Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 08:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Proszę o opinie i rade MINELAB X-TERRA 30
PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 19:20 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 10 czerwca 2007, 00:55
Posty: 1
Witam wszystkich serdecznie!
Bez cienia wątpliwości jestem tu nowy.
Bardzo mnie wciągną temat wyszukiwania i wyciągania różności z ziemi.
Nie ukrywam że nie mam o tym najmniejszego pojęcia. Jeszcze.
Na początek postanowiłem zakupić wykrywacz MINELAB X-TERRA 30.
Proszę o opinie tego sprzętu -zaznaczam że za 6 miesięczną używkę zapłaciłem 800zł.
Jak i proszę o pierwsze wskazówki co do obsługi tego przyrządu.
Może jakieś sprawdzone ustawienia?
Zaznaczam że bardziej interesuje mnie kolorowa drobnica jak militaria.
Z góry dziękuje za rady, opinie i jeszcze raz witam się i pozdrawiam zacne grono.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 20:05 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2006, 19:49
Posty: 717
Cena dobra i wykrywacz, zwłaszcza dla początkującego, bardzo dobry. Teraz nic nie zastąpi godzin wybieganych w terenie. Doświadczenie to rzecz najważniejsza.
Lepsze od sprawdzonych ustawień będzie przeczytanie ze zrozumieniem instrukcji i samodzielne eksperymenty. Na początek dwie proste porady.
-Nie ufaj nadmiernie wskazaniom liczbowy, kop wszystkie sygnały powyżej 0. Dopiero po kilku, kilkunastu wyjściach numerki zaczną się przydawać. Ale żaden wykrywacz nie jest nieomylny.
-Czułość podwyższaj aż wykrywacz zrobi się niestabilny (zacznie wydawać dźwięki bez obecności metalu przed cewką) i obniż od 2 lub 3 stopnie. Zawsze osiągniesz lepsze wyniki ze stabilnie pracującym wykrywaczem nawet jeżeli będzie łapał kilka centymetrów płycej niż wyśrubowanym na maxa, niestabilnie pracującym, ta zasada jest podwójnie ważna na początku pracy z wykrywaczem kiedy jeszcze nie do końca rozumiesz co on do Ciebie mówi między wierszami (sygnałami).

Pozdrawiam
SiD


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL