Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 22:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dziwny kamień
PostNapisane: piątek, 21 sierpnia 2009, 22:55 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 18 maja 2009, 21:14
Posty: 32
Proszę o pomoc czy to naturalny kamień?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 sierpnia 2009, 14:47 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): piątek, 2 czerwca 2006, 20:16
Posty: 61
Lokalizacja: Międzylesie
może rozcieracz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 sierpnia 2009, 19:58 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
trochę za mały jak na rozcieracz...
ale wygląda że ktoś przy nim majstrował chyba że został znaleziony na pustyni wtedy jest to tzw wielograniec.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 sierpnia 2009, 20:46 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 18 maja 2009, 21:14
Posty: 32
Kamień znaleziony na Mazurach,(mam go już około 20 lat), miałem wtedy z 10, 12 lat schowałem go do schowka ze swoimi "skarbami" , już kilka razy miałem ochotę go rozłupać, ale jeszcze poczekam bo może jednak to coś fajnego


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 sierpnia 2009, 22:37 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): piątek, 2 czerwca 2006, 20:16
Posty: 61
Lokalizacja: Międzylesie
Nie łup go. Może w przyszlości będzie możoliwość sprawdzenia go pod mikroskopwem. Ciekawe znalezisko, na pewno warte uwagi. Rozcieracze tez były małe.
Pozdrawiam :-).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 sierpnia 2009, 22:38 
Offline
Sierżant
Sierżant

Dołączył(a): piątek, 2 czerwca 2006, 20:16
Posty: 61
Lokalizacja: Międzylesie
Jak masz możliwość przejdz ten teren może wychodzi jakaś ceramika, krzemienie, inne ciekawe kamyki..........


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 sierpnia 2009, 22:48 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 18 maja 2009, 21:14
Posty: 32
Za 2, 3 tygodnie będę tam i na pewno tam pochodzę (pola moich rodziców), nikt tam jeszcze nie chodził.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 06:42 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 18 maja 2009, 21:14
Posty: 32
Mam jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość dać go do zbadania, jak jest to gdzie i ile to może kosztować. Najlepiej na terenie Śląska.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 11:11 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
o jakie badania Ci chodzi?:)

określenie typu skały na oko? czy przeprowadzenie pełnej analizy petrograficznej ??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL