Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 21:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poznańskie Fortyfikacje
PostNapisane: niedziela, 21 września 2003, 21:06 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 15 września 2003, 19:52
Posty: 28
Lokalizacja: Poznań
Poszukuje Planów Fortu Ia, I i II, oraz informaci na temat Poznania w okresie II Wojny Światowej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Mapy poznanskich fortyfikacji
PostNapisane: poniedziałek, 22 września 2003, 13:49 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2003, 00:00
Posty: 17
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Na temat dokladnych planow poznanskich fortyfikacji znalazlem ciekawy artykul w dzisiejszym (22.09) wydaniu Bezplatnego Tygodnika Poznanskiego.
Wedlug autora tego artykulu Towarzystwo Przyjaciol Fortyfikacji sciagnelo wlasnie z Niemiec dokladne, odrecznie rysowane plany z XIX wieku, ktore przetrwaly w bdb stanie w jakiejs kopalnianej sztolni.
Czlowiek, ktory wypowiadal sie w imieniu Towarzystwa to p. Marian Babiński.
Ponoc chca skorzystac z tych planow i odslonic obiekty forteczne, ktore sa w tej chwili zasypane.

Pozdrawiam
Moridin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 września 2003, 14:58 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 15 września 2003, 19:52
Posty: 28
Lokalizacja: Poznań
Danke!
"na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! przeczytam
A wiesz czy można od nich kupić kopie???


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 września 2003, 15:02 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 18 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 12
Lokalizacja: Poznań
Ten pan nie nazywa się Babiński, a Baliński.
A kopii nie można kupic Łukaszu, bo każdy plan jest numerowany.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 września 2003, 15:42 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 18 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 12
Lokalizacja: Poznań
A jeżeli chodzi o Poznań w czasie II wojny światowej to polecam książkę Zbigniewa Szumowskiego "Boje o Poznań 1945". Dostępna w większości bibliotek. Naprawdę warto przeczytać :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL