Teraz jest poniedziałek, 26 stycznia 2026, 00:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Najnowszy triumf połaczonych sił policyjnych...
PostNapisane: piątek, 2 lutego 2007, 18:22 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
... z terenu dwóch województw (na razie dwóch). Tę ważną dla bezpieczeństwa narodowego informację podała PAP:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,87 ... caid=1326a

"Piątek, 2 lutego 2007

Osiem sztuk broni znaleziono u 29-latka z Będzina
PAP - dodane 1 godzinę temu

Osiem sztuk broni z okresu drugiej wojny światowej znaleźli policjanci u 29-letniego kolekcjonera z Będzina (Śląskie) - poinformował Jacek Pytel z zespołu prasowego śląskiej policji.
Zatrzymany mężczyzna tłumaczył, że części broni nabył na giełdzie staroci i aukcjach internetowych, a potem z nich kompletował poszczególne egzemplarze broni.

Pytel powiedział, że w trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli osiem jednostek broni pochodzącej z okresu II wojny światowej: karabiny mauser, mosin, pepesze. Znaleźli także części broni: zamki, lufy i magazynki oraz zapalnik granatu ręcznego.

Sprawa zaczęła się od nakazu przeszukania mieszkania zatrzymanego, przesłanego z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Z nakazu wynikało, że funkcjonariusze mają odszukać i zabezpieczyć nielegalnie nabyty na aukcji internetowej zamek broni palnej. W czasie przeszukania okazało się, że 29-latek jest posiadaczem małego arsenału.

Wkrótce o dalszym losie kolekcjonera zdecyduje prokurator i sad. Za nielegalne posiadanie broni i materiałów wybuchowych mężczyźnie grozi kara do lat 8 więzienia.

Patryk Tryzubiak z platformy handlowej Allegro powiedział, że próby sprzedaży broni lub jej części za pośrednictwem tego portalu zdarzają się bardzo rzadko. Spotyka się to z naszą stanowczą reakcją, takie przedmioty są usuwane z aukcji - powiedział.

Na Allegro nie można sprzedawać nie tylko samej broni palnej, ale też jej istotnych części. Dozwolona jest jedynie sprzedaż amunicji, ale tylko wówczas, gdy jest pozbawiona cech bojowych - czyli bez materiału wybuchowego czy chemicznego. W takim przypadku w opisie danego przedmiotu musi być oświadczenie, że rzecz, którą chce się sprzedać, nie ma cech bojowych - wyjaśnił Tryzubiak. (aka)"



Proszę zwrócić uwagę, że wirtualne pismaki bredzą o broni, bez wchodzenia w szczegóły: dekowana, czy nie.
Na początku informacji gość ma tylko broń, a na końcu okazuje się że "za nielegalne posiadanie broni i materiałów wybuchowych mężczyźnie grozi kara do lat 8 więzienia.
Dobrze, ze te dziennikarskie wypociny nie są dłuższe. Jeszcze dwa zdania i oskarżenie objęłoby posiadanie kokainy i molestowanie Leppera.
:n :cop :n :cop :n :cop :n :cop :n :cop :n :cop :n :cop :n :cop :n :cop :n :cop


Ostatnio edytowano niedziela, 4 lutego 2007, 08:20 przez Renald, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 lutego 2007, 19:34 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2004, 01:23
Posty: 1642
Cytuj:
zapalnik granatu ręcznego.


materiały są... :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 lutego 2007, 20:20 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): niedziela, 2 października 2005, 20:27
Posty: 612
Ci dziennikarze leją wodę i nie napiszą czy zapalnik posiadał materiały niebezpieczne. Mógł być to np. szkolny zapalnik od F1.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 lutego 2007, 20:36 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 30 października 2005, 17:37
Posty: 237
Juz nie maja o czym pisac(lepiej zeby zajeli sie kolejnymi sex aferami:P ) Glowa boli co oni wymyslaja, ale to mnie powalilo:
Cytuj:
Patryk Tryzubiak z platformy handlowej Allegro powiedział, że próby sprzedaży broni lub jej części za pośrednictwem tego portalu zdarzają się bardzo rzadko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 lutego 2007, 21:42 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 18:15
Posty: 727
Lokalizacja: Mazowsze
Ehh... kiedy się wezmą w końcu za te durne prawo... w Chechach na aukro.cz empki i szturmy idą w handel bez kłopotu, a tu ... :que

To jeszcze nic. Kilka dni temu na tvn24 podane, że "dzięki nowoczesnym technikom udało się po 15 latach zatrzymać sprawcę włamiania do piwnicy jednego z bloków na warszawskim [chyba] osiedlu. Zginęły narzędzia oraz słoiki z przetworami o łącznej wartości 10 zł. Policja zatrzymała zaskoczonego 30-latka, który dziś prowadzi działalność gospodarczą"

1. Najprawdopodobniej zrujnują kolesiowi życie za głupi wybryk z lat młodości
2. Pewnie 10 razy więcej kosztowało to badanie niż warte były te słoiki i narzędzia :jump

Do dzisiaj się zastanawiam, czy to nie był jakiś żart... z resztą

EDIT: Odnalazłem link do tej sprawy :jump
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zatr ... 8752261231
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 lutego 2007, 15:35 
Offline
Mr. Sturmgewehr

Dołączył(a): sobota, 5 marca 2005, 20:18
Posty: 954
Wypowiedzi pana Patryka z allegro nawet nie komentuję bo jak się śmiałem z poprzednich to mi się prawie zajady pootwierały.

A pismaki... no cóż. Jakby Wam Panowie płacili za wierszówkę? Już nie raz tu pokazywaliśmy jakie bzdury piszą więc pies ich [wymoderowano]. Bardziej mnie boli temat naszego [wymoderowano] prawa, ale to już wałkowaliśmy.

Pozdarwiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 lutego 2007, 16:26 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5165
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Zaiste, sukces musial to byc wstrzasajacy, bo :cop nawet fotek nie zamiescili, pewnie przerazili sie tego co znalezli u goscia i nie chcieli szokowac opinii publicznej, jaki to niebezpieczny sprzet ujawnili ...............zenujace, znalezli pewnie kilka zardzewialych zlomow i nie za bardzo bylo co pismakom dac do sfotografowania :666, wypowiedz goscia z Alegro to szczyt hipokryzji , ale coz jaka firma taki rzecznik :666, a tak bardziej ogolnie to nasuwa mi sie bardzo ponura refleksja, mianowicie taka ze wyglada na to ze obywatelem tego panstwa (RP) zostaje sie chyba za kare ..............dobrze ze chociaz Czechy mam tuż za miedza .............


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 lutego 2007, 04:18 
Offline
Mr. Sturmgewehr

Dołączył(a): sobota, 5 marca 2005, 20:18
Posty: 954
Argo napisał(a):
dobrze ze chociaz Czechy mam tuż za miedza .............


Polecam też Reich - tam też mają niezgorsze prawo o wykopach. Już o nim pisałem i może nie będę przytaczał bo co poniektórzy popełnią seppuku długopisem.

I słowo o panie Patryku:

"Patryk Tryzubiak z platformy handlowej Allegro powiedział, że próby sprzedaży broni lub jej części za pośrednictwem tego portalu zdarzają się bardzo rzadko. Spotyka się to z naszą stanowczą reakcją, takie przedmioty są usuwane z aukcji - powiedział. "

"Na Allegro nie można sprzedawać nie tylko samej broni palnej, ale też jej istotnych części. Dozwolona jest jedynie sprzedaż amunicji, ale tylko wówczas, gdy jest pozbawiona cech bojowych - czyli bez materiału wybuchowego czy chemicznego. W takim przypadku w opisie danego przedmiotu musi być oświadczenie, że rzecz, którą chce się sprzedać, nie ma cech bojowych - wyjaśnił Tryzubiak"

Czy tek koleś jest [wymoderowano] ślepy, głupi czy może takie odpowiedzi na kłopotliwe pytania były w podręczniku do PR?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 lutego 2007, 17:27 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 18:11
Posty: 474
Brawo niebieskie(wymoderowano) Statystyki rosną , wykrywalność jeszcze lepsza. Tylko czego wykrywalność ???? Pewnie jakiś strasznych przestepstw ( skradzionych słoików z żarciem sprzed 15 lat czy kolekcjonera "broni palnej". Zobaczymy co wykonacie w grudniu , bo z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się ośmieszacie swoimi pseudoudanymi "akcjami" :hahaha


Kolego-uważaj na słowa:)To ja wymoderowałem, kartkę już dostałeś :)-Hans












Polakom gratulujemy milicji :D

Dylan- żółta katrka za "niebieskie pedały" - mirek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 lutego 2007, 23:56 
Offline
Mr. Sturmgewehr

Dołączył(a): sobota, 5 marca 2005, 20:18
Posty: 954
Dylan napisał(a):
Brawo niebieskie pedały !!!!!!!! Statystyki rosną , wykrywalność jeszcze lepsza. Tylko czego wykrywalność ???? Pewnie jakiś strasznych przestepstw ( skradzionych słoików z żarciem sprzed 15 lat czy kolekcjonera "broni palnej". Zobaczymy co wykonacie w grudniu , bo z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się ośmieszacie swoimi pseudoudanymi "akcjami" :hahaha

Polakom gratulujemy milicji :D


Z tym za co zarobiłeś kartkę to faktycznie przegiąłeś, ale pamiętaj, że to nie ich wina - taką mają pracę, a "zadania zlecone" dostają najczęściej od prokuratorów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 lutego 2007, 14:12 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): czwartek, 16 lutego 2006, 06:10
Posty: 2786
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz
http://www.czeladz.org.pl/?art=78

Kolejna nagonka;
cyt.".. sprawnie działający zapalnik do granatu"
(czyt.ćwiczebny zapalnik z allegro)
...ech świat się śmieje, a nam tylko płakać :(

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 lutego 2007, 19:58 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): środa, 27 grudnia 2006, 22:44
Posty: 689
Lokalizacja: Pogranicze II RP i Prus Wschodnich
Witam.

Cytuj:
Znaleźli 8 sztuk broni. Były to mauzery i pepesze, oraz dobrze działający zapalnik do granatów


Może Polonistą nie jestem, ale:
- to jeden zapalnik może być używany do wielu granatów (i to naraz(!?))???
- tak mówi oficer prasowy Policji RP? Może się mylę ale on (oficer prasowy) powinien się poprawniej wyrażać, albo to ja jestem już przewrażliwiony- sam nie wiem :).

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 lutego 2007, 20:14 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 30 października 2005, 17:37
Posty: 237
Wysek, nie szukaj dziury w calym, bo to wszystko juz nie jest smieszne tylko zalosne i smutne ;(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 6 lutego 2007, 07:56 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 04:36
Posty: 3129
Lokalizacja: Górny Śląsk
No i mamy odcinek drugi serialu o siłach specjalnych, handlarzach bronią i wolnej prasie. Jak w każdym porządnym serialu, tak i w tym pojawia się postać femme fatale, nadkomisarz Monika Francikowska. Zamieszczę pełny tekst tej arcyważnej informacji prasowej, aby zachowała się ona dla przyszłych pokoleń. I aby imię nadkomisarz Moniki Francikowskiej nie utonęło w pomroce dziejów.

"Policjanci z czeladzkiego komisariatu, wspierani przez grupę pirotechników, przeszukali mieszkanie 29-letniego czeladzianina.

- Znaleźli 8 sztuk broni. Były to mauzery i pepesze, oraz dobrze działający zapalnik do granatów - mówi nadkomisarz Monika Francikowska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

W mieszkaniu, w którym odkryto ten arsenalik, mieszkała także żona "zbieracza" oraz dwójka ich dzieci. Mężczyzna przekonywał, że nie miał zamiaru używać broni.

- Twierdzi, że jest po prostu kolekcjonerem - dodaje nadkomisarz Francikowska.

W tej chwili specjaliści sprawdzają, na ile broń jest sprawna technicznie, bo od ich opinii będzie zależało, jakie zarzuty postawione zostaną 29-latkowi. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia może mu grozić kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

(MANO) - Dziennik Zachodni"


Powyższy gniot dziennikarski, upstrzony został zdjęciem wspomnianego arsenału. Fotografia przedstawia sześć sztuk broni długiej, z przełomu XIX i XX wieku, wiszących na ścianie mieszkania. Widać, że zgodnie ze przestępczym obyczajem, bandyta eksponował posiadaną nielegalnie broń w najbardziej widocznym miejscu. Niezwykle groźnego zapalnika na zdjęciu nie stwierdzono.
"Dziennik Zachodni" (połączył się niedawno z najbardziej obrzydliwą gadzinówką z okresu komuny, "Trybuną Robotniczą") to szmatławiec, ale jakby na to nie patrzeć, tworzą go ludzie z legitymacjami dziennikarskimi w kieszeniach. Moim zdaniem to nadużycie. Dziennikarz powinien opisywać i badać rzeczywistość, a nie wspomagać we wątpliwej karierze nadkomisarz Monikę Francikowską. Gdyby w "Dzienniku Zachodnim" pracowali dziennikarze, nadkomisarz Monika Francikowska zastałaby zapytana o szczegóły sprawy, o to jak zachowywał się bandyta w trakcie przeszukania, gdzie znaleziono straszliwą broń i ile lat broń ta sobie liczy, ile w ostatnich 30 latach odnotowano napadów przy użyciu karabinów z tego okresu, a przede wszystkim ile do kur... nędzy kosztowała ta kretyńska akcja!!!!!! Bo kosztów nie poniosła policja, ale my jako podatnicy, wliczając wszelkiej maści dziennikarzyny, prokuratorków... I nawet nadkomisarz Monikę Francikowską.
Takie pytania nie padły. Nie padło żadne pytanie. Za to pojawiło się słowo "zbieracz" ujęte w cudzysłów i mrożąca krew w żyłach informacja, że obok arsenału z zapalnikiem, miały swoje łóżeczka niewinne dziateczki bandyty.
Tak wygląda manipulacja, dzieło (i tutaj ja również pozwolę sobie na cudzysłów) "dziennikarza".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 6 lutego 2007, 13:01 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 30 października 2005, 17:37
Posty: 237
I to jest najsmutniejsze, idzie to do publikacji. A nieswiadome spoleczenstwo to przyswaja i mysli jaki to bandyta wielki. Na pewno jeszcze handlowal z Al-khaida, bo skad by mu tylko 1 zapalnik zostal? aaaa...na pamiatke przeciez! :sciana
W takiej sytuacji pozostaje napisac do konkurencji zeby zrobili im(czyt. temu dziennikowi zachodniemu czy ki czort to jest) kolo du*y. Nawet jesli by cos pomoglo, to, zeby pierwsze mysleli zanim cos napisza i tak ten "plan" nie wyjdzie.

Pozdrawiam(tych normalnych dziennikarzy)

:(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL