Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 23:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 kwietnia 2002, 18:49 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): czwartek, 28 marca 2002, 01:00
Posty: 4
Cześć! Czy ktoś z Was próbował wchodzić do licznych schronów przeciwlotniczych we Wrocławiu. Chodzi mi o takie obiekty jak np. na Wyb. Wyspiańskiego, ul.Wiśniowej, w rejonie Biskupina itd. Część jest zajeta przez OC, część wejść jest już niestety zasypana, ale pamiętam, że jeszcze kilka lat temu można było tam wchodzić. Jaką powierzchnie mają te obiekty, jaki układ pomieszczeń, czy były połączone ze sobą/lub np.piwnicami kamienic? Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 15 maja 2002, 21:06 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): niedziela, 28 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 62
KIlka z nich zaliczym moj kolega z Wroclawia. To dosyc znan postac. Wiem, ze byl przymajmniej w tym pod Dworcem. Kiedys (ok. 1980 r) w miejscowej gazecie ("cos tam robotniczy") ukazal sie list jednego z autochtonow. Pisal on, ze pod Wroclawiem wybudowano lacznie ok. 100 km (!) podziemnych korytarzy. Czesciowo laczyly sie one z kanalizacja. Autor pisal, ze zna wiekszosc, bo w nich pracowal. Opisywal tez niewiarygodne rzeczy o roznego rodzaju podziemnych bunkrach itd. itd. Niestety mojemu koledze nie udalo sie skontaktowac z owym autorem listu. Nie chciala pomoc redakacja, ani nawet przeakazac listu. <BR>Tyle na poczatek. <BR>Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 lipca 2002, 15:35 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2002, 00:00
Posty: 36
Co do wrocłąwskich schronów to na razie w ramach wypraw rowerowych staram się je odnajdywać i fotografować. Zarówno schrony p-lot jak i forty bojowe, jeden z ciekawszych jakie odwiedziłem znajduje się w północnym wrocławiu ale jak go odwiedzałem nie miłem latarki więc nie powiem Ci wiele więcej. <BR>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 lipca 2002, 15:37 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 29 maja 2002, 00:00
Posty: 341
Lokalizacja: Środa Śląska (Wrocław)
część jest dostępna - są tam sklepy itp plac Strzegomski Grabiszyńska <BR>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 lipca 2002, 09:25 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2002, 00:00
Posty: 36
Byłem w tym na strzegomskim, ale dostępny był tylko parter, schody na górę o ile pamiętam były zamknięte. Byłęś może na dachu albo gdzieś dalej ? <BR> <BR>W ostanią niedzielę tj. 07.07. byłem pod Wzgórzem Polskim. Weście przez płot obok toalety, potem przez bramę w murze po schodach w dół i w lewo (w prawo tunel do drugiego wyjścia). Dość duże pomieszczenia o sklepieniu łukowym, strasznie dużo śmieci (toaleta i dom mieszkalny dla bezdomnych, oraz miejsce imprez). Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć na temat samego wzgórza lub podać źródła ??? <BR>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 lipca 2002, 09:34 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): środa, 29 maja 2002, 00:00
Posty: 341
Lokalizacja: Środa Śląska (Wrocław)
wiem że popołudniami jest na bunkrze na Strzegomskiej ścianka alpinistyczna czyli pewnie mają klucz do kraty na wyższe poziomy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: schrony
PostNapisane: wtorek, 11 maja 2004, 14:35 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): sobota, 8 maja 2004, 10:27
Posty: 824
Lokalizacja: POLSKI WROCŁAW
jesli chodzi o takie schrony miedzy jezdniami ta kiedys widzialem "schemat"jest to zazwyczaj zejscie ,szczelne drzwi kawaleczek tunelu,i dosc niewielkie prostokatne pomieszczeni,niestety niemoge powiedziec niczego dokladniejszego gdyz nigdy w czyms takim nie bylem.
Forty we wroclawiu sa to zazwyczaj(opisuje to co widzialem ewntualnie jakies wiarygodne przekazy)budowle prostokatne z przodu przykryte betonem i maja po dwa (lub wiecej..)wyjsc "ewakuacyjnych" podobno bunkry te (o ile onie chodzi) maja 3 poziomy podziemi (wg.ksiazki K.Joncy i A.Koniecznego "Upadek Festung Breslau" str.175 )nie wiem natomiast na ile prawdopodobne sa relacje z powyzszej ksiazki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL