Załączam kilka zdjęć bunkrów na linii obrony Narwi w '39. Znajdują się one między miejscowościami Nowogród-Szablak. W 1939 był to jeden z odcinków obrony Łomży. Schrony i bunkry stoją zaniedbane, a złomiarze powoli się do niech dobierają (niestety... :( :cry: ). Teren jest przekopany i przeryty przez miejscowych, ale można coś znaleźć, szczególnie koło bunkrów (miejscowi mówią, że ludzie wyciągają z ziemi Mauserki, łuski, granaty, czasem zdarz się hełm). Ogólnie teren ciekawy, zresztą cieszyłbym się gdyby jakaś grupa zainteresowałaby się tym miejscem (wtedy byłaby iskierka
nadziei na uratowanie linii).
Łącznie w okolicy 12 schronów (jednego nie odnalazłem) w tym 5-6 wysadzonych przez zwiewających w '44 niemców.
Więcej informacji o bunkrach z '39 w Łomży i okolicach możecie dowiedzieć się z linku:
www.schrony.prv.pl
Pozdrawiam M40
I obiecane zdjęcia: