Teraz jest piątek, 18 lipca 2025, 00:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 12:36 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 567
bo dostaniesz karton ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 12:44 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1046
Lokalizacja: Pępek Świata
No nie.. :D Serio? Bez jaj . Po co kartony ? ;)

Zdaje się,że to moja osoba według franka wiąże politykę z PZE... W związku z tym proszę moderatora o usunięcie z tego wątku moich wypowiedzi od tego momentu kiedy zgodziłam się z wypowiedzią kolegi zdzicha. Uważam,że opinia franka jest dla mnie krzywdząca ale jak to ma w czymś pomóc to ja jestem za wymoderowaniem moich wpisów. Niech frankowi ulży.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 13:18 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4407
frank napisał:
Cytuj:
władza się zmienia, urzędnicy pozostają, beton lobbuje od lat


Ty ciągle tę bajkę o dobrym królu, który chce dobrze tylko mu ten beton przeszkadza powtarzasz.
SNAP czy inne organizacje mogą sobie lobbować, ale to ministerstwo kultury decyduje.
Urzędnicy zostają? Może gdzieś się jakiś referent czy inny specjalista uchował ale przecież aktualnie rządzący czyszczą administrację do poziomu sprzątaczki. Wedle danych tylko do do 2017 roku wywalono ponad 11 tyś ludzi z administracji
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... t-for.html
https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i ... z-pis.html
Ci co się ostali są tak zastraszeni, ze bez zgody szefa kropki nie postawią. Nowi natomiast często bladego pojęcia nie mają.
Pogadaj z ludźmi pracującymi w administracji państwowej, jak się nie będą bali to Ci opowiedzą jak się teraz pracuje.
A ty na takich urzędników chcesz zwalić winę za aktualny stan rzeczy. Powtarzasz frazesy sprzed lat, a pojęcia nie masz jak jest. Nawet kurde najlepsze stadniny koni potrafili wykończyć :n


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 13:34 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3915
Lokalizacja: Górny Śląsk

Ostrzeżenia: 1
Niedawny wątek: Zapis przebiegu posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu 05-12-2018
https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=198866&p=1256564

Polecam zapoznać się z pełną wersją zapisu: http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/biuletyn.xsp?documentId=9BDB27C3CA014296C12583600043DB61


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 13:49 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Aśka72 napisał(a):
Uważam,że opinia franka jest dla mnie krzywdząca ale jak to ma w czymś pomóc to ja jestem za wymoderowaniem moich wpisów.

A niby dlaczego ?
Jeśli Frank nie widzi związku przyczynowo - skutkowego, to już jego problem :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 15:40 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): poniedziałek, 26 grudnia 2016, 14:46
Posty: 1046
Lokalizacja: Pępek Świata
Olek. Tylko dlatego,że frank próbuje poprzez moją zdaje się osobę wysnuć teorię,że PZE jest zbyt upolitycznione. Jak znikną moje wpisy może zniknie też problem jaki ma frank . Co prawda zostajesz jeszcze Ty, a frank wie,że się kumplujemy. Ale może przyjmie do wiadomości ,że nie należysz do PZE i nie współpracujesz z nimi...tak na marginesie to ja też nie należę. :)
Frank. Tak zupełnie serio. Materiał ,który zaprezentowałeś znamy. I co z tego wynika? Jedynie to ,że mądrze i głupio mogą mówić ludzie z różnych opcji. Pytanie na dzień dzisiejszy jest takie kto mądrze lub głupio decyduje tu i teraz.
I ja tylko przypomnę :

Cytuj:
Odpowiedź na interpelację nr 22759
w sprawie martwych zapisów ustawy o zabytkach i opiece nad zabytkami w aspekcie poszukiwań zabytków z użyciem przyrządów elektronicznych, zwłaszcza wykrywaczy metali
Odpowiadający: minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński
Warszawa, 25-07-2018
Szanowny Panie Marszałku,
odpowiadając na interpelację nr 22759 Pana Posła Pawła Szramki z dnia 15 czerwca 2018 roku w sprawie przepisów ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami w zakresie poszukiwań zabytków z użyciem przyrządów elektronicznych, uprzejmie proszę o przyjęcie następujących wyjaśnień.
Wspomniana przez Pana Posła nowelizacja ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z dnia 23 lipca 2003 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 2178 t.j., dalej zw. u.o.z.), dokonana na podstawie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw z 22 czerwca 2017 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 1595), dotyczyła wyłącznie zmiany kwalifikacji prawnej czynu, prowadzenia poszukiwań zabytków bez stosownego pozwolenia i miała na celu poprawę bezpieczeństwa obiektów dziedzictwa kulturowego. Zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 12 u.o.z. poszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych, w tym zabytków archeologicznych, przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu do nurkowania (zwane dalej poszukiwaniem zabytków), jest dozwolone, ale musi odbywać się na podstawie pozwolenia właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Z prowadzonych przed powyższą nowelizacją statystyk wynikało, że średnia liczba takich pozwoleń nie przekraczała stu rocznie w skali kraju. Dane uzyskane w tym roku wskazują, że już w pierwszych pięciu miesiącach 2018 r. wojewódzcy konserwatorzy zabytków wydali niemal dwieście pozwoleń na poszukiwanie zabytków. Przewiduje się, zgodnie z przyjętym założeniem, że ich liczba wzrośnie na koniec roku o 400-500%. Nawiązując zatem do przytoczonego przez Pana Posła poglądu o liczbie wydawanych pozwoleń na poszukiwania zabytków, stwierdzić należy, iż odnotowano w tej kwestii znaczący wzrost, co jednoznacznie wskazuje na skuteczność wprowadzonych w 2017 r. zmian ustawowych. Dalszy wzrost liczby wydawanych przez wojewódzkich konserwatorów zabytków pozwoleń na prowadzenie poszukiwań zabytków spodziewany jest po wejściu w życie nowego rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków, które zmierza między innymi do uproszczenia formularza wniosku o wydanie pozwolenia na poszukiwanie zabytków. Pozostałe zaproponowane zmiany dodatkowo usprawnią procedurę uzyskiwania stosownych pozwoleń konserwatorskich. Akt ten jest obecnie w trakcie procesu legislacyjnego.
Odnosząc się do Pana pytań dotyczących działań edukacyjnych związanych z prowadzeniem poszukiwań zabytków, zauważyć należy, że działalność w tym zakresie prowadzona była zarówno przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak i przez Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) oraz wojewódzkich konserwatorów zabytków. Narodowy Instytut Dziedzictwa opracował między innymi ulotki poświęcone temu zagadnieniu – w latach 2007-2018 wydrukowano i rozpowszechniono kilka tysięcy takich broszur. Specjaliści z NID odbyli również wiele spotkań z poszukiwaczami zabytków, organizowanych między innymi przez stowarzyszenia poszukiwaczy, grupy rekonstruktorskie, muzea, Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich czy Wydziały Prewencji Komend Wojewódzkich Policji. W ich trakcie omawiano aktualny stan prawny dotyczący prowadzenia poszukiwań zabytków, przedstawiano sposób postępowania w przypadku natrafienia na obiekty dziedzictwa oraz dystrybuowano wspomniane wyżej materiały.
Nawiązując do obowiązków informowania wojewódzkiego konserwatora zabytków o przebiegu poszukiwań zabytków, można wskazać, że zgodnie z § 19 ust. 5 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków z dnia 22 czerwca 2017 r. (Dz. U. z 2017 r., Poz. 1265) pozwolenie na poszukiwanie zabytków mogło określać warunek niezwłocznego zawiadomienia wojewódzkiego konserwatora zabytków o wszelkich zagrożeniach lub nowych okolicznościach ujawnionych w trakcie prowadzenia wskazanych w pozwoleniu poszukiwań i wojewódzcy konserwatorzy zabytków zamieszczali ten wymóg w wydawanych przez siebie pozwoleniach. Przepis w tym samym brzmieniu znajduje się również we wspomnianym wyżej, nowym rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków. Ogólny obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia znalezionego zabytku archeologicznego, oznakowania miejsca jego znalezienia i niezwłocznego zawiadomienia o nim jest również umieszczony w art. 33 ust. 1 u.o.z
Procedura przyznawania nagród za przypadkowe znalezienie zabytku archeologicznego uregulowana jest przepisami ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 1 kwietnia 2004 r. w sprawie nagród za odkrycie lub znalezienie zabytków archeologicznych (Dz.U. Nr 71, poz. 650). Zgodnie z tymi regulacjami Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznaje, na wniosek wojewódzkiego konserwatora zabytków, nagrodę osobie, która znalazła zabytek przypadkiem, odpowiednio go zabezpieczyła i niezwłocznie zawiadomiła właściwe organy. Po wpłynięciu wspomnianego wniosku Generalny Konserwator Zabytków, przy udziale rzeczoznawcy ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, dokonuje oceny wartości znalezionego zabytku pod względem historycznym, naukowym i artystycznym oraz szacuje jego wartość materialną, a następnie przekazuje Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego swoją opinię, co do zasadności przyznania nagrody i jej rodzaju. Na kolejnych etapach tej procedury wnioski analizowane są przez specjalistów z dochowaniem najwyższej staranności, a w przypadku ustalenia, że znalazca nie spełnił wymaganych prawem warunków, rozpatrywane są odmownie. Na podstawie przedkładanych dokumentów nie zawsze jednak możliwe jest pełne rozpoznanie okoliczności znalezienia zabytku. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zgodnie z przyjętą procedurą, bazuje na materiałach opracowanych przez wojewódzkich konserwatorów zabytków, którzy powinni potwierdzić zgodność działania znalazców z obowiązującymi przepisami i warunkami przyznania nagrody za przypadkowe znalezienie zabytku archeologicznego.
Odnosząc się do długości procedury legislacyjnej związanej z tworzeniem i uchwalaniem nowych przepisów prawnych, stwierdzić należy, że działania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w stosunku do prowadzenia poszukiwań zabytków są jednym z elementów całościowej, kompleksowej zmiany w dziedzinie prawnej ochrony zabytków. Prace nad nową ustawą mają swoją specyfikę i w celu rzetelnego opracowania projektów nowych rozwiązań niezbędne są szczegółowe, często długotrwałe analizy i konsultacje. Już teraz jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska poszukiwaczy, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dokonało zmian w projekcie wspomnianego wyżej rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków, wprowadzając przepisy mające na celu uproszczenie i przyspieszenie postępowań o wydanie pozwolenia na poszukiwania. Zmiany te uwzględniają propozycje przedstawione w tej materii przez środowisko poszukiwaczy.
W celu jak najpełniejszego uwzględnienia postulatów poszukiwaczy rozpoczęto także szerokie konsultacje w tym zakresie. W szczególności 11 maja 2018 r. zorganizowano wspomniane przez Pana Posła spotkanie konsultacyjne w ramach zespołu resortowego do spraw nowej ustawy o ochronie zabytków. Uczestniczyli w nim przedstawiciele środowisk eksploratorskich oraz naukowo-konserwatorskich: wśród osób zaproszonych znaleźli się poszukiwacze zabytków, archeolodzy, muzealnicy, akademicy, prawnicy i przedstawiciele służb konserwatorskich. Było to pierwsze od 1996 r. spotkanie stron zainteresowanych poszukiwaniem zabytków w tak szerokim gronie. W toku spotkania każdy z jego uczestników miał możliwość zabrania głosu i przedstawienia swojej opinii na temat poszukiwań zabytków i sytuacji detektoryzmu w Polsce. Dostrzeżono zagrożenia płynące z nielegalnego poszukiwania zabytków, ale również przytoczono przykłady aktywności prawdziwych pasjonatów historii, prowadzących poszukiwania zgodnie z prawem i w pełnej współpracy z archeologami i wojewódzkimi konserwatorami zabytków. Ustalono także chęć i konieczność dalszej pracy nad planowanymi zmianami prawnymi. Obecni na spotkaniu przedstawiciele poszukiwaczy powołali grupę roboczą, która zobowiązała się do zorganizowania szerokich konsultacji środowiskowych, w których głos będą mogli zabrać wszyscy chętni. W efekcie grupa ta ma sformułować i przedstawić Departamentowi Ochrony Zabytków postulaty całego środowiska. Podczas kolejnych spotkań w Departamencie Ochrony Zabytków zaproponowane mają zostać systemowe rozwiązania w zakresie prowadzenia poszukiwań zabytków, a także ochrony dziedzictwa archeologicznego w Polsce.
Nawiązując do pytania o wspólne działania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Policji, wskazać należy, że współdziałanie to budowane jest od wielu lat, a jego przedmiotem, poza działaniami związanymi z nielegalnym poszukiwaniem zabytków, jest również wiele innych kwestii dotyczących ochrony zabytków i przestrzegania prawa w tym zakresie. Podstawą współpracy jest Porozumienie Generalnego Konserwatora Zabytków i Komendanta Głównego Policji, podpisane pierwotnie 10 marca 2005 r., a następnie zaktualizowane przez zawarcie 8 lutego 2018 r. Porozumienia Generalnego Konserwatora Zabytków i Komendanta Głównego Policji w sprawie współdziałania w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości skierowanej przeciwko zabytkom oraz innym dobrom kultury. Przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Dziedzictwa stale współpracują z Policją, prowadząc między innymi szkolenia dla jednostek Policji różnego szczebla.
Odnosząc się do pytania o konieczność każdorazowego uzyskiwania zgód właścicieli terenu, na którym będą prowadzone poszukiwania, stwierdzić należy, że nie jest to, wbrew temu, na co wskazał Pan Poseł, materia Kodeksu postępowania administracyjnego. Obowiązek ten związany jest między innymi z prawem właściciela do decydowania o sposobie użytkowania terenu oraz do ewentualnej partycypacji we własności odkrytych przedmiotów niebędących zabytkami (na mocy art. 189 Kodeksu cywilnego).
Na zakończenie trzeba zaznaczyć, że obecne działania państwa powinny skupić się przede wszystkim na poszerzaniu wiedzy o zabytkach i ich ochronie. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wspólnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, jest obecnie w trakcie tworzenia i organizowania ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, której celem będzie uświadamianie społeczeństwu wartości wspólnego dziedzictwa kulturowego, zapoznanie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, a także podkreślenie konieczności dbania o zabytki i reagowania na przypadki ich niszczenia. Warunkiem niezbędnym do wprowadzania zmian w konstrukcji przepisów dotyczących poszukiwań zabytków jest istnienie dojrzałego społeczeństwa obywatelskiego, które będzie świadome obowiązków związanych z ochroną dziedzictwa.Ubi ius, ibi onus,jak mówi łacińska sentencja - gdzie prawo, tam i obowiązek.

Od razu też poproszę o usunięcie tego wpisu jeśli jest zbyt polityczny według franka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 16:16 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3915
Lokalizacja: Górny Śląsk

Ostrzeżenia: 1
Czy to minister nazywa pogiętą aluminiową łyżkę zabytkiem archeologicznym ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 16:46 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 14:39
Posty: 4407
frank napisał(a):
Czy to minister nazywa pogiętą aluminiową łyżkę zabytkiem archeologicznym ?


Ale to minister przedkłada Sejmowi projekt ustawy, w którym definicja zabytku jest tak skonstruowana, że umożliwia posadzenia gościa do więzienia za łyżkę czy guzik od kalesonów. Jak się poszukiwania uznaje za przestępstwo zagrożone więzieniem, to należy dokładnie określić definicje zabytku aby każdy wiedział czego jak ognia unikać.
W przywołanej przez Ciebie komisji facet z NIK wprost mówi:
Cytuj:
Gdybyście państwo pojechali do Muzeum Archeologicznego w Elblągu, to zobaczylibyście, ile jest ton materiału masowego po byłych magazynach wojskowych, zebranego z prac poprzedzających rewitalizację elbląskiej starówki. To jest problem, że nikt nie ma odwagi cywilnej powiedzieć: to nie jest zabytek.

Zamiast jasnej, prostej definicji zabytku minister zbuduje magazyny dla tych śmieci, a niedzielni pasjonaci historii za tę przysłowiowa łyżkę pójdą siedzieć. A wiec nie zwalaj na policjantów, że ścigają za łyżkę tylko domagaj się od ministra takich zmian w prawie, że łyżka nie będzie zabytkiem. Jak nie będzie zabytkiem, to policja nie będzie za łyżkę z pola ludzi zgarniać


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 17:44 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
Zdzicho :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 18:10 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 4 października 2013, 07:09
Posty: 1091
Lokalizacja: Olsztyn
Zdzicho, za powyższą wypowiedź order z ziemniaka! :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 18:39 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): piątek, 8 grudnia 2017, 19:35
Posty: 34
Tak czytam i czytam i i napiszę może za długo bo skwitowałbym to jednym słowem ale mama mówiła mi żeby nie przeklinać
Pora zmienić nazwę tego forum
Portal klubowy poszukiwaczy , marzycieli i fantastów
Koledzy i koleżanki piszecie i co z tego
Nauczyciele wyszli i co wielkie g... osiągnęli a wy co chcecie osiągnąć pisząc i pisząc
Nic nie zwojujemy chyba Olek wspomniał poczekajcie a za chwilę będzie całkowity zakaz poszukiwań nie mając lobby możemy tylko fantazjować o lepszej zmianie na układy nie ma rady i My szare myszki to im możemy na kant skoczyć
Może moderator wprowadziłby zakaz komentowania incydentów dotyczących zatrzymań bo to nic nie daje tylko ble ble ble
Kolejny zatrzymany i znowu na 16 stron komentarzy i tak wkoło Macieju
Jak mawiał klasyk kończ waść wstydu oszczędź
Jeśli kogoś uraziłem to nie było to moim zamiarem
Ja już podjąłem decyzję może będą lepsze czasy przecież mogę marzyć


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 18:41 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 3915
Lokalizacja: Górny Śląsk

Ostrzeżenia: 1
zdzicho napisał(a):
frank napisał(a):
Czy to minister nazywa pogiętą aluminiową łyżkę zabytkiem archeologicznym ?


Ale to minister przedkłada Sejmowi projekt ustawy, w którym definicja zabytku jest tak skonstruowana, że umożliwia posadzenia gościa do więzienia za łyżkę czy guzik od kalesonów.

Podaj, kiedy definicja była zmieniana, od kiedy ma takie brzmienie.

Lobbują, piszą ustawy, decydują o procedurach i interpretacji przepisów. Lobby archeologiczne potrafi efektywnie wpływać i wykorzystywać polityków, a ci co chwilę się zmieniają, a o archeologii i tak nie mają pojęcia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 19:08 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 374
A może któryś z moderatorów wreszcie zablokuję to co zaczyna się tu wyrabiać!
Czytając to wszystko od razu widać że zbliżają się jakieś wybory, a nie że gość ma przesrane, bo ośmielił się wyjść(bo mu się nudziło) i cieszyć się swoją pasją!
PS.
Czytając tych oburzonych ( niestety nie zatrzymaniem kolejnego gościa z detektorem) tylko obecną władzą , proszę o jakieś sensowne argumenty,że było lepiej( rzygać mi się chce że ktoś mówi... wcześniej to było wykroczenie, a teraz to jest przestępstwo :sciana ) w jaki sposób waszym zdaniem, poprzednia, i dla was oczekiwana władza zmieni TO SZAMBO?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 19:19 
Offline
Malkontent

Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:40
Posty: 935
stiwen76 napisał(a):
A może któryś z moderatorów wreszcie zablokuję to co zaczyna się tu wyrabiać!

Masz jakiś odgórny nakaz czytania tego wątku ?!
Dlaczego usilnie chcesz się wpisać w naszą rzeczywistość - '' mnie się nie podoba to zamykamy''
Panem posłem Prezesem póki co nie jesteś ... i oby tak zostało.

PS. Jak coś, to zgłoś naruszenie zasad do Jacka i git.
Póki co, on tu jest najważniejszy ... i oby tak zostało. :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wielkanocny poniedziałek z aresztem za szukanie
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2019, 19:59 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 6 października 2012, 15:05
Posty: 374
Nie powiem, bo z niektórymi Twoimi wypowiedziami się zgadzałem, a wręcz popierałem :1
Za inne Twoje wypowiedzi, miałem chęć Cię... no zwymiotować.
Proponujesz mi, aby donieść do władz tego forum, że naruszyłeś jego zasady :ups: to nie te czasy że donosy robiły z.....................oficera................. prezydenta...
Olek basta, nie ma o co się kłócić,być może za nie długo, część z nas obecnych na forum, spotka się na jakimś zlocie,bądź zupełnie przypadkiem, i wypijemy za to ze jednak coś się zmieniło :zdr
Pozdrawiam :zdr
PS
Co do tego, co czytam na forum, to jest moja sprawa!
Cały czas twierdzisz że jesteś stary! no to może i przyzwyczajenia masz inne? te stare?
Olek jeszcze raz pozdrawiam :ang
No i może jeszcze raz, chyba czas najwyższy to szambo posprzątać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL