Darula napisał(a):
Pytanie do Łukasza: czy na prezentowanym zdjeciu jest schron z Osowca???
Witam! Tak, to schron z Fortu II Zarzecznego Twierdzy Osowiec. Jako ciekawostkę dodam, że podobno na forcie można było (nie wiem czy jeszcze przypadkiem nie da się :) ) znaleźć prawie każdy rodzaj interesującej nas miny z ostatnich wojen. Na pewno były niemieckie szklane :D. Teraz wejście na jego teren jest teoretycznie zakazane, postawiono nawet bramę na potężnych betonowych słupach. Na schronach widnieją tabliczki "Grozi zawaleniem", "Zakaz wstępu". Ale to nie moja wina, że ja bez tego fortu nie mogę żyć... W końcu to tam pierwszy raz zobaczyłem co to jest "bunkier" (ech, nie powinno sie tak mówić na schrony, kaponiery itp.). :8)
:idea A dodam jeszcze, że ten temat przypomniał mi o jednym zapomnianym schronie, położonym głeboko w lesie. Jeślii pisane jest mi znalezienie czegoś w takim obiekcie to tylko tam :666 .