Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 03:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: praca z xl pro
PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 15:38 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 16:11
Posty: 46
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Witam,

Mam już za sobą parę godzin biegania z xl pro ale pewnych rzeczy dalej nie rozumiem.

1. Mam wrażenie, że wykrywacz nie pracuje stabilnie, często przy szybszym machaniu sondą słyszę dźwięk szarpany i wskazówka potencjometru zatrzymuje mi się na "setce" (tryb GEB DISC). Pomaga jedynie reset. Wszystko byłoby ok ale czasami to występuje przy każdym machnięciu...

2. Jest to mój pierwszy dynamik więc kolejny problem może być głupi. Często jest tak, że przemiatając drugi raz nad przedmiotem nie zawsze wykrywacz coś sygnalizuje (za pierwszym razem będzie dźwięk a za drugim już nie), czym to jest spowodowane?

3. Czy to normalne, że po ustawieniu wycinania gwoździ dalej je sygnalizuje? Zazwyczaj są zgięte, więc może to jest rozwiązaniem problemu.

4. Czy któryś z trybów na "militarkę" posiada dyskryminację? Ostatnio wszedłem do lasu i pierwsze parenaście dołków to były odłamki... szybciej stamtąd wyszedłem niż wszedłem :)

Dzięki za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 16:16 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Wiele elementów wskazuje, że nie przestudiowałeś wystarczająco wnikliwie instrukcji obsługi. Jest to profesjonalny wykrywacz i jest to nieodzowne.
1. nie komentuję, bo zbyt mało danych
2. nie jest to tylko dynamik, bo ma 2 tryby statyczne
3. prawidłowo dostrojony wykrywacz nie powinien sygnalizować żadnych gwoździ żelaznych. W trybie GEB DISC są eliminowane a w TR DISC wykrywacz się wycisza
4. w trybie TR DISC wykrywacz powinien wyciszać się na mniejsze odłamki żelazne i dawać charakterystyczne sygnały na duże odłamki pocisków oraz czysto sygnalizować odłamki aluminiowe i oczywiście pierścienie wiodące


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 czerwca 2007, 18:28 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 2 maja 2007, 23:14
Posty: 916
Lokalizacja: galicja
wejdz na forum proscana i tam napisz a otrzymasz odpowiedz........
a tyle co moge powiedziec ze w dynamiku musi byc odpowiednia predkosc przemiatania,nie za szybko i nie za wolno..........
tryb tr disc malo efektowny statyk z dyskryminacja........... lepiej chodzic na geb norm i jak cos jest to trzeba sie nauczyc.......... odlamki mniejsze daje na 30-45 a od 50 warto kopac,........
to tak w skucie
pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL