Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 03:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Okop
PostNapisane: poniedziałek, 11 maja 2009, 14:01 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 20:40
Posty: 1500
Mam prośbę o identyfikacje okopu z IIWŚ co to za rodzaj okopu dla piechoty czy też jakiegoś działa oraz jaką powinien mieć głębokość prawidłową niż w stanie obecnym.
Fotka poniżej wiem że licha lecz drugiej nie mam.
[ img ]
Prowizoryczny szkic zżutowy tego okopu.
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 maja 2009, 14:51 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Na mój gust to okop pod artylerię i to niekoniecznie musi być II wojna - chyba że masz 100% pewności co do działań jedynie drugo wojennych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 maja 2009, 15:05 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:47
Posty: 865
Lokalizacja: Kraków/Toruń
Z daleka wyglada jak stanowiska dla dziala. Podne sa w puszczy niepolomickiej i z tego co mi waidomo byly one dla flakow 2cm.

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:20 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 20:40
Posty: 1500
Na flaka mi to nie pasuje. Damiano a jaka była rzeczywista głębokość tego okopu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:37 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:01
Posty: 2324
Około 80cm według zaleceń sztuki wojennej informacje prosto z podręcznika ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 24 maja 2009, 10:34 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): środa, 27 grudnia 2006, 22:44
Posty: 692
Lokalizacja: Pogranicze II RP i Prus Wschodnich
Witam.
A może ten dół jest od dołowania drzewek? W okolicy widzę że rosną w miarę młode drzewa...
Jakie to ma wymiary?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 24 maja 2009, 11:07 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2008, 12:10
Posty: 875
jedna drobna uwaga.. zwykle artyleria nie operuje pojedynczo, w pobliżu powinny być okopy dla pozostałych dział, może ukrycia dla obsługi.. Poza tym brakuje mi, żebyś podał wymiary tego okopu.. Pozdro..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 24 maja 2009, 11:43 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:47
Posty: 865
Lokalizacja: Kraków/Toruń
Albo jakies zdjecie z bliska.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL