Teraz jest środa, 24 czerwca 2026, 01:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2026, 22:29 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 4092
Lokalizacja: Górny Śląsk
1/06/26 https://wiadomosci.wp.pl/skrzynie-na-amunicje-w-lesie-zandarmeria-ustalila-ich-wlasciciela-7292289196906880a
Cytuj:
Skrzynie na amunicję w lesie. Żandarmeria ustaliła ich właściciela

Żandarmeria Wojskowa ustaliła właściciela i źródło pochodzenia 33 skrzyń na amunicję znalezionych w lesie koło Nidzicy. Skrzynie nabyła zgodnie z prawem osoba cywilna i przechowywała je na prywatnej działce - podała w poniedziałek ŻW.

Najważniejsze informacje:

- Skrzynie odnaleziono w lesie w miejscowości Januszkowo w powiecie nidzickim, po zgłoszeniu z ubiegłego tygodnia.
- Żandarmeria potwierdziła, że były to skrzynie przeznaczone do transportu nabojów ćwiczebnych 120 mm, ale bez zawartości.
- Właściciel przedstawił żandarmom dowód zakupu w postaci faktury VAT.

Żandarmeria prowadzi czynności procesowe w związku z otrzymanym w ubiegłym tygodniu zgłoszeniem odnalezienia w lesie w miejscowości Januszkowo w powiecie nidzickim drewnianych skrzyń z oznaczeniami wojskowymi.

Kto kupił 33 skrzynie na amunicję znalezione w lesie?

Jak podawała w sobotę ŻW, podjęte działania potwierdziły odnalezienie 33 skrzyń z przeznaczeniem do transportu nabojów ćwiczebnych 120 mm. Oględziny miejsca zdarzenia, jak i samych skrzyń wykluczyły, aby znajdowały się w nich jakiekolwiek naboje, łuski lub inne niebezpieczne przedmioty zagrażające życiu lub zdrowiu ludzkiemu.

W poniedziałek rzecznik prasowy komendanta głównego ŻW ppłk Dariusz Rozkosz poinformował, że żandarmeria ustaliła właściciela oraz źródło pochodzenia przedmiotów.

- Osoba cywilna przedmiotowe 33 skrzynie nabyła zgodnie z prawem, przechowywała je na prywatnej działce i przedstawiła żandarmom dowody zakupu w postaci faktury VAT – wyjaśnił rzecznik.

Przypomniał, że oględziny wykluczyły, aby w skrzyniach znajdowały się jakiekolwiek niebezpieczne przedmioty. Jednocześnie - jak zaznaczył - żandarmeria apeluje o ostrożność: w przypadku natrafienia na podejrzany przedmiot nie wolno go dotykać, a zdarzenie należy zgłosić pod numer alarmowy 112.

Załącznik:
scrpols.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2026, 22:44 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 22 lutego 2006, 21:56
Posty: 3337
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Czyli sąsiad podpi..dolił sąsiada, a służby dostały sraczki :666 Najpierw sprzedają takie bulwersujące rzeczy, a potem gównoburza w szklance wody :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2026, 23:34 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2004, 12:50
Posty: 2562
Lokalizacja: Banditenkreis
To nie można takich skrzyń trzymać sobie w prywatnym lesie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2026, 15:04 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2011, 17:10
Posty: 50
Z powyższego wynika, iż można, ale tylko jak się ma fakturę. Jakby właściciel wyrzucił kwit na skrzynki do śmieci, to by na najbliższy rok miał zapewnioną rozrywkę, w postaci wezwań do prokuratury, i tłumaczeniu się, gdzie schował zawartość. Rentgen w domu pewnie też by zaliczył. W Polsce żyjemy przecież, amen. :lol:

Strach pomyśleć co by było, jakby te skrzynki z demobilu zakupił na giełdzie bez kwitu. :o


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 17:39 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): wtorek, 25 lutego 2003, 01:00
Posty: 885
Lokalizacja: Ducatus Pomeraniae
robertposz napisał(a):
Z powyższego wynika, iż można, ale tylko jak się ma fakturę.

Uściślijmy - fakturę VAT. No i skrzynia nie może zawierać niebezpiecznych łusek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 19:32 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 00:30
Posty: 299
Lokalizacja: Trójmiasto
Ryjec napisał(a):
Czyli sąsiad podpi..dolił sąsiada, a służby dostały sraczki :666 Najpierw sprzedają takie bulwersujące rzeczy, a potem gównoburza w szklance wody :D


Życie. Czasy niespokojne, procedury - alert na czerwono i jechana. Nie dziwię się. A gość kupujący też nic myślenia, wrzucenie skrzyń do lasu, na swoją działkę i zdziwiony? No to tłumaczyć się, życie.

Umorzenie, ale ile kwitów wytworzono. Oględziny, zatrzymanie rzeczy, przesłuchania świadków ble ble. I brak znamion czegokolwiek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 20:46 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 4092
Lokalizacja: Górny Śląsk
A jak skończyła się sprawa z kontenerami pełnymi uzbrojenia? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=211901&p=1376422#p1376422


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2026, 21:21 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 00:30
Posty: 299
Lokalizacja: Trójmiasto
Zapytaj PK.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: piątek, 5 czerwca 2026, 10:16 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2011, 17:10
Posty: 50
Ponury napisał(a):
Ryjec napisał(a):
Czyli sąsiad podpi..dolił sąsiada, a służby dostały sraczki :666 Najpierw sprzedają takie bulwersujące rzeczy, a potem gównoburza w szklance wody :D


Życie. Czasy niespokojne, procedury - alert na czerwono i jechana. Nie dziwię się. A gość kupujący też nic myślenia, wrzucenie skrzyń do lasu, na swoją działkę i zdziwiony? No to tłumaczyć się, życie.

Umorzenie, ale ile kwitów wytworzono. Oględziny, zatrzymanie rzeczy, przesłuchania świadków ble ble. I brak znamion czegokolwiek.


Za te wytworzone kwity zapłacono i o to chodzi. Tzw "organa" państwa zawsze są wygrane, bo przecież "ciężko" pracują i za to należy się "godziwa" zapłata. :lol: A że czasy niespokojne, to pełna zgoda, :za , trzeba myśleć za tą przeważającą część społeczeństwa, otumanioną mediami, i jak kto zbiera militaria, szeroko pojęte, to lepiej się nie chwalić wszystkim dookoła, nie obwieszać ścian nawet replikami broni (np wiatrówki), bo zobaczy to jakiś dureń :yay , i donos gotowy. Niedawny przykład tego, to donos listonosza, który zobaczył dwa fragmenty pocisków w pudełku, czy bucie, w przedpokoju mieszkania. Najlepiej też sobie wydrukować, i trzymać pod ręką fragmenty ustawy o " Broni i amunicji", aby się wytłumaczyć, w razie "wizyty" :cop , i zapobiec w miarę możliwości zabraniu do ekspertyzy, bo tam przedmioty utkną na długiii..... długii..... czas.

Ps. Do posiadanych wiatrówek, należy mieć kwity łatwo dostępne, bo panowie :cop mogą nie wiedzieć ile one mogą mieć dżuli, i zabrać je do ekspertyzy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: piątek, 5 czerwca 2026, 10:25 
Offline
Starszy Plutonowy
Starszy Plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 6 czerwca 2011, 17:10
Posty: 50
frank napisał(a):
A jak skończyła się sprawa z kontenerami pełnymi uzbrojenia? https://poszukiwanieskarbow.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=211901&p=1376422#p1376422


Stawiam na umorzenie w związku z klauzulą wyższej konieczności, czyli wojnę:
Cytuj:
Art.  26. [Kontratyp stanu wyższej konieczności. Kolizja obowiązków]
§  1. Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego.
§  2. Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego.
§  3. W razie przekroczenia granic stanu wyższej konieczności, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: sobota, 6 czerwca 2026, 18:00 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 00:30
Posty: 299
Lokalizacja: Trójmiasto
robertposz napisał(a):
A że czasy niespokojne, to pełna zgoda, :za , trzeba myśleć za tą przeważającą część społeczeństwa, otumanioną mediami, i jak kto zbiera militaria, szeroko pojęte, to lepiej się nie chwalić wszystkim dookoła, nie obwieszać ścian nawet replikami broni (np wiatrówki), bo zobaczy to jakiś dureń :yay , i donos gotowy.


To nawet w sumie nie chodzi o czasy. Tak było niestety zawsze - a panika to drugie "ja" wielu dyżurnych, naczelników, szefów czy komendantów. Jak to mawiał jeden prokurator "Nikomu nadmierna ostrożność jeszcze nie zaszkodziła". I oni się tego trzymają... mówię "oni" bo mnie specjalnie kariera w wojsku nie interesowała, a ci co chcą awansować, nie podpaść "za brak czujności" no cóż, jak to się mawiało "asekuracja to podstawa" :lol: :ang :cop :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: sobota, 6 czerwca 2026, 19:04 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2012, 22:42
Posty: 4092
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ponury napisał(a):
jak to się mawiało "asekuracja to podstawa"

Przy błahych sprawach z ostrożności nie potrafią poprawnie ogarnąć sytuacji i nie reagują odpowiednio proporcjonalnie do sytuacji, a gdy przyjdzie do poważniejszej interwencji ze strachu głupieją i w panice przekraczają uprawnienia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: niedziela, 7 czerwca 2026, 11:25 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): niedziela, 29 lipca 2018, 22:41
Posty: 591
sluchajcie a ktos ma w ogole jakies sprawdzone informacje po co komu byly te skrzynie? pojawily sie jakies realne wyjasnienia?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: niedziela, 7 czerwca 2026, 11:29 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 00:30
Posty: 299
Lokalizacja: Trójmiasto
Realne to zapewne zeznania. Świadek zeznaje, wyjaśnia to podejrzany.

Odpowiedź zapewne prosta "Kupiłem, wrzuciłem pod drzewa i sobie leżą,a co" :ang


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skrzynie na amunicję w lesie
PostNapisane: niedziela, 7 czerwca 2026, 14:31 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2006, 21:29
Posty: 628
Lokalizacja: Kraków
Ponury napisał(a):
Realne to zapewne zeznania. Świadek zeznaje, wyjaśnia to podejrzany.

Odpowiedź zapewne prosta "Kupiłem, wrzuciłem pod drzewa i sobie leżą,a co" :ang

:za Proste.
Ponałem kiedyś gościa, już dziadek będzie teraz, nie wiem czy żyje. Postawił sobie na działkach ładny domek ze ścianami zrobionymi ze skrzynek po tellerminach.
Pozdro.
G.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL