Teraz jest wtorek, 23 czerwca 2026, 18:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wykrywka na depozyty
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2007, 21:54 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2007, 19:08
Posty: 429
Z uwagi na to ze na polach w mojej okolicy robi sie coraz "tloczniej" pomyslalem o szukaniu zakopanych depozytow,choc to zdaje sie ciezka praca.Jesli zapal nie minie mi do wiosny chcialbym kupis jakis prosty sprzet ktory by sie do tego nadawal.Przy okazji pytanko do kolegow ktorzy sie w tym specjalizuja-jak gleboko?Mnie udalo sie trafic trzy razy-przypadek,szukalem czegos innego,we wszystkich trzech trafieniach zakopane ok. pol metra pod ziemia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2007, 22:10 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): sobota, 2 września 2006, 20:47
Posty: 392
można wiedzieć jaką wyrywką ??
co do szukania depozytów myślałem o tym, żeby w tym celu nabyć Garretta Cx z ramą...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2007, 22:21 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2007, 19:08
Posty: 429
Czesc.Chodze z Ace 250-dotychczas zwykle po polach,cos takiego jak "Garrett Cx z ramą... " odpada,powinno byc tanie i gleboko siegac :) .W mojej okolicy jest mnostwo opuszczonych poniemieckich gospodarstw,nawet cale ulice na ktorych budynki zostaly zniszczone lub rozebrane zaraz po wojnie.Troche sie w tych miejscach pokrecilem,gdzie niegdzie widac slady kopania,ale mysle ze jeszcze sporo mozna by z ziemi wyciagnac...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 4 września 2007, 00:01 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2006, 19:49
Posty: 717
Osobistego doświadczenia w depozytach nie mam, ale z tego co opowiadali ludzie, depozyty zakopywane są na ogól na tyle płytko, że biorąc pod uwagę ich wielkość, wykrywane są prawie każdym rozsądnym wykrywaczem, również ACE. Są wyjątki, ale trzeba wiedzieć gdzie takich szukać.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 4 września 2007, 00:09 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:06
Posty: 3464
Lokalizacja: Kłodzko-Glatz
graf_zero napisał(a):
można wiedzieć jaką wyrywką ??
co do szukania depozytów myślałem o tym, żeby w tym celu nabyć Garretta Cx z ramą...

Szczerze mówiąc rama jest zbyteczna. Depozyty o, których mowa wcale tak głęboko nie leżą. Z moich doświadczeń wynika, że przeważnie depozyty leża na głębokościach nie przekraczających pół metra. Teoretycznie nawet kanarek by sięgnął, ale i tak potrzeba czegoś mocniejszego. Robiłem kiedyś mały test z bańką zakopaną na pół metra. Kanarek nie widział jej. Wróciłem w to samo miejsce tym razem z Rutusem Solarisem i ten bez problemu zajęczał na bańkę, także sprzęt na depozyty nie musi być super głęboki - wystarczy coś ze średniej półki (oczywiście patrzę tu pod kątem kasy - bo inaczej to polecał bym coś z wyższej półki gdzie lepiej się pracuje dzięki pomocy bardziej rozbudowanych układów identyfikacji przedmiotu zalegającego w glebie)
Cytuj:
Czesc.Chodze z Ace 250-dotychczas zwykle po polach,cos takiego jak "Garrett Cx z ramą... " odpada,powinno byc tanie i gleboko siegac
Ace jest za słaby na depozyty :( a jak coś taniego to Jabel z mega dużą cewką :666
A tak poważnie to zależy ile masz PLNów do wydania. Jak coś w granicach 1500 - 2000 to szukaj czegoś ze stajni Łajtsa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 5 września 2007, 17:16 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2007, 19:08
Posty: 429
Dzieki za sugestie,pewnie sie zdecyduje na Rutusa Solarisa moze jeszcze tej jesieni :).Wrazenie troche topornych robia te pokretla,przelaczniki{jakby rodem ze wczesnej wersji Miga-19-wersja exportowa do Mongoli},ale ludzie go chwala...Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL