Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 15:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: GARETT GTI 2500 czy MINELAB QUATTRO ???
PostNapisane: wtorek, 5 kwietnia 2005, 15:53 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2004, 20:58
Posty: 234
Lokalizacja: Łódź
Proszę o opinie !! Od jesieni chadzam z GTI 2500 ale trochę wkurza mnie obsługa tego sprzętu chciałem go wymienić na MINELAB QUATTRO MP . CZY WARYO ? co myślicie o MINELAB QUATTRO MP ?

Pozdrawiam i dzięki za opinię :que :que :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 kwietnia 2005, 17:08 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 1 września 2004, 16:19
Posty: 167
powiedz co cię wkurza w ustawieniach .trochę trzeba pochodzić z nim i polubieć go. :luv


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 kwietnia 2005, 18:15 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Formalnie rzecz biorąc, Quattro jest detektorem niższej klasy niż GTI2500 dlatego uważam, że nie warto. Inną sprawą są osobiste preferencje, ale to już czysto subiektywna sprawa. Pozdrawiam
Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 kwietnia 2005, 19:11 
Offline
"Spammerus maximus"

Dołączył(a): piątek, 11 lipca 2003, 00:00
Posty: 1152
Lokalizacja: Wawa
Tak, tak, wyłącznie subiektywne. Ja na rok zmieniłem Sovereigna nia GTI 2500 i był to rok praktycznie strtacony. Teraz wróciłem do Minelaba sovereigna i kopanie odzyskało blask.
Mefisto, który też miał GTI 2500 zmienił także na sovereigna i po czterech wyjazdach napisał mi że nie zmieni tego sprzętu na nic innego.
Sovereign to podobno sprzęt ze średniej półki. Problem w tym że może ta średnia półka Minelaba jest umiejscowiona i tak wyżej niż półka na której leży GTi :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 kwietnia 2005, 20:03 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Mowa była o Quattro. a ponadto nie ma żadnych formalnych i obiektywnych podstaw do twierdzenia, że "... średnia półka Minelaba jest umiejscowiona i tak wyżej niż półka na której leży GTi". Szanuję technologię Minelaba, ale mnie ona nie poraża.
Mam kolegę, który kupił sobie Explorera II, bo tak wypada przy jego pozycji, ale gdy nikt nie widzi i tak szuka Smętkiem bo się mu ten bardzo podoba. I co z tego wynika? Ano, nic. Pozdrawiam
Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:34 
Offline
"Spammerus maximus"

Dołączył(a): piątek, 11 lipca 2003, 00:00
Posty: 1152
Lokalizacja: Wawa
I o to mi chodziło by pokazać to iż nie "wodotryski" wykrywacza a osobiste preferencje się liczą.
Poza tym "może" było prowokacją na którą Ty Mrand byłeś podatny.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:44 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Ja bym sobie odpuścił garetta. Jak sobie tylko przypomnę jak kiedyś z Hansem i Mephisto pojechaliśmy na wykopki :) My sobie śmigamy i kopiemy różne drobiazgi z gleby a Mephisto, biedactwo zamiast kopać musiał coś tam dłubać i naciskać w tym swoim komputerku w elektronice. Normalnie żal ściskał chłopaka. No i oczywiście wykopał tylko to co psu z pod ogona wypada... :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 kwietnia 2005, 22:31 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Coś mi to zaczyna przypominać dyskusję o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia z jednoczesnym uderzeniem w stól. Nie mam smaka na takie rozmowy. Pozdrawiam
Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 kwietnia 2005, 22:52 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Nie to żebym miał coś do garetta, ale nie znam nikogo osobiście kto byłby z niego w pełni zadowolony. Może to przypadek...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 kwietnia 2005, 22:58 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 9 lutego 2003, 01:00
Posty: 142
berezol napisał(a):
. No i oczywiście wykopał tylko to co psu z pod ogona wypada... :jump

Ja bym pewnie też tyle wykopal gdybym dostal w ręce wykrywkę której nie znam.
Nie wiem skąd opinia, że garrett ma skomplikowaną obslugę i ciągle trzeba w nim coś ustawiać, zmieniać, zaglądać w ekran.
Chodzę z gti od kilku lat i teraz po wlaczeniu wykrywki i ustawieniu dyskryminacji jedynym przyciskiem jakiego używam przez caly dzień jest pinpoint.
Ja sobie ten sprzęt chwalę, koledzy chwalą minelaby bo je znają. Grunt to dobrze poznać sprzęt dlatego Tobie Konsos radzilbym poczekac jeszcze z zamianą na coś innego, jeździć kopać, jeździć kopać, jeździć kopać i będziesz wiedzial co on gada i mam nadzieje że będziesz z niego zadowolony tak jak ja.
pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 kwietnia 2005, 08:57 
Offline
Administrator Honorowy
Administrator Honorowy

Dołączył(a): środa, 27 marca 2002, 01:00
Posty: 3264
berezol napisał(a):
Nie to żebym miał coś do garetta, ale nie znam nikogo osobiście kto byłby z niego w pełni zadowolony. Może to przypadek...

Chyba przypadek. Czyż w pełni nie są zadowoleni ze sprzętu Test i jankos?

Zgodzę się z Litościwym, że sprzęt naprawdę trzeba poznać. A ten z wyższej półki to co najmniej kilkadziesiąt godzin w terenie trzeba mieć, jeśli nie wiecej. Niech to powiedzą właściciele XLT, Explorerów czy GTI - prawda, że nie od razu się do końca wyczuło sprzęt? Owszem, szuka się i znajduje od pierwszej minuty, ale zanim się człowiek przyzwyczai do wykrywacza i zanim będzie się znało wszystkie jego szmery (które lubią się zamieniać w denarki na ten przykład), to dużooo czasu potrzeba. :skromny


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Dzieki za opinie ... :)
PostNapisane: środa, 6 kwietnia 2005, 09:06 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2004, 20:58
Posty: 234
Lokalizacja: Łódź
Tak naprawdę to nie mogę narzekać na Garetta pod względem łapania fantów – Obsługa nie jest trudna ! Ja nie chodziłem nigdy z minelabem , a słyszałem ,że jest mocno chwalony. Przede wszystkim chodzi mi o to jak w Minelabie jest rozwiązany system rozpoznawania metali??? :que :que :que . W Garecie nigdy nie wiem za czym kopie ( wskazuje 25 centówkę a wykopuje kawałem glinianego naczynia z ołowianą polewą ) Być może jest to brak doświadczenia – Jeżeli macie jakieś uwagi to chętnie wysłucham. Garett irytuje mnie troszkę tymi obrazkami czyli 1 centóeka puszka , nakrętka itd. Jak by niemożna dać oznaczeń aluminium , mosiądz itd. ale tu to już przesadzam ;) ;) ;)

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 kwietnia 2005, 09:52 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Otóż nie można dać oznaczenia "aluminium, mosiądz" itp. ponieważ detektory nie rozróżniają metali lecz typowe obiekty! Przykładem może być np. kawałek folii - raz rozłożony płasko a innym razem ciasno zgnieciony w kulkę, lub kawałek gładkiej blachy stalowej, który potem kilkakrotnie nieforemnie zaginamy. Metal ten sam, a wskazania będą różne. Takie rzeczy warto z góry wiedzieć. Poszukiwacz to zbiór dwuelementowy. Człowiek i jego narzędzie. Idealny przypadek, gdy jedno pasuje do drugiego. Czasem jednak trzeba trochę czasu i cierpliwości aby to zgrać. Pozdrawiam
Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 kwietnia 2005, 11:36 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2005, 10:48
Posty: 407
Lokalizacja: ZDOLNY ŚLĄSK
Witam.

Od miesiąca mam M. Quatro, wcześniej chodziłem na Rutusie Ultra.Quatro jest prosty w obsłudze (na razie używam programów fabrycznych).Niestety trochę pewnie jeszcze wody upłynie zanim się do niego przyzwyczaję.
na razie to huśtawka nastrojów- raz w 1,5 godz. na schodzonej miejscówce 12monet +kilka guziołków , innym razem bryndza i kłopoty z pin-pointem.Ale myślę, że to kwestia poznania sprzętu. Bardzo podoba mi się w nim głębokościomierz.
Proszę o dzielenie się uwagami posiadaczy tej wykrywki na jej temat.


Pzdr Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 kwietnia 2005, 12:32 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2004, 20:58
Posty: 234
Lokalizacja: Łódź
A może Minelab Sovereigna niż QUATTRO MP ??? :que :que :que ( jak sugeruje Hans )Jest tańszy ! Czy warto dołożyć parę stówek na QUATTRO . Jak myślicie – czy warto patrzeć w te monitorki czy lepiej wytężyć słuch i podziwiać krajobrazy „lub wypatrywać gajowego ”;) ??? :que :que :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL