Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 20:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bunkier na urlopik...
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2004, 12:12 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 20 kwietnia 2004, 18:28
Posty: 80
Proponuję coś w rodzaju rankingu..., Jakie są Wasze propozycje na spędzenie urlopiku..., Oczywiście najlepszym miejscem jest miejsce posiadające wiele atrakcji, nie tylko same fortyfikacje ale np.: czyste jezioro, dogodny dojazd, itp..
Czekam na propozycje...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2004, 13:03 
Offline
Lew morski

Dołączył(a): wtorek, 9 września 2003, 12:54
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
Proponuje kompleks - wyspa Sobieszewska/ mierzeja wislana - a w zasiegu jednodniowego wypadu inne atrakcje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2004, 13:31 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 20 kwietnia 2004, 18:28
Posty: 80
Jakieś zdjęcia... Jeśli posiadacie to proszę zamieszczajcie przy opisach.
Dzięki i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 kwietnia 2004, 21:54 
Offline
Lew morski

Dołączył(a): wtorek, 9 września 2003, 12:54
Posty: 603
Lokalizacja: Gdańsk
poszukaj chocby na Odkrywcy - mierzeja to temat rzeka - w skrocie - odosobniony punkt oporu Niemcow az do kapitulacji Berlina - miejsce ewakuacji tysiecy z Prus wschodnich .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2004, 19:04 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 27 czerwca 2004, 16:00
Posty: 1613
Prosiłbym o jakieś konkretnejsze wskazówki do poszukiwań na tym terenie .
Pozdro :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2004, 23:37 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 1 listopada 2003, 16:36
Posty: 498
Lokalizacja: Poznań
Akurat walczę pod Jastarnią


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2004, 23:38 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 1 listopada 2003, 16:36
Posty: 498
Lokalizacja: Poznań
Trochę ocalało


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2004, 23:47 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 1 listopada 2003, 16:36
Posty: 498
Lokalizacja: Poznań
Schron


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2004, 23:53 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 1 listopada 2003, 16:36
Posty: 498
Lokalizacja: Poznań
Chyba "Saragossa"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2004, 00:01 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 1 listopada 2003, 16:36
Posty: 498
Lokalizacja: Poznań
Fotek można więcej ale szkoda serwera, bunkry są ogólnie znane, wyczyszczone dla turystów, nawet nie do końca rozszabrowane.
Ale jeśli ktoś chciałby powalczyć z wykrywką to teren ciekawy: dzisiaj na plaży sygnet (niestety tylko tombak) i pierścionek srebrny za to w terenie około 240 sztuk amunicji mauserowskiej na jednek kupce, nie brałem bo były kompletne a mam w aucie przyszłość rodu więc za duże ryzyko.
Dołek po sobie oczywiście zakopałem. Nie powiem wprost gdzie szukać ale jak ktoś ma mapę zatoki to pewnie znajdzie stare przejście przez zatokę na stały ląd pomiędzy Jastarnią a Kuźnicą, jak sądzę niejeden wojak próbował tamtędy bryknąć a po co do wody brać złom :)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2004, 00:06 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): sobota, 1 listopada 2003, 16:36
Posty: 498
Lokalizacja: Poznań
DO MODERATORA :Zdaje się macie problem z miejscem na serwerze więc za miesiąc zlikwiduj te fotki bo mnie to przerasta a i pamięć już nie ta.
A tak a propos ile Gb rocznie idzie na obsługę forum ? Może zamiast dysków SCSI stosować RAID-owe ATA, wyjdzie znacznie taniej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2004, 06:24 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 27 czerwca 2004, 16:00
Posty: 1613
Witaj !
No to pięknie :D
Dzięki za sugestie i foty - szkoda, że ten sygnet to tylko tombak :(
trochę by Ci się wyprawa zwróciła :jump
Pozdro !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2004, 11:51 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Proponuję okolice mojego rodzimego miasta Łomży. Położone jest ono nad narwią (niezbyt czysta rzeka ale ujdzie) jestplaża miejska, ryneczek, katedra z przełomu średniowiecz i baroku. Jeśli chodzi o obiekty militarne to:
1. Forty carskie (aut. słownik - korzystać przez rz!) przez rosjan w I wś, potem przez Polaków w wojnie z bolszewikami i II wś.
2. Fragment umocnień SGO Narew, dokładnie linia "Nowogród" (12 km od miasta Łomża). Ok. 20 nieźle zachowanych bunkrów i schronów bojowych z 1939, dotego ok. 10 zburzonych przez Niemców w 1944 (kidy wiali przed ruskimi).
3. Linia umocnień niemieckich w Zbójnej (15 km od Łomży). Ponad 30 małych schronów (tu uwaga, poniewż po wojnie schowano w nich toksyczne opryski do ziemniaków), całe szeregi okopów i potężny bunkier z płytami pancernymi i wieżyczką obserwacyjną.
4. Linia Mołotowa (pola koło Śniadowa i Zambrowa ok. 30 km od Łomży). Bunkry ruskie, często dwu kondygnacyjne.
5. Pole bitwy "pod Wizną" (Wizna, ok. 25 km od Łomży) w 1939 roku broniła się tam 792 osobowa załoga na którą nacierała szwabska dywizja pancerna. Mający na wyposażeni 2 ckm, 3rkm, i 1lkm oraz 1 schron i linię okopów oddział miał się bronić 7 godzin, jednak walki trwały tydzień. Naprawdę ciekawe miejsce.

do tego w tych okolicach znajduje się ok. 450 fortyfikacji (wystarczy popytać miejscowych)
pozdr.
M40 Stalhelm ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 lipca 2004, 16:19 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): czwartek, 23 stycznia 2003, 01:00
Posty: 291
Witam.

W dziale Bunkry i podziemia..fotki pojawiaja sie tak rzadko- że proponowalabym żeby ich nie zdejmowac. Jakby nie był sa zobrazowaniem tematów o ktorych tu piszecie.

Pozdrawiam India.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 lipca 2004, 16:46 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): niedziela, 27 czerwca 2004, 16:00
Posty: 1613
Witam !
Panie M40 - nie omieszkam powiadomić gdy będę w okolicach - może
razem zrobimy wypad ?
Pozdro ! :za


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL