xior napisał(a):
A może ktoś z was wie co sie stało z pojazdami niemieckimi będącymi własnością TVP lub filmowców które jeszcze na poczatku lat 80-tych trzymane były u chłopa pod Warszawą
i uruchamiana w razie potrzeby do filmu? z tego co pamietam była tam na pewno PzKpfw IV kilka transporterów i ciężarówek
Dobre pytanie przecież było ( jest ) trochę sprzętu ale jakoś nie przypominam sobie polskiego filmu z oryginalnym PzKpfw IV w pancernych były kanciaste T-34 itp w Kanale też , a teraz w rocznice powstania robiono mały pokaz/inscenizacje ale w roli Tygrysa występował Leopard I , a jeśli wytwórnia miała by PzKpfw IV raczej użyczyła by do takiej uroczystości ??No mogła też sprzedać na zachódL Jedyne co kiedyś widziałem to w filmie o Hubalu albo „Polskie drogi „. pamiętam ze był taki moment gdy nasi atakowali konno na konwój Niemców , oprócz ciężarówek w mgle stał ( możliwe) samochód pancerny Sd. Kfz 260 taki niemiecki BRDM :D i raz widziałem ( CHYBA!!! ) Pumę tez kołowy 8x8 kfz.234 w filmie o ORP Orzeł ( stary czarno biały film ) . Była scena gdy łódź wpływała do Talina i Szkopki przyjechały tą bryką :D Może jeśli ktoś dysponuje tymi filmami mógłby sprawdzić ? zdementować lub potwierdzić ? A może ktoś pamięta inne rodzime produkcje z Niemieckim sprzętem ?
Dzięki temu będziemy mogli odpowiedzieć na pytanie co było u tego chłopa pod Warszawą :D Pozdrawiam Konsky