|
Witam,
Mam tą cewkę w swoim x5. Z zalożenia powinna być nieco bardziej czula na drobiazgi (np biżuterię) od standartowej i lepiej sobie radzić w zaśmieconym terenie i gruncie mocniej zmineralizowanym. Tak to wygląda z zalożeń, ja w praktyce dużych różnic nie zauważylem może dlatego że mikroskopijnych kolorków raczej nie kopię, z ogródkowych testów wynika że duże monety i inne większe kolory lapie nieznacznie plycej niż 9' ale różnica nie jest duża co jest milym zaskoczeniem. Używam jej w mocno zaśmieconym terenie, miejscach po nieistniejących już domostwach bo też teoretycznie powinna tam być lepsza z racji że to cewka DD i jej szerokość to ok12cm lepiej separuje sygnaly w zaśmieconym terenie. Jest też lżejsza od 9' i wykrywacz z nią jest to już XXXLight, ze względu na gabaryty świetnie też penetruje sie nią różne zakamarki przy kamieniach drzewach i nierównym terenie.
To tyle ode mnie, może Van Worden coś jeszcze napisze bo pamiętam że dobrze wypowiadal się o tej cewce.
Moim zdaniem jeśli cena jest atrakcyjna to warto ją dolączyć do kompletu, może się sprawdzić w miejscach z nierównym uksztaltowaniem terenu i innymi przeszkodami nawet jeśli są już przeczesane koncentrykami, w oparciu o wlasne doświadczenia z cewkami DD mogę napisać że wyciągnąlem przy ich pomocy kilka fajnych fantów znajdujacych się tuż przy samym drzewie lub starym fundamencie mimo że wcześniej byly one na 100% czesane przez innych ale raczej na koncentrykach.
pozdrawiam,
|