Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 21:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Armia Czerwona w WAŁBRZYCHU
PostNapisane: sobota, 4 października 2008, 11:35 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 12 października 2007, 19:37
Posty: 12
Na stronie http://www.karkonosze.ws/najwieksza_taj ... ul_18.html przeczytałem artykuł, w którym znalazłem informację „…w rejonie Wałbrzycha bardzo interesowała się Armia Czerwona. Rosjanie przez kilka lat utrzymywali w mieście 15-tysięczny garnizon z dowódcą spod Stalingradu, generałem Pawłem Batowem…” . Na stronie http://historicus.umk.pl/modules/wfsect ... =12&page=1 znalazłem informację „…Jedną z największych operacji wycofywania części sił PGW z Polski było - pomijając demobilizację 1945-1946 - odesłanie do ZSRR gen. Pawła Batowa wraz z dowodzoną przez niego od 1942 r. 65 Armią. Siedzibą Sztabu armii Batowa po 1945 r. był Wałbrzych. W 1947 wojska radzieckie zajmowały w mieście ponad 200 domów, w tym 40% stanowiły wille …” . Mam pytanie czy ktoś orientuje się może gdzie na terenie Wałbrzycha było rozlokowane te 15 tys. wojska? W których dzielnicach ewentualnie, w których domach mieszkali?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL