od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem adx200. Kupiłem go jako używkę - z uszkodzonym przełącznikiem dyskryminacji, o czym dowiedziałem się później. Ale po wymianie przełącznika zaczął pracować jak należy.
Jeśli chcesz zobaczyć jak ten sprzęt śpiewa, zerknij na
http://www.youtube.com/watch?v=T5n3FdDC-YU ;)
Nie poznałem go jeszcze zbyt dobrze i mam jedynie bezpośrednie porównanie z tesoro eldorado. Jednak już pewne spostrzeżenia mogę zarysować.
W porównaniu do tesoro eldorado wykrywacz adx200 charakteryzuje się:
-nieco lepszym zasięgiem
-nieco gorszą dyskryminacją
-prostszą obsługą
-cięższą konstrukcją
-dłuższym czasem zasilania (8 paluszków)
-solidniejszą cewką, lecz mniej finezyjną konstrukcją pozostałych elementów
Ogólnie jest to godny sprzęt, o którym w Polsce niewiele słychać, choć z drugiej strony trudno się temu dziwić - ceny w polskim sklepie są kosmiczne (1990zł :/).