Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 14:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: popieram mranda
PostNapisane: piątek, 18 lutego 2005, 23:36 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 19:26
Posty: 141
o tym że trzeba mieć świadomość jest choćby tutaj http://www.arizonaoutback.com/infinium.html w podsumowaniu, ale trzeba dorosnąć do siebie samego. i jest bez znaczenia jakiego urządzenia to dotyczy. dlaczego najbardziej szanowani producenci nie biora udziału w wyścigu o zasięg? (bo jest zbyt wiele zmiennych)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 lutego 2005, 16:56 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): środa, 3 listopada 2004, 19:20
Posty: 33
Lokalizacja: W-wa
Tak, świadomość trzeba mieć...
Wszedłem przed chwilą w linka podanego przez twrożyna, a tam wykrywacze do złota i sprzet na pola złotonośne w USA !!!
To są często zupełnie inne konstrukcje niż wykrywaczy powiedzmy "ogólnego zastosowania".

Pan twrożyna nie miał jeszcze chyba okazji używać wykrywacza poza firmą, w terenie.

Najlepszą możliwą okazją do porównania może być jakiś zlot.
Będzie tam zapewne wiele modeli różnych wykrywaczy. można porównać ich reakcje na te same przedmioty. Idealnie byłoby, żeby takie porównanie przeprowadzić w w mocno zmineralizowanym gruncie i nie, by móc wykorzystać różne ustawienia różnych detektorów.

Grzechutor


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re: infinium
PostNapisane: sobota, 19 lutego 2005, 18:25 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 19:26
Posty: 141
Grzechutor napisał(a):
Tak, świadomość trzeba mieć...Wszedłem przed chwilą w linka podanego przez twrożyna, a tam wykrywacze do złota i sprzet na pola złotonośne w USA !!!To są często zupełnie inne konstrukcje niż wykrywaczy powiedzmy "ogólnego zastosowania".
Pan twrożyna nie miał jeszcze chyba okazji używać wykrywacza poza firmą, w terenie.Najlepszą możliwą okazją do porównania może być jakiś zlot.Będzie tam zapewne wiele modeli różnych wykrywaczy. można porównać ich reakcje na te same przedmioty. Idealnie byłoby, żeby takie porównanie przeprowadzić w w mocno zmineralizowanym gruncie i nie, by móc wykorzystać różne ustawienia różnych detektorów. Grzechutor


:luv Infinium LS, którego produkuje wiadomo kto i wiadomo do jakich zastosowań w moich rękach znalazł się pierwszy raz w sierpniu 2002r
niestety nurkowałem z nim tylko raz, ale możliwości API testowałem również w warunkach odmiennych. Chetnie przywioze to i owo na zlot, tylko mam nadzieje że w gremium ekspertów oceniających wykrywacze (którzy wcześniej ustalą ogólne warunki testu dla wszystkich detektorów) nie znajdzie sie taki... :jump
(usunal autor, bez zwiazku dla watku) ;)


Ostatnio edytowano poniedziałek, 21 lutego 2005, 13:39 przez twrozyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 lutego 2005, 20:12 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Witam,

Podany tekst jest tzw. field testem z pisma Lost Treasure.

Nie widziałem nigdy nagatywnego field testu. Poponuję nie brać na poważnie tego typu tekstów. Czytać je należy między wierszami.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: j.angielski, field testy, a podejście
PostNapisane: niedziela, 20 lutego 2005, 16:12 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 19:26
Posty: 141
nie o rzetelność tego testu mi chodziło lecz o świadomość i sposób traktowania testerów przez autora o czym też tam jest, ale widocznie nikt nie miał czasu doczytać:
"I’m sure the big question on every prospector’s mind is, “How does the Infinium fare against the SD and GP series detectors?” After giving the subject much consideration I finally decided that a field test is not the place to make such comparisons. Given the limited amount of time I got to spend with this unit and the fact I wasn’t able to test it with a monoloop, I feel it is inappropriate to draw such hasty conclusions. More importantly than it’s performance against existing machines is that for the first time in seven years, detectorists, namely prospectors, have a viable option when it comes to choosing a Pulse Induction machine. Better yet, it is my hope that this new competitor may help bring about the development of even more innovative technology, ultimately providing nugget hunters everywhere with the very best equipment possible. After all, it has been said that competition promotes creativity" ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 20 lutego 2005, 22:19 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): środa, 3 listopada 2004, 19:20
Posty: 33
Lokalizacja: W-wa
P. twrożyna

Pan przytacza tu porównanie detektorów o różnych zastosowaniach, podwodny z detektorami do poszukiwania samorodków złota, nie jest to trochę bez sensu ?
Przecież na pustyni potrzeba eliminować np inne przedmioty niż na plaży.

Grzechutor


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ludzie proszę!
PostNapisane: niedziela, 20 lutego 2005, 23:09 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 19:26
Posty: 141
Jak rozumiem temat jest powięcony metodyce testów (czyli "jak" i ew. "kto" ma je robic), a nie tu i teraz przeprowadzaniu testów (bo niby jak-myszką czy webcam'em !?) bez klarownych kryteriów i właściwego sprzetu, chociażby pomiarowego.
Moj link do "field testu" (jak slusznie prosccan zauwazyl) byl tylko potwierdzeniem jak sie robi marketing i promocje sprzetu, a jednoczesnie przejawem "przymrużenia oka" ze strony samego autora. Na polski można by to nazwać "wrażenia z wzięcia w ręce..." bo i o kolor można klienta spytać (chociaż zanim się dany design duzy wytworca do produkcji wdroży to tabuny socjotechników, psychologów produktu itp. diagnozy musi postawic co sie sprzeda a co nie; efektem tego sa co rusz nowe modele itd)
Jakie wymogi ma spełniac sprzęt wg użytkownika to jedno, a jak rozwój technologii widzi producent pod kątem np zamówień wojskowych i rządowych to drugie. warto się przyjrzeć jakim rygorom sa poddawne detektory dla służb rozminowywania... :za

...jest taki minelab (co nam o nim powiesz panie g.?-ze ktos o wiekszym pojeciu go w PL sprzedaje?- bo przeciez tak jest, bo to nasi przyjaciele) ;)



Z przyczyn technicznych nie mialem przez tydzien dostepu do sieci. Czesc watku usunalem.
Bacchus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL