Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 17:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kawałek kamyka?
PostNapisane: środa, 12 lutego 2014, 00:19 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 16 października 2011, 14:29
Posty: 119
Jest lekko magnetyczny,jest bardzo drobno ziarnisty. Czy ma ciekawe wnętrze? Czy widoczne są oliwiny?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: czwartek, 13 lutego 2014, 09:10 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
jakaś zwietrzelina z pogranicza bazaltu i diabazu makro foto potrzebne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: niedziela, 23 lutego 2014, 20:13 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 16 października 2011, 14:29
Posty: 119
Rozpoznanie chondry w tym kawałku nie powinno stanowić problemu.Ciekawe jest to jaki to typ chondry?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: poniedziałek, 24 lutego 2014, 10:59 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): niedziela, 26 marca 2006, 10:19
Posty: 381
Lokalizacja: Kraków
Rzeczywiście nie powinno, bo to nie jest chondra. A kamolem na 99% jest bazalt, bo w nim takie twory są często spotykane.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: wtorek, 25 lutego 2014, 20:43 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 16 października 2011, 14:29
Posty: 119
Ja odwrócił bym proporcje i je zmniejszył.Że jest to kamol należy dać 0,01% a reszta należy do meteorytu.Czy to jest chondra,nie będę polemizował. Rzecz w tym że chcę się nauczyć rozróżnić typy chondr i dlatego ją wstawiłem z myślą że ktoś może wie jaki to typ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: wtorek, 25 lutego 2014, 22:32 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
to nie jest chondra... więc nie widzę sensu rozpoznawania jej "typu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: środa, 26 lutego 2014, 20:24 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 16 października 2011, 14:29
Posty: 119
A jednak jest. Rozpoznawać występowanie chondr w cieście skalnym przychodzi mi co raz łatwiej,trzeba tylko opanować rozpoznawanie typów chondr.W cieście skalnym chondra [bo jak inaczej ją nazwać?]widoczna na zdjęciach poniżej.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: czwartek, 27 lutego 2014, 17:10 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
ziarno lub sferula ale nie chondra, i to nie jest chondryt....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: sobota, 1 marca 2014, 23:14 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 16 października 2011, 14:29
Posty: 119
Zgadzam się,to jest ziarenko spełniające formę kulistości a że występują chondry ziarniste [o czym można poczytać] to pokażę trzy kawałki na zdjęciu 1. Maluteńkie kuleczki metalu można nazwać mikrometeorytami lub chondrami metalicznymi [też o tym piszą] widoczne na zdjęciu 2.Sferule-maluteńkie kuleczki szkliwa na zdjęciu 3. Dodam również nie przeobrażone ziarna minerałów i kawałki skał na zdjęciu 4. Pisałem wcześniej że spotyka się w tym samym cieście skalnym metal w kształcie blaszek a tu w opracowaniach piszą że występują w kształcie płytek[czy to nie to samo?].


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: poniedziałek, 3 marca 2014, 20:39 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
co ja mam Ci napisać...
Sferule szkliste powstały w warunkach grawitacji (wydłużone a nie idealnie koliste)
odłamki kamyków jak to odłamki kamyków nic nie wnoszą...
masę argumentów że obiekt nie pochodzi z kosmosu ale za tydzień albo 2 znowu będziesz przekonywał "a może jednak" ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: poniedziałek, 3 marca 2014, 22:14 
Offline
Młodszy Chorąży
Młodszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 16 października 2011, 14:29
Posty: 119
Kenny-tematu węglaków poruszał już nie będę. Nie wierzę by ktoś mógł [ktokolwiek] pokazać w swoich betonach,żużlach,spiekach hutniczych i jeszcze nie wiem jak to nazwać -to co ja pokazałem w cieście skalnym Wam.Czy mógł bym nauczyć się czegoś na giełdach albo zwiedzając muzea lub uczelnie [przecież byłem]?. Nikt nie da mi do ręki bym obejrzał wizualnie,pod lupą,przez mikroskop chondrytu węglistego typu ci,cm,c-ungr bo go nie ma a jeżeli już to w mg.Poza tym,nie jestem jeszcze osobą rozpoznawalną?. By się uczyć,kupiłem kilka węglaków[ma się rozumieć że z certyfikatami i pewniaki],to nie koniec zakupów.Szukam i widzę cechy wspólne. Zapytałem o typ chondry z CV3 i niczego się nie dowiedziałem. Wrzucę zdjęcie z CM2 i zapytam:co to za minerały te biało mleczne w cieście skalnym chondrytu CM2?.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: wtorek, 4 marca 2014, 22:08 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): wtorek, 29 kwietnia 2003, 00:00
Posty: 4456
Lokalizacja: Stalowa Wola / Krakow
nie wiem nie jestem jasnowidzem daj mi to pod mikroskop (normalny nie z allegro na usb) to będziemy rozmawiać
pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kawałek kamyka?
PostNapisane: środa, 5 marca 2014, 11:53 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): niedziela, 26 marca 2006, 10:19
Posty: 381
Lokalizacja: Kraków
ale obojętnie co Kenny napiszesz - i tak go nie przekonasz.

Mnie tylko zastanawia, że skoro na 100% jest pewny swego - czemu nie da kamoli do klasyfikacji. Przecież wtedy by nam pięknie usta zamknął i udowodnił swoją rację.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL