https://www.translatetheweb.com/?from=& ... coins.htmltwarzy monet
autorstwa Fraunhofer-Gesellschaft
Facial recognition for coins
Skanowanie koloru bazowego monety wydanej przez Konrada, Margrave'a z Meissen i posiadacza prerogatywy monety, data mennicy ok. Kredyt: Fraunhofer IFF
Niezliczone historyczne monety, które różnią się od siebie tylko szczegółami, są w magazynach w niemieckich muzeach państwowych. W przeciwieństwie do obrazów, te artefakty archeologiczne nie mogą być oznakowane, oznakowane ani kodowane za pomocą kreskowego. Naukowcy z Fraunhofer Institute for Factory Operation and Automation IFF opracowali oprogramowanie do skanera i analizy we współpracy z Państwowym Urzędem Zarządzania Dziedzictwem i Archeologią w Saksonii-Anhalt, które cyfrowo rejestruje wizualizację cechy monet i opisać je dokładnie w ciągu kilku sekund. System skanowania może służyć do identyfikacji i rozpoznawania znalezisk monet.
Fałszywe czy oryginalne? Nawet eksperci z wyszkolonym okiem mają trudności z udzieleniem odpowiedzi na to pytanie w odniesieniu do historycznych monet. Jak na przykład można rozpoznać fałszerstwa zwrócone do muzeum zamiast monet wypożyczonych na wystawę? W jaki sposób można zapobiegać przełączaniu i mieszaniom wśród obiektów wypożyczonych przez muzea? Członkowie personelu Państwowego Urzędu Zarządzania Dziedzictwem i Archeologii w Saksonii-Anhalt również szukali odpowiedzi na te pytania.
Około 20.000 monet, często kilka wieków, są przechowywane w ar-szczypiorku Urzędu Stanu i sklepienia. Kolekcja stale rośnie. Do tej pory ten niezarządzalnie szeroki wachlarz historycznych monet został mozolnie nagrany i udokumentowany i ręcznie. W przeciwieństwie do obrazów monety nie mogą być oznakowane, oznakowane ani kodowane za pomocą kreskowego. W poszukiwaniu rozwiązania tego problemu i w ramach kampanii digitalizacji stanu Saksonia-Anhalt, która obejmuje digitalizację dziedzictwa kulturowego, znalezisk archeologicznych i historycznych monet, Urząd Państwowy zwrócił się do IFF Fraunhofer w Magdeburgu.
Facial recognition for coins
Skanowanie powierzchni monety. Kredyt: Fraunhofer IFF
Cyfrowo odcisków palców znalezisk archeologicznych
"Urząd Państwowy dążył do digitalizacji swojej kompletnej kolekcji numizmatycznej. Doprowadziło to do pomysłu stworzenia cyfrowego odcisku palca, za pomocą którego można rozpoznać i sklasyfikować poszczególne monety – podobnie jak rozpoznawanie twarzy ludzi. Odcisk palca zastępuje kod kreskowy", mówi dr Christian Teutsch, naukowiec z Fraunhofer IFF, opowiadając o pierwszym kontakcie z Państwowym Urzędem Zarządzania Dziedzictwem i Archeologią. Ściśle współpracujący partnerzy zaprojektowali system akwizycji danych wizualnych i system analizy oprogramowania w swoim projekcie "Cyfrowe odciski palców znalezisk archeologicznych: Identyfikacja artefaktów i prototyp rozpoznawania", który robi to poprzez digitalizację i ex-actly opisującstare monety i uzyskanie unikalnych podpisów z monet. System skanowania musiał osiągnąć wskaźnik rozpoznawania wynoszący dziewięćdziesiąt osiem procent lub więcej, działać bezstykowi i pozyskiwać dane obu twarzy. Przetestowano monety złota, srebra, brązu i miedzi o średnicy od pięciu do siedemdziesięciu pięciu milimetrów.
Facial recognition for coins
Połączony kolor bazowy monety i skanowanie powierzchni. Kredyt: Fraunhofer IFF
Wykrywanie fałszerstw
Nowatorski skaner O.S.C.A.R., skrót od Optical System for Coin Analysis and Recognition, nie tylko skanuje cechy wizualne monet, ale także znaki zużycia minutowego, takie jak drapanie, przycinanie, kontury, krawędzie, wżery i wgniecenie, które czynią obiekt wyjątkowym. Jest to niezbędne do identyfikacji wielu monet tego samego typu. "Oczywiście zmiany można wykryć podczas dwukrotnego skanowania monety. Pozwala to na przykład sprawdzić po zwrocie wypożyczonych monet, czy doszło do zarysowania, artefakt został uszkodzony, a nawet jeśli jest fałszywy", mówi inżynier, pracownik Jednostki Biznesowej Technologii Pomiaru i Testowania.
Facial recognition for coins
The complete system. Credit: Fraunhofer IFF