Teraz jest środa, 24 czerwca 2026, 04:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 września 2004, 10:49 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2004, 17:48
Posty: 148
Lokalizacja: Festung Krakau
Pytanie do Łukasza: czy na prezentowanym zdjeciu jest schron z Osowca???

Znam parę obiektów, w których można znaleźć jeszcze fajne rzeczy - zależy też co dla kogo jest ciekawym znaleziskiem, skrzynek z amunicją, uzbrojenie itd. już nie znajdziemy. A w Świetochłowicach najwyżej w schronie jest kupa śmieci, chyba, że wysprzątano obiekt przed zasypaniem wejścia. Nawet dobra ochrona przed złomiarzami, w ten sposób może uratowało się troche wyposażenia jak drzwi, instalacje itp.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 września 2004, 15:30 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Do Łukasza:
Z tą łódką to miałem szczęćie jak nie wiem!! :D "po prostu" piszemy oddzielnie - błąd ortograficzny!!! leżała sobie na ziemi, 30 cm przed drabinką prowaczącą na wieżyczkę.
Tak apropos wieżyczek to na jednej, przy otworze widziałem taką łapkę, chyba podtrzymującą karabin. Myślałem, chciałem zawinąć :roll: , ale pomyślałem, że nie będę rozkradał zabytków...
pozdrowienia M40


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 17 września 2004, 16:44 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 8 maja 2004, 10:27
Posty: 824
Lokalizacja: POLSKI WROCŁAW
Nie chodzilo mi o to ze nie ma co chodzic po bunkrach ,ale jak ktos jest poczatkujac to lepiej zeby sie nie nastawial na znajdywanie czegokolwiek w srodku (nie wiem jak w innych miastach ale we wrocławiu wiekszosc obiektow jest definitywnie "posprzatana" ,chyba ze ktos liczy ze odnajdzie tzw."naprawde tajemniczy 3,4,poziom" ...)ja tam w takich budowlach raczej niewiele znalazlem,ale do okola jest zazwyczaj duzoo...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 18 września 2004, 09:21 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 6 października 2003, 12:58
Posty: 558
Lokalizacja: Białystok
Darula napisał(a):
Pytanie do Łukasza: czy na prezentowanym zdjeciu jest schron z Osowca???

Witam! Tak, to schron z Fortu II Zarzecznego Twierdzy Osowiec. Jako ciekawostkę dodam, że podobno na forcie można było (nie wiem czy jeszcze przypadkiem nie da się :) ) znaleźć prawie każdy rodzaj interesującej nas miny z ostatnich wojen. Na pewno były niemieckie szklane :D. Teraz wejście na jego teren jest teoretycznie zakazane, postawiono nawet bramę na potężnych betonowych słupach. Na schronach widnieją tabliczki "Grozi zawaleniem", "Zakaz wstępu". Ale to nie moja wina, że ja bez tego fortu nie mogę żyć... W końcu to tam pierwszy raz zobaczyłem co to jest "bunkier" (ech, nie powinno sie tak mówić na schrony, kaponiery itp.). :8)



:idea A dodam jeszcze, że ten temat przypomniał mi o jednym zapomnianym schronie, położonym głeboko w lesie. Jeślii pisane jest mi znalezienie czegoś w takim obiekcie to tylko tam :666 .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL