchu czy jakoś tak .... w każdym razie nie wyciągneli go.Ciekawy jestem czy była druga wyprawa czy to zupełnie inna sztuka ...
Super zdjęcia :) :1
pozdr.warwick


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 lutego 2005, 20:25 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
WITAM. Warwick mowisz o tym szermanie DD, ale jego chyba wyciagali dzies kolo Wloszech ,"na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! nie Normandia ( na filmie lina sie im urwala w dzwigu jak go juz mieli przy powierzchni ) . POZDRAWIAM.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 lutego 2005, 20:25 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
WITAM. Warwick mowisz o tym szermanie DD, ale jego chyba wyciagali gdzies kolo Wloszech ,"na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! nie Normandia ( na filmie lina sie im urwala w dzwigu jak go juz mieli przy powierzchni ) . POZDRAWIAM.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 lutego 2005, 22:35 
Offline
Pytalski

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 427
Lokalizacja: Wrocław
Witam
z tego co podpowiada mi pamięć, to na filmie pokazano wersję DD, którą planowano wydobyć przy wybrzeżu włoskim. Pierwszym pytaniem znalazców było skąd we Włoszech DD, okazało się, że przed Normandią było to jedno z miejsc, gdzie dokonywano prób poligonowych nowej wersji właśnie z myślą o lądowaniu w Normandii. Niestety w trakcie badań pojazd zatonął. A na filmie fakt pojazd po raz drugi poszedł pod wodę, mieli spróbować jeszcze raz go ciągnąć, niestety .... brak danych :) co do dalszych eskapad

Pozdrawiam :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 lutego 2005, 22:51 
Offline
Strzelec galicyjski

Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2004, 09:34
Posty: 1028
Lokalizacja: galicja
WITAM . Z tym shermanem DD, to dali ciala bo przy wyciaganiu przedmiotu o masie np 30 ton , to potrzeba dzwigu o dwukrotnie wiekszym uciagu (lin tez), a nie na styk ( pewno na nastepna eskapade braklo funduszy - tez bym im nie dal -marnotrastwo pieniedzy i czasu ) . POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL