Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 08:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Siewierz i pobliskie wsie ??!!
PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2005, 17:26 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2005, 14:14
Posty: 203
witam
chcialem sie dowiedziec czy podczas 2 wojny byly toczone jakies dzialania wojenne na terenach Siewierza i pobliskich wsi ? może jakas partyzantka albo jakies drobne potyczki ? za wszystkie informacje baddzo dziekuje
pozd.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2005, 17:55 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 12:21
Posty: 100
Mój tata jest z Siewierza :1 W tym rejonie nie bylo walk , partyzantki . Ale w pobliżu można coś wykopać bo były tam zakłady produkujące amunicję ppanc. no i był tam poligon :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ....
PostNapisane: środa, 1 marca 2006, 03:35 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 27 lutego 2006, 02:04
Posty: 4
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Okolice Będzina
Przez pare dni w 1945r. coś się w tych okolicach działo.Nawet niedawno rozmawiałem z babcią i opowiadała mi że od strony Siewierza waliła ruska artyleria,kilku niemców i ruskich podobno zgineło.Jednemu martwemu niemcowi nawet jakiś koleś(chłop) odciął palec,bo spodobała mu się obrączka.Kilka chałup też oberwało,w tym były dom mojej babci.Popytaj się starszych ludzi w okolicy,oni coś na pewno wiedzą.Ja wykrywacza jeszcze nie posiadam,ale od jakiegoś czasu zbieram informacje,i mimo że w naszej okolicy za dużo się nie działo to w parę miejsc będę musiał zajrzeć. Ps.kumpel ma niemiecki chełm(stan kiepski) podobno znaleziony w okolicy.A co do ruskich to babcia mówi że byli"dzicy",robili co chcieli.Wpadali do domów i zabierali co im się spodobało,podobno w domu na stole rozpalili ognisko i piekli kurczaka w piórach i bez patroszenia :666 .Babcia mówi że jakby nie oficerowie to niewiadomo co by się działo.Niektórzy wglądali jak "małpy" i tak się zachowywali.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 marca 2006, 18:48 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2005, 18:59
Posty: 3
Lotnisko tam niedaleko było... Testowali tam pociski p.panc --- http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=2569#35338


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: WALKI W OKOLICY SIEWIERZA
PostNapisane: piątek, 5 maja 2006, 13:47 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 10 października 2005, 17:01
Posty: 27
Lokalizacja: Katowice
JESLI MOGE PODAC NAMIARY NA FANTY błąd ortograficzny!!! REJONIE TO POLECAM PRZECZYCE BYWALEM TAM NA KOLONIACH FAKT BYLY TO LATA 70 ALE Z CZARNEJ PRZEMSZY HELMY WYCIAGALO SIE SPOKO WODA BYLA DO KOLAN JA OSOBISCIE WYCIAGNOLEM PRZESTRZELONEGO RUSKA I NIEMIASZKA W DOBRYM STANIE .WARTO POSZUKAC NA POLACH W OKOLICY SZKOLY JEST TAM TROCHE MILTARKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 kwietnia 2009, 15:21 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 20:40
Posty: 1500
Ale której szkoły?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WALKI W OKOLICY SIEWIERZA
PostNapisane: czwartek, 30 kwietnia 2009, 22:13 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): niedziela, 28 stycznia 2007, 22:11
Posty: 354
Lokalizacja: Capital City (L)
DAVID napisał(a):
JESLI MOGE PODAC NAMIARY NA FANT REJONIE TO POLECAM PRZECZYCE


@Mar
Wydaje mi się że w Przeczycach nie ma kilku szkół :drap


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 1 maja 2009, 15:18 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 17 czerwca 2007, 11:18
Posty: 146
Lokalizacja: Jura
Wydaje mi się że chodziłem po tym poligonie, było tam mnóstwo ćwiczebnych pocisków, chyba 75 mm. A Amunicję produkowali w okolicach byłej Gumowni. Poza tym, raczej ubogo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 2 maja 2009, 07:56 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 20:40
Posty: 1500
Tylko że wszystkie szkoły w tym rejonie podlegają pod siewierz, lecz może faktycznie masz rację.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL