Teraz jest piątek, 19 czerwca 2026, 04:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ramówka- Two Box ?
PostNapisane: środa, 10 października 2007, 10:33 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 11 stycznia 2006, 18:57
Posty: 102
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Witam. Wspólnie z dwoma kolegami planujemy zakup wykrywacza na grubego zwierza czyli ramówkę lub two boxa. Z opinii zasięgniętych dotychczas w internecie przeważa przekonanie o wyższości Two Box ów nad ramówkami. Mógłby ktoś przybliżyć specyfikę obydwu urządzeń oraz podać przykładowe modele? jak wygląda praca z nimi itp itd.


Pozdrawiam


Timon


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 października 2007, 10:54 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2006, 19:49
Posty: 717
Nie jestem specjalistą w dziedzinie tego typu wykrywaczy, gdyż zainteresowania poszukiwawcze w moim wypadku są zupełnie inne (chociaż garnek złota chętnie bym wytachał ;) ), tym niemniej wydaje mi się, że jest zupełnie odwrotnie, wykrywacze ramowe są lepsze od Two box, są jednak zdecydowanie droższe (porównuje modele firm zagranicznych) i mniej poręczne.
Z wykrywaczem ramowym powinny chodzić dwie osoby trzymając za boki ramy z obu stron a trzecia powinna nieść łopatę z dala od tamtych dwóch. Z wykrywaczem Two Box może iść jedna osoba choć wciąż pozostaje problem łopaty.

Trzeba również nadmienić, że poszukiwanie takim sprzętem jest specyficzne. Jak trafia się sygnał trzeba wykopać wielką dziurę a później ją zasypać. A jeśli to był śmieć? Nie na każdym polu można wykopać rolnikowi dziurę na 3 metry głęboką.

Z modeli Two Box można polecić White's-a TM 808 i podobne konstrukcje. Z ramowymi mam nikłe doświadczenie.
Najlepiej niech wypowiedzą się lepiej zorientowani w temacie.
SiD

PS.
Jeśli sprzęt taki ma być tylko na żelastwo to zdecydowanie wart rozważenia jest magnetometr.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL