Teraz jest środa, 24 czerwca 2026, 07:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rutus Solaris-niech napiszą o nic coś Ci, którzy go posiadaj
PostNapisane: środa, 4 lipca 2007, 01:30 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): sobota, 10 września 2005, 18:01
Posty: 187
Lokalizacja: Siedlce
Witam.Wiem że zaczynam kolejny post ale mało jest w gruncie rzeczy informacji od użytkowników. Niech wypowiedzą się Ci którzy na codzień go używają. Jak się sprawdza jako wykrywacz na monety a jak na militarkę. Dzięki i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Rutus Solaris-niech napiszą o nic coś Ci, którzy go posi
PostNapisane: czwartek, 5 lipca 2007, 14:47 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): niedziela, 28 stycznia 2007, 22:11
Posty: 354
Lokalizacja: Capital City (L)
vip-18 napisał(a):
mało jest w gruncie rzeczy informacji od użytkowników.


Witam.

Nie ma się czemu dziwić, zaraz po opisie "wpadnie" przemądrzały gość (w tej chwili "Starszy Sierżant Sztabowy"), który gówno wie i tyle samo widział, jeżeli chodzi o ten wykrywacz i będzie szargał opinię Rutusowi.
Bardzo wiele napisano na temat tego wykrywacza na różnych forach dlatego proponuję trochę poszukać.
Jeżeli chcesz to mogę Ci przesłać na priv moją opinię i spostrzeżenia.
PZDR - pb.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lipca 2007, 14:55 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): środa, 7 lutego 2007, 09:43
Posty: 20
Lokalizacja: Landsberg
ja też bym prosił o porady dla zaczynającego z solarisem. Może być na priv-a. Z góry wielkie dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lipca 2007, 21:53 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 17 kwietnia 2007, 21:57
Posty: 355
Lokalizacja: Irlandia
to i ja poprosze jakies info od pitbula. Dzięki z góry :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 9 lipca 2007, 15:18 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 14 marca 2005, 17:43
Posty: 390
Lokalizacja: Kraj absurdu
Witam!
swojego Solarisa posiadam od pazdziernika 2006.
na poczatku klnelem plulem sobie w twarz ze kupilem to polskie "badziewie" sorry Panie Rutyna :)
ale z czasem sie powoli uczylem.
wg mnie Solaris nie jest prostym wykrywaczem,wczesniej przez ok 6 lat chodzilem z dobrym jablem,troszke ze smetkiem jak i fisherem.
kopie tylko militarke zadnych kolorow itd.
na poczatku chodzilem tylko w dynamice bo ja rozumialem.starsznie meczylem sie na statyku.
ale od kilkunastu wyjazdow "wyczailem" ustawienia z pomoca Pana Rutyny (thx) i jest naprawde zaje...cie.
wykrywacz "gleboki",ladnie dyskryminuje,nie je baterii,w miare lekki i wygodny.
ogolnie jestem bardzo zadowolony,kto wie moze kiedys jak skonczy sie zakazane zelastwo w ziemi kiedys przejde na kolorek a wtedy wejde ponownie dynamika ale mam nadzieje ze to szybko nie nastapi ;)
pozdro :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 lipca 2007, 19:56 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 12 maja 2003, 00:00
Posty: 338
Witam !

Konkretnie bez bicia piany ( żeby nie było że autopromocja ) odniosę się do tego co napisał kolega Stedke . Na militarkę - mix all . Chodzić tak długo aż się człowiek przekona do tego trybu. Potem się już nigdy nie wraca do czystej statyki.

pozdrawiam .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 lipca 2007, 20:40 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 10 września 2006, 20:03
Posty: 81
Lokalizacja: ZkĄdZiśTaM
Solaris to był mój pierwszy i jedyny wykrywacz, nikogo sie nie radziłem wybierając go, czytałem jedynie to co pisza o nim ludzie. Nie żałuje. Początki jak we wszystkim co nowe były trudne. Kilkanaście wyjśc do lasu z instukcją obsługi w ręku i zakumałem o co chodzi. Dobre zasięgi, militarka super i monetki też,biegam z nim tylko na dynamiku czasem przełączam na all i mix. Wady: . Trzeba uważać na wyświetlacz, jeden z kolegów nadepnął na niego i urwał go na szczęscie żaden z kabli sie nie przerwał, kiedyś trzeba to wymienic póki co wzmocniłem go małym patencikiem ;) trzyma elegancko. Baterie oczywiście akumulatorki, trzymają długo. Ja sobie chwale Solariska. :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 lipca 2007, 23:11 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): niedziela, 28 stycznia 2007, 22:11
Posty: 354
Lokalizacja: Capital City (L)
kaleson napisał(a):
Wady: . Trzeba uważać na wyświetlacz, jeden z kolegów nadepnął na niego i urwał go


Wiesz nie powiedziałbym, że jest to jakaś wada, pokaż mi wykrywacz, który wytrzyma nadepnięcie :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 12 lipca 2007, 09:57 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): środa, 7 lutego 2007, 09:43
Posty: 20
Lokalizacja: Landsberg
Witam
Mam pytanie jak najlepiej ustawić solarkę na kolorową militarkę.
PZD


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 12 lipca 2007, 10:12 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 30 grudnia 2006, 14:13
Posty: 19
Lokalizacja: Koszalin
Witam jak już dyskusja o Solarisie to pozwolę się podpiąć pod tego posta.

Interesowała mnie ta korekcja żelaza.

Dowiedziałem się troszkę na ten temat, jeżeli źle wyjaśnię to proszę o poprawę:

Jest to wspomaganie dyskryminacji.

Jeżeli mamy wyłączoną korekcję to niektóre przedmioty żelazne mogą dawać sygnały pomimo dyskryminacji (drobne i malutkie sygnały). Korekcja jest od tego aby takie sygnały usunąć. POZIOM 1 usuwa ale POZIOM 2 usuwa "mocniej". Trzeba uważać z POZIOMEM drugim bo może usunąć sygnały od kolorku cieniutkiego w którym zaszły różne procesy chemiczne czyli nie jest czysty kolor.


Co zauważyłem:

Dynamik - wybitnie głęboki szczególnie na małe rzeczy.
Jeżeli chodzimy koło trakcji kolejowej to na dynamiku do 100m wchodzą zakucenia od ww trakcji. U mnie jedynym wyjściem było przełączenie na MIXA i zakuceń nie było.

Mam pytanie do użytkowników:

Czy są jakieś zmiany w zasięgach, identyfikacji po zmianie tonu i poziomu natężenia tonu (254 i 50)?

Na plażę ten Solaris jest super ale wtedy to na dynamiku i dyskryma na prawie minimum (jeżeli chodzi o monety RP to 5678 kwadraciki, niestety nie wiem jak złotko i sreberko bo nie znalazłem na plaży).

I jeszcze jedno pytanie:

Jeżeli chodzimy na MIXA to dostrajamy do grunty na dynamiku a później przełączamy na MIXA, czy jak?


pozdrawiam
Artur

Poprzednim wykrywaczem był kanarek 150, ale się chowa do Solarisa!

I tym optymistycznym akcentem kończę swego posta. Mam nadzieje, że pomogłem komuś.
jeszcze raz pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 12 lipca 2007, 17:56 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 27 sierpnia 2006, 13:05
Posty: 93
SPIDERSKI napisał(a):
Jeżeli mamy wyłączoną korekcję to niektóre przedmioty żelazne mogą dawać sygnały pomimo dyskryminacji (drobne i malutkie sygnały). Korekcja jest od tego aby takie sygnały usunąć. POZIOM 1 usuwa ale POZIOM 2 usuwa "mocniej". Trzeba uważać z POZIOMEM drugim bo może usunąć sygnały od kolorku cieniutkiego w którym zaszły różne procesy chemiczne czyli nie jest czysty kolor.


Ja raczej kolorku szukam i robię tak:
Dynamik, jest sygnał, grzebnę nogą, odgarnę wierzchnią warstwę ziemi, tak aby była płaska i przemiatam. Jeżeli jest dźwięk czysty, stabilny (czyli górny kwadracik nie biega w prawo i lewo, conajwyżej wyświetla się w obrębie dwóch pól), a po obadaniu pinpointem nie jest to duży fant (czyli przy przemieceniu nad fantem sygnał szybko się urywa i jest krótki) to na 80% jest to mały kolor. Pozostałe 20% to mała, blaszka, coś jak kawałek połamanej podkowy, krążek wielkości marki narzędziowej itp. Dla pewności można stanąć "na godz. 9 lub 3" sygnału i znów pomachać cewką. Jeżeli natomiast sygnał przy przemiataniu skacze, jest krótki, "popierduje" to kawałek żelastwa. Dyskryminację zazwyczaj mam ustawioną na godz. 11, czyli gwoździe i inne duperele odrzuca.
Te efekty pokazywania żelastwa na kolor to nic innego jak "odczytanie" przez wykrywacz płaskiej powierzchni żelastwa jako koloru. Osobiście nie używam korekcji żelaza, z wyżej wymienionego powodu przez Spiderskiego (ew. pominięcie cienkich monet, leżących pionowo). Z czasem można się nauczyć rozróżniać te "czyste" i pewne sygnały i takie, których nie warto kopać.
Jeżeli pan Rutyna mógły dodać coś od siebie w tym temacie, chętnie posłucham.
...a MIX'a muszę się nauczyć i przełamać ("chodzić dotąd aż się go polubi" :))


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 13 lipca 2007, 12:20 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 30 grudnia 2006, 14:13
Posty: 19
Lokalizacja: Koszalin
Rozumiem ja też tak robię, lecz starałem się wyjaśnić co to jest ta korekcja żelaza bo dużo postów jest w stylu - co to jest? - ale mało odpowiedzi.


pozdrawiam
Artur
DARZ DÓŁ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 16 lipca 2007, 14:07 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): środa, 7 lutego 2007, 09:43
Posty: 20
Lokalizacja: Landsberg
SPIDERSKI napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie:

Jeżeli chodzimy na MIXA to dostrajamy do grunty na dynamiku a później przełączamy na MIXA, czy jak?


Należy przytrzymać lewy klawisz troszkę dłużej i przechodzisz wtedy do trybu strojenia
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 18 lipca 2007, 07:56 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 11 czerwca 2007, 14:36
Posty: 8
Może ktoś napisze jakieś sprawdzone ustawienia tego wykrywacza na monetki bo ja coś sobie z tym nie mogę poradzić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 18 lipca 2007, 19:11 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): niedziela, 28 stycznia 2007, 22:11
Posty: 354
Lokalizacja: Capital City (L)
Osobiście chodzę na następujących ustawieniach:

DYNAMIKA
czułość - połowa
trzy tony
grunt dostrajam (przeważnie położenie neutralne)
głośność - max
dyskryminacja - ponad połowę
sygnał wiodący - 50
ton - 254
włączone VCO

PZDR - pb


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL