Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 11:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 26 lutego 2003, 15:23 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2003, 01:00
Posty: 27
Lokalizacja: Trójmiasto
Witam. Poszukuje w miarę normalnych ludzi do szukania różnych "skarbów" und do szlajania się po bunkrach i innych przed i po wojennych budowlach. <BR>Pozdrawiam i niech szczeście będzie z wami!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 maja 2003, 11:43 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2003, 00:00
Posty: 1
Lokalizacja: Wejherowo
Hejka !!! <BR>Popierwsze Wejherowo pisze sie przez samo "h" .Mam pytanie czy wiesz gdzie znajduja sie jakies bunkry w poblizu Wejherowa ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 maja 2003, 13:50 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 21 września 2002, 00:00
Posty: 526
Lokalizacja: Tczew
Wejcherowo pisze sie przez "ch", ale ty chyba naprawde mieszkasz w Wejherowie skoro nie wiesz gdzie w Wehcherowie sa jakies schrony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 maja 2003, 14:56 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 18 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 12
Lokalizacja: Poznań
Wejherowo pisze się przez samo "h" karas1979 !<BR><BR><font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Muldgaard dnia 2003-05-18 14:57 ]</font>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 maja 2003, 18:04 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 22 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 366
Lokalizacja: Galicja, Tarnów
Co drugi z Was ma racje <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR>Prawidłowa nazwa to <!-- BBCode Start --><B>Wejherowo</B><!-- BBCode End -->. <BR>Miasto załozone przez Jakuba Wejhera w 1643r. <BR>W tym samym roku król Władysław IV Waza zatwierdził statut miasta. <BR>Ale autor, pisząc ten post nie to miał na mysli, chodziło o bunkry.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 maja 2003, 11:07 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): czwartek, 28 listopada 2002, 01:00
Posty: 1278
Lokalizacja: Kraków
Generale Toper! <BR>Gratuluję iście salomonowego rozwiązania problemu literki h(ch) <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/number1.gif"> <BR>Powinniście dostać za to awans obywatelu. <BR>Przepraszam, że pisze nie na temat ale nie mogłem się powstrzymać <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR>Pozdrawiam wszystkie literki H(Ch).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 maja 2003, 17:44 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2003, 01:00
Posty: 27
Lokalizacja: Trójmiasto
Witam. Gratuluje (sobie też znajomości ortografi) A propo bunkrów i terenów podobnych to najleprzym źrudłem jest biblioteka. Jeśli poprosisz to dostaniesz potrzebne wiadomości praktycznie do ręki. <BR>Pozdrawiam MieszkoT


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 października 2003, 23:22 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 16:16
Posty: 75
Lokalizacja: Gdańsk
Mieszko ty zyjesz ? wysylalem do ciebie kiedys mejla :) tak mi sie wydaje i odpowiedzi nie uzyskalem hehe :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 października 2003, 20:58 
Offline
Lew morski

Dołączył(a): wtorek, 9 września 2003, 12:54
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
a moze jakis bunkrowiec z Gdanska ma ochote odswierzyc(czesciowo odkopac) zapomniany bunkier? Potrzeba conajmniej 2-3 kopaczy. Pozdrawiam Pit


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Bunkry itp
PostNapisane: sobota, 25 października 2003, 00:14 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): czwartek, 10 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 84
Lokalizacja: Prusy
Jestem zainteresowany :)
Hmmm czy czasem nie Pisałem do ciebie ?
sas Elbląg :gun:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 października 2003, 09:50 
Offline
Lew morski

Dołączył(a): wtorek, 9 września 2003, 12:54
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
troche masz daleko, ale nie szkodzi - mysle, ze zostawie to na czas zimoway jak juz nie bardzo bedzie mozna kopac w lesie. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 27 października 2003, 16:30 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 16:16
Posty: 75
Lokalizacja: Gdańsk
Pit :) nie wiem czy ci onyx mowil ale ja chetny zawsze do spolecznej pracy !

w ogóle wiesz cos moze o schronie pod obecnym budynkiem solidarnosci i archiwum panstwowym przy ulicy waly piastowskie. Wchodzilem tam w czerwcu przez otwor wentylacyjny na terenie I LO :) opustoszale ale fajnie sie chodzi. Chcesz fotki ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 27 października 2003, 20:23 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): wtorek, 2 września 2003, 15:20
Posty: 25
Ten schron pod Solidarnością jest opuszczony? OC nie trzyma na nim łapy?
Jeżeli można, porosiłbym też o jakąś próbkę zdjęć tego obiektu.

A czy można wiedzieć gdzie jest ten schron do odkopania? Albo przynajmniej co to za budowla?

Pozdrawiam
A


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 27 października 2003, 20:51 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 16:16
Posty: 75
Lokalizacja: Gdańsk
Schron jest opuszczony. Kilka lat temu mieszkali w jednej czesci bezdomni dopoki dokladnie go nie zamkneli. Sa 3 wejscia. 1 to na terenie archiwum panstwowego , 2gie do budynku solidarnosci 3cie na ulice waly piastowskie ( taki ceglany mur i schody wzdluz niego ) przy chodniku zaraz na wysokosci I LO ale wejscie jest zaspawane blachami. Obszedlem caly schron i nawet swiatlo dziala :D. Jest czysto z wyjatkiem czesci gdzie urzedowali bezdomni. Opuszczony na 100% bo zdewastowana aparatura do wentylacji i kible. Kto chce fotki dawac mejla ! Wyslalem je do odkrywcy w sierpniu bocian mial umiescic ale wulgaryzm zrobil :) a mowil ze swietne hehe

to fragment mojego opisu :

W centrum Gdanska , podczas wagarow kolo mojej szkoly znalazlem dziwne wejscie w ziemi ( na zdjeciu ).
Zaopatrzywszy sie w latarke, zeszyt, dlugopis i kolegow weszlismy i przeciskajac sie waskim niecaly metr na metr
zalamujacym sie tunelem doczolgalismy sie do pokoiku. Zdewastowanego pelnego siedzen , szafek i odkurzacza :).
Po wyjsciu z pokoiku znajduje sie pomieszczenie z wentylatorami,turbinami?. Zwiedzilismy caly schronik.
Znajduje sie on pod jednym budynkiem archiwum,szkolnym i solidarnosci. Sa 3 wejscia . Jedno na terenie
archiwum (wejscie nr 3 ), jedno prawdopodobnie do budynku solidarnosci po schodkach(wejscie nr 2 ) i jedno do ul. Waly Piastowskie(zaspawane).

W srodku panuje porzadek w czesci blizej szkoly oraz dewastacja i brud przy wejsciu wychodzacym na terenie archiwum ( prawdopodobnie bezdomni tam mieli swoja dziuple sadzac po resztkach ubran win i innych rzeczy codziennego uzytku ) . Dziala oswietlenie :) Sa 2-3 wlaczniki. Genralnie zadnych skarbow nie znalazlem
ale miejsce w samym centrum i ciekawe jak ktos lubi schrony stare i lubi czolgac sie w tunelach malutkich po kilkanascie metrow :) to zapraszam,
Ciekawym pomieszczeniem jest w czesci przy wejsciu do archiwum panstwowego pokoik z jakas ponad setką obudów od komputerow(zdjecie ).
Pudelkami z dziesiatkami bezpiecznikow wtyczek i innych rzeczy z komputerow raczej z epoki 286-486. Podczas gdy koledzy chodzili i halasowali
za bardzo ktos wyszedl z wejscia nr 2 , wiec uciekli . Budynek jest wiec pod opieka ktorejs z 2 instytucji skoro oswietlenie oraz
kontakty dzialaja( w czesci bezdomnych jest farelka ).

Pochodzenie schronu :
Generalnie trudno mi to okreslic bo nie znam sie na tym . Budowa to zelbet ale jest wiele miejsc budowanych z cegiel
i tylko otynkowanych ( moze stary niemiecki schron przerobiony ? ) kazdy z szybow wychodzacych na powieszchnie posiada
stalowe drzwiczki z gumową uszczelką. Drzwi wieksze oddzielajace wejscia do schronow od calego, ze tak to brzydko nazwe, "kompleksu"
takze posiadaja gumowe uszczelki. Jedno tylko wejscie znajduje sie w miejscu dostepnym dla ludnosci, miedzy chodnikiem a ulica . Jest zejscie po schodkach
i zaspawana brama (zdjecie wejscie nr 1 ) .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 27 października 2003, 21:02 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 16:16
Posty: 75
Lokalizacja: Gdańsk
arkady wyslalem ci 2.5mb :D zdjec mam nadzieje ze nie masz modemu hehe :) a tylko 30% zdjec.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL