Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 15:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 22:55 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 23 kwietnia 2004, 18:15
Posty: 770
Lokalizacja: Polska
a po co ci ten sygnal wiodacy? Nie jest taki niezbedny. Generalnie volume mam ustawiony nisko bo sluch mam bardzo dobry a glowke do mocnych dzwiekow slaba i po 10 godzinach chodzenia na wysokich ustawiniach i sygnalem wiodacym mam stan zejsciowy.

pzdr

Ardengard


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2005, 09:40 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): piątek, 18 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 73
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Warszawa
nie wiem po co mi on :) , za krótko mam explorera i tak mi doradziła osoba która z takim chodzi już dość długo, a wcześniej miał xs.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2005, 09:58 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Sygnał wiodący jest przydatny do dwóch rzeczy: 1) przycicha gdy znajdziemy cos co jest dyskryminowane (dzięki czemu wiemy, że coś jest). 2) słychać każde, nawet najsłabsze synały.

Co do p. 2, to bez sygnału wiodącego można szukać z niemal pełnym sukcesem jeśli podbije się Gain (nawet na maxa).

Problem w Explorerze polega na tym, że threshold w modelu XS nie da się dobrze ustawić. Albo jest za głośny albo "w ogóle" piszemy oddzielnie!!! - błąd ortograficzny!!! go nie ma. Na słuchawkach wówczas można dostać szału przy dużych czułościach i lepiej go wyciszyć.

Ta wadę wyeliminowano w modelu Ex II, gdzie zakres regulacji thresholdu jest niemal płynny.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2005, 11:06 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2004, 13:40
Posty: 193
Lokalizacja: Olsztyn
Pytania do uzytkowników Explorera:
-Czy warto kopac sygnały które pojawiaja się i znikają i znów pojawiają?
-Czy w Explorerze nie ma ostrzeżenia o niskim stanie akumulatorków , tylko od razu się wyłącza?
-Czy maszty telefonii komórkowej zagłuszają pole wykrywacza powodując wzbudzanie sie i wariacje?:>

Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2005, 11:15 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Ad. 1. To zależy. Jeśli coś jest płytko, a sygnał wariuje to można sobie odpuścić - to pewno żelazo. Na produktywnym terenie kopie się wszystko.
Ad. 2. Jest sygnał ostrzegawczy. Oj, instrukcji się nie czytało :bat
Ad.3. Mogą być zakłócenia, ale o tłumieniu nie moze byc mowy. Zawsze nalezy zacząć od procedury Noise Cancel.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2005, 11:22 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2004, 13:40
Posty: 193
Lokalizacja: Olsztyn
Dzieki proscan za odpowiedzi ;)
Faktycznie, instrukcji nie czytałem, nie była dołaczona do wykrywacza ;) Dzis polatałem chwilkę kolo masztu telefonicznego i doszedlem do wniosku ze nie ma to wiekszego sensu. Ciągle piszczenie, wariacje nawet po noise cancel. A co do baterii, byc moze nie zauwazylem ostrzezenia , padły mi kiedy operowałem łopatą ;)

Pozdro!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2005, 11:33 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
jest sygnał dżwiękowy - brzmi jak "błebłe".

ostrzega ze zostało jakieś 20minut do wyłączenia.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2005, 17:29 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 24 września 2002, 00:00
Posty: 144
Lokalizacja: bliski południowy wschód :)
Witam!!!

Raczej tu du du du du duuuuu :) I powtarza sie co kilkdziesiat sekund. Wczoraj to przerabialem :(

Z powazaniem vonadamski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2005, 19:14 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Całkowicie popieram Piotra. Zdecydowanie "błe błe" :) Pozdrawiam
Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2005, 23:23 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 24 września 2002, 00:00
Posty: 144
Lokalizacja: bliski południowy wschód :)
Witam!!

To zalezy jaki kto ma sluch. Ja mam prawie ze sluch absolutny ;)

Z powazaniem vonadamski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 kwietnia 2005, 23:54 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
jeśli już, to "doo, doo". W końcu to australijski wykrywacz. ;)

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL