Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 19:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Solaris czy lepiej jakiś zachodni?
PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 20:23 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 8 czerwca 2007, 21:54
Posty: 144
Lokalizacja: Zielonka
Witam, mam pytanko do znawców jak w tytule.
Co byłoby lepsze, mam do wydania max 1500zł i chciałbym sprzęt w miarę uniwersalny dobry na drobnicę w tym głównie na monetki ale również dobry na militarkę.
Czy warto patrzeć na rutusa solaris a może lepiej kupić jakiś markowy używany zachodni?

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 20:33 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2005, 14:00
Posty: 110
Lokalizacja: ŚLĄSK
witam temat już był naprawdę tyle razy poruszany wystarczy opcja szukaj i na pewno znajdziesz wyczerpujące informacje solaris jest niezły na drobnice i na militarke za 1300 zł masz sprzęt nowi i na gwarancji pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 12 czerwca 2007, 21:13 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
W tej cenie wziłąłbym Tesoro Cibola, ale to jest oczywiście tylko moja opinia ;)

Pozdawiam!


Ostatnio edytowano środa, 13 czerwca 2007, 01:13 przez Zientas, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Solaris czy lepiej jakiś zachodni?
PostNapisane: wtorek, 12 czerwca 2007, 22:25 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): niedziela, 15 października 2006, 12:00
Posty: 700
Lokalizacja: Niederschlesien
Spidi napisał(a):
Witam, mam pytanko do znawców jak w tytule.
Co byłoby lepsze, mam do wydania max 1500zł i chciałbym sprzęt w miarę uniwersalny dobry na drobnicę w tym głównie na monetki ale również dobry na militarkę.
Czy warto patrzeć na rutusa solaris a może lepiej kupić jakiś markowy używany zachodni?

pozdrawiam



Witam kolegę.
Pytanie jakie zadałeś było dla większości z nas także dylemetem. Co wybrać, co będzie dla mnie lepsze, a czy zmieszcze się z cenie, czy będę z tego wykrywacza zadowolony. Moja propozycja jest taka :

1/ mając określoną kwotę do wydania, oraz określone obszary zainteresowań (czyt. poszukiwań) przejrzyj w pierwszej kolejności oferty firmy zajmujących się handlem wykrywaczami, porównaj ceny, charakterystyke sprzętu, możliwości, warunki gwarancji , itp. Myśle, że wtedy wybierzesz 2 lub 3 wykrywacze które Cie zainteresują i będą mogły sprostać Twoim wymaganiom.
2/drugim krokiem jaki moge zaproponować jest przejrzenie for internetowych gdzie zamieszczane są praktyczne uwagi użytkowników dotyczące sprzętu poszukiwaczy - plusy i minusy
3/ w przypadku pytań i wątpliwości po zrobieniu 1 i 2 kroku , pisz na naszym forum a z pewnością uzyskasz informacje i wyjaśnienia kwestii które mogą cie niepokoić
4/ jak już zrobisz krok pierwszy,drugi i trzeci powinieneś być już pewien jaki dokładnie interesuje cie wykrywacz
5/zakup wymarzonego wykrywacza

Powodzenia - Darglo44


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 czerwca 2007, 18:24 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 2 maja 2007, 23:14
Posty: 916
Lokalizacja: galicja
zamiast solarisa wez whites 6000 di pro sl........... polecam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 czerwca 2007, 19:53 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 21:52
Posty: 489
Lokalizacja: Mazowsze
pablo11 napisał(a):
zamiast solarisa wez whites 6000 di pro sl........... polecam


Albo 5900 di pro sl, do 1500zł nic lepszego na monety (i na militaria zresztą też) nie znajdziesz ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2007, 10:25 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 8 czerwca 2007, 21:54
Posty: 144
Lokalizacja: Zielonka
moim marzeniem jest x-terra 70 lub GTI2500 ale jak na razie zbyt drogie, nie chcialbym raczej kupować bardzo starych whitesów czy fisherów a nowe też zbyt drogie, wychodzę z założenia że jeśli pojawiają się topowe używane kilkuletnie wykrywki na aukcjach to są one często zajechane. Solaris wydaje sie maszynką zrobioną pod zachodnie konstrukcje ale mam wrażenie że producent zapomniał o wygodzie użytkownika i budowa czyba ma wiele do życzenia, nie bardzo wyobrażam sobie schowanie tej wykrywki do np wędkarskiego pokrowca. Czy ten wystający wyświetlacz na rękojeści nie jest zbyt delikatny i podatny na uszkodzenia podczas podróży rowerem na miejscówkę?
Przyznam, że obecnie przed zakupem Solarisa powstrzymuje mnie głównie ta jego dziwnie pospawana "rurka" - ktoś powie najważniejsze są osiągi, dla mnie liczy się też wygoda i trwałość wykrywki. Czytając posty na foramach różnie ludzie sie wypowiadają, ci co mają solara chwalą go ci co mieli narzekają - trudno wyrobić sobie jednoznaczne zdanie.
I w tym miejscu znowu powstaje pytanie a może jak nie nowy Solaris to lepiej zachodni używany i zabawa z wyborem zaczyna się od nowa....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2007, 11:17 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 24 lutego 2004, 21:43
Posty: 329
Lokalizacja: Malbork
Solarisa testowałem kilka dni. Obudowa wyświetlacza jest taka sam jak w RF+. W czasie transportu nie powinieneś uszkodzić, polecam wykonania z cienkiej gąbki małego pokrowca zakładanego na wyświetlacz na czas transportu.

Ja wymieniałem obudowę wyświetlacza, bo w ferworze walki z dołkiem niechcący na nią nadepnąłem ;) Producent bezproblemowo wymienił obudowę.

Faktycznie konstrukcja Solarisa, jak i RF, RF + pozostawia wiele do życzenia. Z zazdrością patrzyłem jak moi koledzy pakują wykrywki do plecaka lub pokrowca. Z tego co wiem można zamówić Solarisa składanego na 3 części a nie na dwie (przynajmniej jakiś czas temu można było - za dopłatą)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2007, 11:59 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 2 maja 2006, 19:25
Posty: 371
Lokalizacja: Brigadoon
Michał_R napisał(a):
pablo11 napisał(a):
zamiast solarisa wez whites 6000 di pro sl........... polecam


Albo 5900 di pro sl, do 1500zł nic lepszego na monety (i na militaria zresztą też) nie znajdziesz ;)


Za 1500 powienien być do zdobycia Whites Spectrum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2007, 13:16 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 8 czerwca 2007, 21:54
Posty: 144
Lokalizacja: Zielonka
nio WHITES XLT to też sprzęcik który brałbym pod uwagę :), przyznam jednak że nie widziałem jeszcze tej wykrywki poniżej 2 klocków...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2007, 14:13 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): środa, 28 września 2005, 13:49
Posty: 2401
Lokalizacja: Arschbackenhausen
Witam , pozdrawiam .

Sa przypadki na naszej Ziemi , ze mozna XLT otrzymac w stanie dobrym lub mniej wiecej b. dobrym zza wielkiej wody za laczna sume ( clo , przesylka , przelewy + koszt wykrywki ) okolo 1600 Zl . Sam osobiscie slyszalem o takich przypadkach ... to nie bajka . I powiem wiecej narazajac sie na :bat :
- 5900 i XLT to mimo wieku to dooobry sprzet .

Pozdrawiam - Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2007, 17:12 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 1 czerwca 2007, 19:52
Posty: 8
Jeśli twoim marzeniem jest X-terra 70, to proponuję kupić X-terra 30 na początek jest OK.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2007, 18:40 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 21:52
Posty: 489
Lokalizacja: Mazowsze
Widze ze mieszkasz nie daleko mnie (ta zielonka pod warszawą??) , gdybys wczesniej sie zreflektował i do mnie odezwał to miałbyś okazje pochodzic i z 5900 i z x-70, sam byś zobaczyl jaki power mają te kilkunastoletnie "zajechane" whites'y i co potrafi (a własciwie czego nie potrafi) x-terra70 ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2007, 23:31 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 2 maja 2006, 19:25
Posty: 371
Lokalizacja: Brigadoon
Spidi napisał(a):
nio WHITES XLT to też sprzęcik który brałbym pod uwagę :), przyznam jednak że nie widziałem jeszcze tej wykrywki poniżej 2 klocków...


Przepraszam, czy ja gdzieś napisałem XLT ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 czerwca 2007, 23:41 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 8 czerwca 2007, 21:54
Posty: 144
Lokalizacja: Zielonka
jak słyszę Whites Spectrum to błąd ortograficzny!!! myślę o XLT :)

jeśli chodzi o xterrę 30 to moim zdaniem niewiele więcej ona wnosi od ACE250 - to taka mało sensowna zmiana, lepiej może jeśli zaczyna od minelaba to od xterry 50?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL