Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 11:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2007, 10:47 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Koszt wpłaty na konto zagranicą w moim banku wynosi 52 zł, gdzie indziej może być taniej. Gruba większość sprzedających nie zgadza się na wpłatę na konto, chyba, że jest to dealer. Wszystko fajnie z tym ściąganiem dopóki nie trafi się na spryciarza, który wystawi na aukcji przepiękny wykrywacz za nieduże pieniądze. Mnie taki piękny zestaw kosztował 1733 zł, z tym,że go nigdy nie zobaczyłem a Vat i cło zapłaciłbym z przyjemnością, z perspektywy czasu. Jest więcej osób oszukanych w ten sposób.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2007, 10:52 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 15 czerwca 2004, 20:04
Posty: 364
Lokalizacja: Gdańsk
Testowana Cibola miała wiek 15 miesięcy i "przejechane" nie więcej niż 200 godzin w terenie. Osłona sondy od nowości nie była zdejmowana. Ciekaw jestem, czy w innych warunkach osiągnęłaby lepszy rezultat, a także jak wypadłaby w stosunku do nowego egzemplarza.

Warunki dużo robią, to wiadomo. Kiedyś w domu wytestowałem swojego RF+ na łusce mauserowskiej na 27 cm, a wczoraj (w lesie) na 23 cm. Wczorajszy test miał przede wszystkim na celu pokazanie różnic względnych między wykrywaczami. A wyniki bezwzględne zależą od warunków otoczenia, które wczoraj były wspólne dla wszystkich. Może w mieszkaniu będzie lepiej? Proszę o informację PW, kiedy będzie możliwe porównanie Ciboli, jestem naprawdę ciekaw rezultatów.

M.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2007, 11:00 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Prawdopodobnie przy wszelkich testach najistotniejszą sporną kwestią jest uchwycenie granicy wykrycia. Dla mnie jest to nawet najcichszy, uchwytny, powtarzalny sygnał sygnał. Dla kogoś innego być może, musi to być głośny, wyraźny, powtarzalny sygnał i stąd się może brać różnica zdań.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2007, 13:12 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 12 maja 2003, 00:00
Posty: 338
Robiąc testy powietrzne detektora dynamicznego należy pamiętać że są różne wykrywacze tzn. z różnymi charakterystykami filtrów. Niektóre wykrywacze będą reagować już przy powolnym przesuwaniu monety przed sondą , inne pokażą swój pełny zasieg dopiero jeśli monetą majtniemy stosunkowo szybko. W6000 akurat posiada takie filtry które powodują ze monetą należy zamajtać b. szybko. I nie jest to wada tego detektora tylko ZALETA. Mniejsza o powody i konkretne inzynierskie uzasadnienie. Możecie mi wierzyć że takie a nie inne charaktrystyki filtrów powodują że W6000 ma na mocno zmineralizowanych ,ciężkich gruntach wielką przewagę od innych wykrywek.Jest to wielka zaleta tego wykrywacza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2007, 13:54 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 15 czerwca 2004, 20:04
Posty: 364
Lokalizacja: Gdańsk
Cenna uwaga, p. Arku. Faktycznie, przedmioty przed sondą przesuwaliśmy raczej wolniej niż szybciej.

M.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:18 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 maja 2005, 20:00
Posty: 224
Kolego 111 trafiłeś kulą w płot.Ultre II używałem dwa lata, i moje opinie były zawsze pozytywne.Można to sprawdzić w archiwum.Na tym forum i na forum Grzywy.Dziś używam Tesoro /ale nie sławetną Cibole / a mój brat Whites 5900,i wiem o czym pisze.Życze panu Rutynie żeby jego wykrywacze jak naszybciej osiągneły ten poziom.Być może stanie się to już niedługo ,tylko ja chce iść do przodu a nie czekać.Jeżeli zostaną wzięte pod uwage poważne opinie użytkowników to pewno tak będzie ,wówczas wróce do firmy Rutus.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2007, 22:06 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 18 czerwca 2004, 09:32
Posty: 6
Witam
Jako jeden ze świadków testu Beavisa (a właściwie operator-skryba) potwierdzam wszelkie dane wyżej ujęte a z miłą chęcią Denarze chciałbym zobaczyć testy Ciboli.
Pozdro
heruss


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2007, 15:46 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 2 maja 2007, 23:14
Posty: 916
Lokalizacja: galicja
a wiec tak ja uzywalem wczesniej cyklopa I a jak wiadomo wszytskim jest to zerzniety rutus first !!!!!!!!
na militarke dobry,nie powiem wyciagnąlem nim troche fantow,ale zasiegi nie byly rewelacyjne,inna sprawa ze cene robi swoje !!!!!!!! koszt zakupu wrocil sie szybko w dobrej miejscowce !!!!!!!! ale mimo wszystko te zasiegi szlau nie robia !!!!!!!!!!!
co sie tyczy wysylki z usa to przelew zagraniczny kosztuje 35zl ale ja z niego nie skorzystalem,ja sobie wylicytowalem na ebay wykrywke,jak wygralem poinformowalem kolege w usa,on zaplacil i do niego trafila przesylka a pozniej wyslalal ja mi,cala paczka wazyla 4 kg, a clo wynioslo 3,70zl plus tam jakies oplaty manipulacyjne chyba 11zl. ale to byla nowka sztuka,a kolega kupil uzywke i błąd ortograficzny!!! nie zaplacil !!!!!!! wedlug mnie to jest losowanie, jak trafi to tak jest totolotek !!!!!!!!!!!!!!!!
pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2007, 15:47 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 2 maja 2007, 23:14
Posty: 916
Lokalizacja: galicja
kwota ubezpieczenia wynosila 150$


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 maja 2007, 00:01 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 15 czerwca 2004, 20:04
Posty: 364
Lokalizacja: Gdańsk
Wiem, że to wątek poboczny, ale go pociągnę -
Jak Wy to robicie, że macie tak niskie koszty przelewów do banków zagranicznych (do USA)? Kiedyś próbowałem zgłębić problem przelewu pieniędzy do Niemiec. Zasadniczą kwestią był podział opłat. Zwykle ustawiałem tak przelewy, że ja płaciłem 10 zł mojemu bankowi za tzw. "przelew transgraniczny", natomiast koszty banków zagranicznych pozostawiałem dla Niemca. Nigdy żaden z nich nie napisał do mnie słowa skargi. Nie wiem z czego to wynika - czy machnęli ręką, czy też banki zagraniczne nie pobrały swoich prowizji? Wiecie może dokładnie jak to działa? Wydaje mi się, że powinno to zależeć od faktu, czy bank mój i bank Niemca są tzw. bankami korespondującymi czy nie. Jeśli nie, to puszczają kasę przez banki-pośredników, a ci mają spore prowizje.
Mieliście przygody z tym, że sprzedający poskarżył się Wam, że dostał mniej pieniędzy niż Wy mu przelaliście?

M.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 maja 2007, 10:49 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 19 stycznia 2006, 16:00
Posty: 864
Jak mam inne pytanie.
Co wam daja testy powietrzne?
Jakies 3 lata temu,po odpakowaniu mojego pierwszego "porzadnego" (jak wtedy myslalem) wykrywacza "Denarius",zrobilem testy powietrzne.
Bylem pod wrazeniem.Z tego co pamietam 1 grosza bral z 22cm.Jednak (po jakims pol roku kopania) stwierdzilem, ze praktycznie nigdy nie udalo mi sie wykopac podobnej monety z takiej glbebokosci.
Razem ze znajomymi, doszlismy do pewnego wniosku.Bardzo duzo wykrywaczy skonstruowanych jest tak, zeby dobrze wypadac w powietrzu.W terenie, na takich "luftowych" nastawach po prostu nie da sie chodzic (cichniecie wykrywacza (niestabilny treshold), falszywe sygnaly itp.).
Odnosze wrazenie (choc nie jestem fizykiem) ze ziemia mniej lub bardziej tlumi fale emitowane przez wykrywacz.Wyglada to mniej wiecej tak:Dla wiekszosci drobnych monet do 10cm jest ok, 10-20cm te "magiczne" tlumienie wzrasta o jakies 50%.20-30 cm jest to juz jakies 90%.
Wiem ze brzmi to smiesznie...Ale to by tlumaczylo dlaczego po zastosowaniu sporo wiekszej sondy, zasieg (na wiekszosc monet) praktycznie nie wzrasta.

W zwiaku z tym ,uwazam ze testy powietrzne nie sa miarodajne.I nie ma sensu rysowanie tych smiesznych tabelek.
Wydje mi sie, ze jedyna metoda na okreslenie zasiegu(i nie tylko) wykrywacza, to sprawdzenie sygnalow przed wykopaniem roznym sprzetem.
Robie tak od czasu do czasu...I zaczynam sie zastanawiac czy po prostu nie wrzucic efektow na Youtuba.


pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 maja 2007, 22:44 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 12 maja 2003, 00:00
Posty: 338
Witam !

"Odnosze wrazenie (choc nie jestem fizykiem) ze ziemia mniej lub bardziej tlumi fale emitowane przez wykrywacz.Wyglada to mniej wiecej tak:Dla wiekszosci drobnych monet do 10cm jest ok, 10-20cm te "magiczne" tlumienie wzrasta o jakies 50%.20-30 cm jest to juz jakies 90%. "

Sprawa nie jest tak prosta - w grę wchodzi wiele czynników ale faktem jest że testy w powietrzu pokazują tylko TEORETYCZNĄ możliwość wykrycia przedmiotu przez dany wykrywacz.

pozdrawiam .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL