Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 09:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kradną bunkry!!!
PostNapisane: sobota, 15 maja 2004, 16:08 
Offline
Starszy Sierżant Sztabowy
Starszy Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 10 czerwca 2003, 00:00
Posty: 94
Lokalizacja: Katowice
Witam,
znalazłem dziś w aktualnościach na interii,
wrzucam całość.

* * *

Chcieli ukraść bunkier
15.05.2004 14:54 (aktualizacja 15:31)
Złodzieje złomu grasujący na granicy Świętochłowic i Bytomia próbowali ukraść ważący 7 ton fragment wojskowego bunkra. Przypadek sprawił, że zabytkową budowlę udało się odzyskać.

Złodziejom waga kopuły pancernego bunkra jednak nie sprawiała żadnego problemu. Odcięli ją palnikami i przygotowali do transportu. Poza tym, żeby łatwo było dotrzeć do bunkra w lesie wycinali drzewa i zarośla. Dewastację jednak odkryto i kopułę z lasu wywieziono, ale już legalnie.

Zdemontowana kopuła przedwojennego bunkra trafiła na teren Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach. I już pytali o nią pracownicy śląskich muzeów.

Zniszczenie zabytkowego bunkra to kolejny przypadek, kiedy po złom sięgają zorganizowane grupy. - Są to grupy kilkuosobowe, a nawet kilkunastoosobowe, które są doskonale przygotowane. Wiedzą, w które miejsce przyjechać, z jakim sprzętem przyjechać, żeby dane elementy metalowe zdemontować, ukraść, wywieźć.

Kilka tygodni temu jedna z takich grup systematycznie kradła setki metrów torowiska. Złodzieje byli na tyle zuchwali, że robili to w czasie, kiedy tuż obok pracownicy kolei legalnie rozkręcali tory.

(RMF)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 15 maja 2004, 16:12 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 18 kwietnia 2004, 15:52
Posty: 205
Lokalizacja: Ruda Śląska (Bikowine,Kochlowitz), Żory, Southampton
to już czyste nowożytne barbarzyństwo, chyba pojade zobaczyć co pozostawili , w koncu to niedaleko ;)
narka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 15 maja 2004, 21:21 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2004, 20:43
Posty: 140
Lokalizacja: Brwinów k/ Wa-wy
Witam!
Juz kiedyś się zastanawiałem dlaczego jeszcze złomiarze nie zainteresowali się obiektami
militarnymi.Przecież to dla nich niezła gradka-kopuły,drzwi,okiennice,klapy itp.Jak tak
dalej "pójść" pisze się przez "ó" - błąd ortograficzny!!! to bunkry i inne obiekty zawierające w swojej konstrukcji metal będziemy
mogli oglądać tylko na zdjęciach.ZGROZA!!!
Ajak jeszcze zaczną skupować gruz betonowy to........
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 15 maja 2004, 22:59 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 20 listopada 2003, 20:14
Posty: 15
Lokalizacja: Mieroszów
Coraz częsciej słychać jak złomiarze rozwalają nam zabytki :n
Trzeba coś z tym zrobić :fon tak dalej być nie może :no :anty


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 16 maja 2004, 00:13 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Na Odkrywcy jest to od kilku dni-i wiem ze ludzie stamtad zareagowali ostro-do wladz i uratowano odcieta czesc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 16 maja 2004, 08:29 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 17:43
Posty: 188
Lokalizacja: Mazovia
Hmmmm Polak wszystko potrafi ,a tak przy okazji w mojej okolicy złomiarze buchneli tory kolejowe w sumie około 3 km


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 maja 2004, 12:26 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2004, 01:23
Posty: 1642
powinni jak w średniowieczu obcinac uszy,ręce,nogi albo palic na stosie...może wtedy paru idiotów by pomyslało i dało sobie spokój.......


w gdańsku złomiarze rozkradli oryginalne słupy i płot z obozu maćkowy.........widziałem ich w akcji....koszmar..najpierw wykopuja słupy betonowe potem je rozpieprzają w pył żeby zabrac 4 pręty zbrojeniowe.........koszmar......


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2004, 21:41 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): wtorek, 15 czerwca 2004, 12:59
Posty: 70
Lokalizacja: Gdańsk
Kolejny gdański przykład - wieża ciśnień/ujęcie wody w Oliwie w okolicach Kwietnej. Wykopane z ziemi wszystkie żeliwne rury (od ujęcia i do oliwy) oraz przewody zasilające. Teraz gdy nie ma czego szukać na zewnątrz wybili otwory w betonowych podłogach zbiorników i kopią tunele pod zbirnkiem (!!) w typowo "plażowym", niestabilnym piasku (!!) szukając żeliwnych elementów pod tą konstrukcją. Sądząc po non stop przybywających świeczkach, nawet w okolicach wejścia - muszą działać w nocy, zresztą za dnia przechodząc tamtędy na nikogo się nie naciełem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2004, 18:48 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Normalka. Złomiarze potrafią nieźle dewastować. Przykład: W Nowgrodzie nad narwią znajduje się ponad 20 bunkrów z września 1939. Jest kilka wysadzonych, lecz są i zachowane w stanie niezłym. "Biedacy nie mający na chleb" (jak określają często złomiarzy media) tnął i jakoś przetransportowują warzące po kilka ton płyty i kopuły pancerne. Zresztą... oni są prawie bezkarni!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2004, 22:25 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Nic dziwnego skoro ostatnio znacznie podrożał złom, a w bunkrze jak nigdzie indziej jest mnustwo stali. Dla przyk
    adu takie drzwi stalowe. Moim zdaniem bunkrów nie obrabiają ludzia najbiedniejsi tylko miejscowi, którzy znają teren i dysponują transportem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2004, 02:36 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 17 czerwca 2004, 17:34
Posty: 112
Lokalizacja: Trio City
joseph napisał(a):
Kolejny gdański przykład - wieża ciśnień/ujęcie wody w Oliwie w okolicach Kwietnej.


wtracajac sie to tez to widzialem. najciekawsze jest to ze pytajac sie okolicznych mieszkancow dowiedzielismy sie ze oni sami dobrze o tym wiedzieli i stwierdzili "ze bezdomni na chleb zarabiaja". dla mnie to lekka przesada :/ oprocz tego w pobliskich lasach (ktore w sumie naleza do "Trojmiejskiego parku przyrody") jest wiele "ziemianek" ktore jak twierdza ow mieszkancy kopia dzieci! nie no spoleczenstwo! opanowac sie! troche szacunku! tam kiedys ludzie gineli a teraz to plac zabaw! n\c


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL