Teraz jest sobota, 13 września 2025, 17:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Akcja CBŚ na Podkarpaciu
PostNapisane: czwartek, 8 maja 2008, 09:11 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): niedziela, 12 października 2003, 22:06
Posty: 799
Znowu jakaś szersza akcja CBŚ...

http://ww6.tvp.pl/400,20080507710780.strona

Cytuj:
Ponad 50 kilogramów materiałów wybuchowych, zapalniki, amunicję broń zabezpieczyli dziś policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Nielegalny arsenał znaleziono na terenie 10 posesji m.in. w Dębicy , Mielcu, Przemyślu i Rzeszowie. O ich posiadanie jest podejrzewanych 7 osób, które dziś zostały zatrzymane.

Rano policjanci niemal równocześnie weszli do domów, warsztatów, a nawet na teren jednego z dębickich zakładów. I metr po metrze je przeszukali. Wyniki nie były zaskakujące. Bo funkcjonariusze już wcześniej mieli podejrzenia, że są tam nielegalnie przechowywane niebezpieczne przedmioty i materiały. Nie przypuszczali jednak że aż tyle. Szczególnie na terenie dębickiej firmy.
Mariusz Skiba, KWP w Rzeszowie
-”Firma ta zajmuje się wyburzaniem budynków, w skrytce pod podłogą znaleziono tam aż 50 kilogramów materiałów wybuchowych razem z zapalnikami.”
Zdaniem specjalistów - czyli policjantów na co dzień zajmujących się materiałami wybuchowymi i środkami pirotechnicznymi niebezpieczna była nie tylko ich ilość, ale też przetrzymywanie razem z nimi zapalników. Niemal równie niebezpieczne były kolejne przedmioty odkryte przez policję w innych miejscach: 7 tysięcy sztuk amunicji i 30 sztuk broni: zarówno krótkiej, długiej jak i myśliwskiej. Andrzej Ocytko na co dzień sprzedawca w sklepie myśliwskim z karabinami sztucerami nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W sumie policja zatrzymała 7 osób z Dębicy Rzeszowa, Mielca i Przemyśla.
Mariusz Skiba
-”Te osoby łączyły więzi towarzyskie byli kolekcjonerami mieli pozwolenia na broń, ale pod przykrywką tych pozwoleń posiadali jej dużo więcej.”
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że podejrzewani pod pozorem kolekcjonowania broni zajmowali się nielegalnym handlem bronią, częściami i amunicją. Prawdopodobnie sprzedawali ją także za wschodnią i południową granicę.
Beata Wolańska


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 maja 2008, 09:33 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 00:00
Posty: 1363
Lokalizacja: Gliwice
tu jest ciut rzerzej, plus fotki: http://www.policja.pl/portal/pol/1/2015 ... chowe.html

ale tak patrząc po fotkach, to zdaje się, że tym razem rzeczywiście Policja trafiła na handlujacych sprawną bronią. Nie jestem pewien, czy to jeszcze kolekcjonerstwo, czy już kryminał. Trudno ocenić wiedząc jak nierzetelne informacje przekazywane są na stronie Policji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 maja 2008, 11:19 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2005, 19:50
Posty: 4663
Lokalizacja: Gútþiuda
Luknijcie na to: http://www.policja.pl/portal/pol/1/2021 ... senal.html
Niezły arsenał...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 maja 2008, 12:11 
Offline
Mr. Sturmgewehr

Dołączył(a): sobota, 5 marca 2005, 20:18
Posty: 954
Lipek napisał(a):
Luknijcie na to: http://www.policja.pl/portal/pol/1/2021 ... senal.html
Niezły arsenał...


Wlasnie ogladam foty - masakra...

I to jest ciekawe "Jak ustalono, właściciel arsenału jest członkiem zarządu jednego ze stowarzyszeń pasjonatów militariów"

Ok, obejrzalem. "zabrali kilkadziesiąt sztuk broni, na którą miał zezwolenia" - to jest ciekawe...

I znowu - po kiego wala trzymali MW? To juz czysty debilizm i na 100% teksty o zapleczu Wolomina czy innego Pruszkowa...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 maja 2008, 12:24 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 00:00
Posty: 1363
Lokalizacja: Gliwice
Niezła kolekcja - no, te materiały wybuchowe i widoczna gdzieniegdzie współczesna broń troche podważa "kolekcjonerstwo" ale... z tego, co pisze Policja, to 80 jednostek broni gośc posiadał legalnie: "Policjanci zabezpieczyli łącznie 130 jednostek broni palnej, w tym 50 sztuk posiadanej nielegalnie" - co też pokazuje, że z dystansem trzeba na całość sprawy spogladać...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 maja 2008, 12:40 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 21 czerwca 2002, 00:00
Posty: 5164
Lokalizacja: północne rubieże Austro-Węgier ( Galicja)
Dokladnie, trzeba na spokojnie obejrzec co z tego wyniknie, bo sprawa jest wysoce zagadkowa wedle opisow niebieskich, pytanie zasadnicze czy :cop czegos nie poplatali, i czy bron na ktora gosc mial "zezwolenie" jest na chodzie, bo zakladajac hipotetycznie PODKRESLAM hipotycznie, ze jest pozbawiona cech uzytkowych i jest legalna, to nie ma bardzo prawnej mozliwosci odebrania jej wlascicielowi, rejestracji broni pozbawionej cech uzytkowych mozna dokonac nawet na rzecz osoby karanej, nie ma praktycznie poza wiekiem ( min 18 lat) zadnych innych przeciwskazan, jesli natomiast gosc mial bron na pozwolenie kolekcjonerskie, to sprawa sie znacznie komplikuje ...prawdy jak było to my sie pewnie szybko nie dowiemy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 maja 2008, 17:04 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2008, 12:10
Posty: 875
Jakby na to nie patrzeć to znowu mówi się o kolekcjonerach, a teraz jeszcze o stowarzyszeniu pasjonatów militariów.. Czyli ciągle wszyscy mamy przechlapane... aż strach z wykrywką na pole wyjść..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 maja 2008, 19:55 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 14 marca 2005, 17:43
Posty: 390
Lokalizacja: Kraj absurdu
mirek napisał(a):
Niezła kolekcja - no, te materiały wybuchowe i widoczna gdzieniegdzie współczesna broń troche podważa "kolekcjonerstwo"

Mirku ale jesli posiadal papiery na ta wspolczesna broń to dlaczego miał by nie kolekcjonowac?
Facet ma być może hopla na tym punkcie i go bawi choć by samo patrzenie na te piękne zabaweczki... :)
A co do MW to faktycznie... nie trzeba nawet tego komentować :/
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 maja 2008, 20:56 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2008, 12:10
Posty: 875
panowie - czytajcie ze zrozumieniem.. piszą wyraźnie o 10 domach - wcale nie znaczy to, że to wszystko było w jednym domu..

Pierwsza wzmianka z gazety wyborczej mówiła, że MW były przetrzymywane na terenie firmy z Dębicy zajmującej się wyburzeniami i według dokumentacji już dawno były zużyte.. Wygląda na to, że technika dziennikarska polega na tym, żeby tę samą informację podawać kilka razy w ciągu dnia, za każdym razem coś zmienić, dać sensacyjny tytuł itp..

http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,5188435.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 maja 2008, 22:12 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): środa, 28 maja 2003, 00:00
Posty: 1363
Lokalizacja: Gliwice
To, że w 10 domach jest mniej istotne od tego, że z kontekstu wynika, że materiały wybuchowe były w jednym miejscu, a broń- u 7 różnych kolekcjonerów (czy "kolekcjonerów") - to jeszcze bardziej podważa wiarygodność tych informacji. jeszcze chwila i wyjdzie na to, że 7 kolekcjonerów posiadało do spółki 80 sztuk sprawnej broni, na która mieli pozwolenia i 50 sztuk wykopków czy innego deko, które nijak nie powinno podpadać pod parafrafy. A amunicja oczywiście legalnie do legalnej broni. Czyli podsumowująć - znowu kicha. Jeszcze za mało danych, żeby wysnuwać takie wnioski z tej jednej sprawy, ale w kontekście poprzednich "sukcesów" Policji mam przeczucie, że to jednak bedzie kolejna kompromitacja. Niestety tylko w naszych oczach. A parę osób powłóczy sie przez kilka lat po sądach, posiedzi w aresztach, w końcu albo ich wypuszczą, bo wszystko okaże się kupą, albo ukarzą, żeby obciążyć sądowymi kosztami. Przyznam, że przerażenie mnie ogarnia jak o tym myślę. Z jednej strony bowiem utwierdza mnie to w przekonaniu, że państwo jest mi, obywatelowi, wrogie (i to tak bezinteresownie, gorzej- głupio, bo ze szkodą dla samego państwa) a z drugiej - że jeśli w tym wypadku to, co czytamy w mediach i doniesieniach Policji wyglada tak, jak wyglada a wiemy o tym, bo sie interesujemy, ktos sie zna troche na tym i na owym, to ile innych wiadomości czytamy i przyswajamy zdając sie na ich prawdziwość , podczas kiedy w rzeczywistosci te wiadomości są taką samą kupą jak ta powyżej. [wulgaryzm] niedobrze [wulgaryzm].


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 maja 2008, 00:04 
Offline
Mr. Sturmgewehr

Dołączył(a): sobota, 5 marca 2005, 20:18
Posty: 954
http://www.policja.pl/portal/pol/373/20 ... senal.html

Hohoho... Dolozyli mp3 z komentarzem, zip ze zdjeciami dla prasy i film - Hollywood jako zywo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 maja 2008, 01:28 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 2 maja 2007, 23:14
Posty: 916
Lokalizacja: galicja
.....


Ostatnio edytowano poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:29 przez pablo11, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 maja 2008, 09:06 
Offline
Główny Moderator
Główny Moderator

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2004, 17:30
Posty: 3836
Lokalizacja: Warszawa, Sochaczew, Lodz, Rogacze, Przystan-Stawki , Sukowate
Ciekaw jestem czy tez tak sadzicie, wsadzili swoich emerytowanych kolegow, kto w tym kraju ma pozwolenie na kilkanascie sztuk broni ??? kto ma papiery na zabawe MW ??? Jezeli sadzicie ze zwykly szary obywatel moze posiadac takie zezwolenia to gratuluje optymizmu :)
przecietni mysliwi maja 2-4 sztuki broni
sportowcy 1-2
ludzie do obrony osobistej 1-2
jedyne ksiazeczki z wieksza iloscia wpisow widzialem u zolnierzy i emerytow....

ale moze malo widzialem :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 maja 2008, 20:05 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 2 maja 2007, 23:14
Posty: 916
Lokalizacja: galicja
superstefan... oj malo widziałes
strzelcy sportowi maja po kilkanascie sztuk broni legalnie,sam znam wielu i maja po 12,14 zaleznie jak im sie spodoba...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 maja 2008, 15:05 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 9 marca 2005, 14:41
Posty: 160
Lokalizacja: stąd
Zgadzam się z przedmówcą - strzelcy sportowi mają wielokrotnie po kilkanaście sztuk broni, myśliwi po kilka (ale w tym przypadku jest to zrozumiałe: śrutowa+kulowa i ewentualnie jakaś kombinowana-wynika to ze specyfiki rodzajów polowań). Z mojej wiedzy wynika, że najwiekszą grupą posiadaczy zezwoleń na broń są emeryci wojskowi, w chwili obecnej również ochroniarze (zezwolenia w związku z posiadaniem licencji).
Panowie "byli" zostali dosyć mocno przetrzepani w tym zakresie i tylko niewielu z nich zachowało zezwolenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL